google tel aviv

Jaká je práce snů? Pro Google!

Design / 3.6.2013

Hledáte místo, které vás bude naplňovat nejen pracovně, ale i z estetického hlediska? To nabízí snad jen Google v kancelářích v Tel Avivu!

GOOGLE je americká společnost, která sídlí v Kalifornii v Mautain View v Silicon Valley. Areály společnosti jsou přezdívány Googleplex. Název Google pochází ze slova „googol“, což je jednička a sto nul. Společnost je známá především poskytováním nejznámějšího internetového vyhledávače. Nabízí ale i mnoho dalších služeb, jako například sociální síť Google+ nebo aplikace Google Apps.

V prosinci roku 2012 otevřela společnost Google nové kanceláře v Tel Avivu v Izraeli. Kanceláře o rozloze 8 000 metrů čtverečních zabírají sedm pater prestižní budovy Electra Tower v centru města.  Společnost si vybrala takové místo budovy, ze kterého je krásný výhled na město Tel Aviv. Ovšem kancelářské prostory byly nudné a příliš se tvůrcům nezamlouvaly. To už je minulostí, strohé prostory se přeměnily na místo snů snad pro každého zaměstnance!

Pro dokonalý vzhled kanceláří vybrala společnost Google švýcarské studio Camentind Evolution, které spolupracovalo s izraelskými  designovými týmy Setter Architects a Studio Yaron Tal.

google tel aviv

Chodba. Zdroj: camenzindevolution.com

Kanceláře jsou navrženy přibližně pro 200 inženýrů a 50 marketingových pracovníků. Google si pronajal osm pater a právě v tom posledním je „Campus“, projekt, který Google podporuje. Je teprve druhý na světě a má poskytovat zázemí začínajícím podnikatelům a vývojářům.

Každé místo je navrženo tak, aby byla vhodná pro určitou dobu nebo pro určitý úkol. Každé patro je navrženo jinak a mělo by ukazovat rozmanitost Izraele i jeho národa. Rozvržení prostoru jasně ukazuje oddělení klasických kancelářských prostor, které jsou vybaveny tím nejmodernějším nábytkem a technikou, a kreativních zón pro relaxaci, pro podporu brainstormingu, pro setkávání zaměstnanců a spolupráci.

google tel aviv

Tobogán. Zdroj: camenzindevolution.com

Právě ty kreativní místnosti jsou předmětem diskuze. Někteří je obdivují, protože představují krok společnosti k zaměstnancům a poskytují jim tak dokonalé a hravé prostředí. Jiní zase kritizují, že místo je dětinské a kýčovité.

Ať je to tak nebo tak, tyto kanceláře dostaly certifikaci LEED Gold pro ekologické prostředí, využití ekologických rychloobnovitelných materiálů a optimalizaci energetické náročnosti.

Zdroj perexové fotografie: camenzindevolution.com (upraveno)

Simona Mašková

Simona Mašková

"Fotografie jsou pohledem do duše fotografa"

Zanechte komentář