Nejlepší účesy na léto 2013!

Krása a móda / 3.6.2013

Jak upravit vlasy, aby vypadaly dokonale?

Venku za okny to sice na léto ještě nevypadá, ale to vám rozhodně nebrání v tom, pohrát si se svými vlasy! Ne všechny účesy vám zaberou mnoho času. I během krátké chvilky můžete vlasy nápaditě vyšperkovat i jen s pomocí obyčejné čelenky. Nevěříte? Uvidíte!

Trend číslo 1 – žhavé čelenky

Také jste vždy zastávala názor, že čelenky jsou jen slušivou ozdobou pro malé školačky? Pak je načase vám ukázat, že tuto vlasovou ozdobu můžete směle nosit v každém věku. Nejlépe budou vypadat ležérní vlny či volný drdol doplněný tenkou barevnou čelenkou. Můžete ale také použít obyčejnou saténovou stuhu, kterou seženete v každé galanterii v mnoha barvách i šířkách.  A pokud jde o design, dovoleno je vše! Peříčka, mašličky atd. Pamatujte ale na základní pravidlo – všeho s mírou, ať nevypadáte jako od kolotoče!

Čelenky nejsou jen pro děti!

Čelenky nejsou jen pro děti! Zdroj: polyvore.com

 

Trend číslo 2 – barvičky

Nebojte se výrazných barviček! Letošní sezóna přeje bláznivým proužkům ve vlasech. Nebojte se radikálních změn, vyzkoušet totiž můžete i speciální křídy či spreje, které snadno smyjete vodou. Více se dozvíte v nedávném článku.

Trend číslo 3 – peří

Barevná peříčka lehce připomínají indiánský nebo etno styl. Skvěle se hodí pro éterické víly s romantickou duší. Efektní doplněk si navíc snadno vyrobíte i doma. Pokud jste však méně zruční, sponky s peříčky do vlasů seženete skoro v každém obchodě s bižuterií, v kadeřnických potřebách nebo na Clip-vlasy.cz

Peří je sexy!

Pírka ve vlasech jsou sexy! Zdroj: polyvore.com

Trend číslo 4 – volné culíky

Skvělý účes, pokud jste si zrovna nestačila umýt vlasy. Culík nechá krásně vyniknout linii vašeho krku. Zajímavě také vypadá, pokud culík doplníte velkou květinou nebo třeba z části vlasů zapletete malý cůpek. Gumičky do vlasů s různými ozdůbkami v podobě kvítků seženete v drogeriích i běžných módních řetězcích. Pokud chcete stoprocentně originální doplněk, seženete ho například na Fler.cz.

Trend číslo 5 – zapletené copy

Elegantní klasika, která nikdy nevyjde z módy. Hodí se na všechny příležitosti a pro každou věkovou kategorii. Záleží jen na vás, zda cop budete plést pevně, volně, uprostřed, na straně či jen z části vlasů. Krásně vypadá například cop upletený šikmo přes hlavu nebo tzv. kaskádovitý cop. Fantazii se meze nekladou. Skvělé video-návody najdete na youtube (např. LovelyHair).

Mnoho variací klasického zapleteného copu.

Mnoho variací klasického zapleteného copu. Zdroj: polyvore.com

Efektní cůpková „čelenka“

Trend číslo 6 – rybí cop

Ačkoliv na první pohled může tento účes působit složitě, nenechte se zmást. Rybí cop vykouzlíte během několika málo minut. Nejlépe vypadá z uhlazených vlasů. Samozřejmě ho můžete uplést i jen z horní části kadeře či ho nedbale rozcuchat.

Rybí cop je velice elegantní.

Rybí cop je velice elegantní. Zdroj: polyvore.com

A jak na to?

V první řadě vlasy důkladně rozčesejte a rozdělte na 2 poloviny (pravou a levou). Vezměte tenký pramínek z vnější strany levé půlky a přendejte ho do vnitřní strany pravé půlky. To samé potom udělejte i obráceně. Postup opakujte tak dlouho, dokud nevytvoříte cop, který na konci dobře zagumičkujte.

A jaký je váš oblíbený letní účes?

Zdroj obrázků: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář