Co nás zaujalo v květnu? Prezident, hokej i počasí

V obraze / 2.6.2013

Které události nás nepotěšily a které nám naopak udělaly radost.

Viróza pana prezidenta

Zahájení výstavy korunovačních klenotů na Pražském hradě si nejspíš pan prezident moc neužil. Chudáka ho totiž, alespoň podle vyjádření Hradu, sklátila viróza. Podle záběrů z této události to vypadalo, že je Miloši Zemanovi opravdu hodně špatně, musel se opřít o zeď, vrávoral, zavíraly se mu oči. O to překvapivější bylo, když už druhý den se cítil o tolik lépe, že se mohl zúčastnit další akce. Následné spekulace o tom, zda byl pan prezident opilý, či skutečně nemocný, na sebe nenechaly čekat. Videa a fotografie obletěly svět a podobných spekulací jsme si mohli na zahraničních serverech přečíst mraky.

Předpokládejme, že byl Miloš Zeman opravdu nemocný. Zahájení výstavy korunovačních klenotů je jistě událost důležitá, ovšem nemyslím, že až tak výrazně. Pokud bylo panu prezidentovi opravdu tak moc špatně, jak vypadal, předpokládám, že by snad nebyl problém ho z této akce omluvit. Stejně pochybuji, že z ní něco měl. Každopádně my z něj určitě radost nemáme.

Ztracená holčička

Kampaň Linky bezpečí, která poslala do ulic zdánlivě ztracenou holčičku a sledovala skrytou kamerou chování lidí. Moc se nám líbí výsledek tohoto výzkumu a vybízíme tak spolu s Linkou bezpečí k podání pomocné ruky.

Mistrovství světa v hokeji

Zatímco někteří fandili Česku živě, někteří prostřednictvím obrazovek a živého vysílání, já osobně jsem byla odkázána na on-line reportáže. Stejně jako všechny, i nás nadchl výsledek zápasu proti Norsku. Hokejistům jsme fandili, i když nehráli úplně nejlíp, protože jsme přece Češi, a kdo jiný by měl podporovat náš národní tým, když ne my.  Mrzí nás ale, že český tým nehrál lépe a nedostal se k bojům o medaile.

Když už jsme u hokeje, po výhře českého týmu nad Norskem jsem četla na některé hokejové stránce na Facebooku příspěvek, že dotyčný je překvapený, jak najednou nikdo hokejistům nenadává a všichni budou ve čtvrtfinále fandit. A padlo něco o tom, že jsou najednou všichni Češi.  To mě zarazilo. Nesmíme říct, že čeští hokejisté hráli špatně, když hráli? Musíme pořád říkat: Nevadí, hoši, jste dobří, jen tak dál, štěstíčko se na vás usměje. Ale oni pro mě nebyli dobří a to, že řeknu, že mizerně hrají, neznamená, že jim nefandím. A celá ta věta najednou jsou všichni Češi. Jak najednou? Co to znamená najednou? Že jindy nejsme? Že jindy všichni vykřikujeme, že budeme emigrovat? Že nesledujeme olympiádu a nefandíme českému týmu stejně jako hokeji? Proč se tohle objevuje, jen když je hokejové mistrovství? To v květnu zaujalo mě!

Alice Pazderová, editorka sekce V obraze

Květnové počasí

Proč zmiňuji Dánsko? Protože jsem tu semestr studijně a vy si můžete přečíst, jaké to tu je.

Chvílemi to možná vypadalo, že v Česku bude krásný teplý a slunečný květen, ale nakonec to moc nevyšlo. Někdo by měl přírodě mile vysvětlit, že je to trochu divné. Divnější je to o to více, že v Dánsku je teplo a slunečno, mám spálená ramena a bez slunečních brýlí nevycházím ani nakoupit.

Podělte se s námi, co vás v květnu potěšilo nebo naštvalo.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Jana Brouková

Jana Brouková

Chcete být také V obraze? Zaujalo vás něco a chcete se k tomu vyjádřit? Napiště mi na jana.broukova@generace21.cz

Zanechte komentář