Už nemáte energii? Zkuste nové žvýkačky!

Na talíři / 28.5.2013

Máte hodně povinností, ale nestačí vám ani celý den k jejich splnění? Poradíme vám, kde vzít energii!

Na lidi je ze všech stran vyvíjen neuvěřitelný tlak – v zaměstnání, ve školách i doma. A když navíc musejí splnit určité úkoly do daného data, pracují ve stresu a to se odráží i na jejich energii, která rapidně klesá. Jak si energii můžete dobít? Pokud rádi žvýkáte, pak jsou pro vás energetické žvýkačky to pravé ořechové.

Energetické žvýkačky – Bitters

Co si máte představit pod těmito žvýkačkami? Energii v malém sáčku. Žvýkačky obsahují látky, které vás nabudí, pomohou k lepšímu výkonu při sportu nebo pomohou k tomu, abyste se vydrželi učit delší dobu, když to potřebujete. Můžete si pořídit jeden balíček nebo i více. Jeden balíček obsahuje 5 žvýkaček. A proč jsou tyto žvýkačky tak výjimečné? Jedna žvýkačka obsahuje 100 mg čistého kofeinu, 50 mg taurinu, dále mentol a další chuťové aroma (navíc je žvýkačka bez cukru, oslazená je přírodním sladidlem ze stévie cukrové).

Na každém balíčku je jiná vtipná hláška. Zdroj: Bitters.cz

Na každém balíčku je jiná vtipná hláška. Zdroj: Bitters.cz

Proč byste měli žvýkat právě energetické žvýkačky?

• protože jsou levnější než energy drinky

Zmíněný balíček 5 žvýkaček vás vyjde levněji než 5 energy drinků a energii získáte mnohem rychleji.

Jako studentka oceňuji cenu, za kterou se prodávají, přece jen získat 5krát energii za necelých 50 korun je super!“ řekla Katka, studentka z Ostravy.

• protože jsou účinnější než energy drinky

Vzhledem k obsahu těchto žvýkaček a způsobu, jakým se účinné látky vstřebávají, jsou tyto žvýkačky účinnější a jejich smysl je o to výraznější.

Ve 22:50 jsem začala usínat, tak jsem si vzala jednu žvýkačku. Je 2:15 a já stále funguji = žvýkačky evidentně taky fungují.  Fungovala jsem nakonec až do 4 do rána, přičemž i pak jsem se musela hodně přemlouvat, abych usnula. Chuť: Myslím, že jde jen o to, že jsme zvyklí na klasickou chuť žvýkačky a automaticky očekáváme totéž od každé další. Takže po rozkousnutí mi připadala nahořklá, ale po chvilce žvýkání už mi to tak nepřišlo, “ řekla Hanka, studentka z Prahy.

• protože vás neomezují při řízení, mluvení, práci, učení

Při žvýkání můžete v klidu řídit. Zdroj: sxc.hu

Při žvýkání můžete v klidu řídit. Zdroj: sxc.hu

Ve společnosti se nemusíte obávat nějakých problémů. V zaměstnání není prohřeškem, že budete žvýkat (samozřejmě ne všude a záleží také, jakým způsobem žvýkáte). Při řízení vás žvýkání nijak neomezuje, ba naopak – více se soustředíte na jízdu. A při učení nebo i testech se vám může lépe přemýšlet. Kdežto po různých drincích můžete mít potřebu na záchod (což se vám na cestách určitě hodit nebude) a už nemáte chuť na další nápoje.

Je to praktické v rámci toho, že při žvýkání mám volné obě ruce a můžu se plně věnovat řízení, soustředím se, nepoliji se ničím sladkým, a proto jsou pro mě za volantem bezpečnější volbou,“ řekl jednadvacetiletý Martin z Ostravy.

• protože nejsou hned vidět jako plechovky energy drinků

Vzhledem k velikosti žvýkaček a balení, ve kterém se nachází, je můžete lehce schovat a nikde vám nejsou na obtíž, ani je hned nejde vidět, takže o nich nikdo nemusí vědět.

• protože jsou v uzavíratelných sáčcích, které můžete dále využívat

Žvýkačky jsou ve stylových sáčcích, které jsou uzavíratelné a využitelné i po tom, co všechny žvýkačky spotřebujete. Můžete je používat i na obyčejné žvýkačky, šperky nebo drobné věci.

• protože jsou bez cukru

Díky účinku žvýkaček můžete podat i lepší výkony! Zdroj: photl.com

Díky účinku žvýkaček můžete podat i lepší výkony! Zdroj: photl.com

Mnoho z vás jistě ocení, že jsou tyto žvýkačky bez cukru. Hlavně slečny a páni, kteří si udržují kondici.

• protože se nemusejí chladit

Nemusíte si žvýkačky chladit, aby chutnaly lépe nebo aby byly konzumovatelné. Je jedno, jestli jsou teplé nebo studené.

• protože jsou praktičtější k přenášení

Jedete na grilovací víkend? A berete si s sebou nápoje, maso na gril a další kupu věcí a máte v plánu si vzít i něco, co vás po probděné noci nastartuje? Na kupu energetických drinků už nemáte místo. Tak proč si nevezmete energy žvýkačky? Jsou lehké a i když si vezmete 10 sáčků, pořád je unesete a nepotřebujete na ně tašku.

Já mám asi problém s tím, že na mě ani energeťáky, ani antienergeťáky, ani maté, guarana a speed8 prostě nefungují!“ svěřila se Kristýna, studentka univerzity v Ostravě a editorka sekce Vztahy.

Mají tyto žvýkačky i nějaké nedostatky?

Žvýkačky jsou trojvrstvé. První vrstva je celkovým obalem – jakási sladká krusta. Druhá vrstva obsahuje žvýkací gumu a poslední vrstva je tvořená účinnými látkami – taurinem, chuťovým aroma a hlavně kofeinem, který způsobuje nahořklou chuť, která nemusí lidem vyhovovat a může být při prvním vyzkoušení žvýkačky šokem (ale při dalším vyzkoušení je tento pocit již mírnější nebo úplně vymizí). A dalším nedostatkem může být i to, že si na těchto žvýkačkách můžete vybudovat závislost (ale to můžete i na energy drincích a čokoládě).

Žvýkání zdar!

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář