Kosmetická policie – největší prohřešky (nejen) českých žen

Krása a móda / 30.5.2013

Víte, jakým faux-pas se v běžném líčení vyhnout?

Vypadat každý den dokonale jako z módního magazínu se pravděpodobně nepoštěstí žádné z nás, a proto je vesměs smutnou ironií, že je spousta žen přesvědčena o opaku a na ulici vyrazí bez špetky soudnosti. Stačí se rozhlédnout ve vašem okolí – určitě najdete něco, co vám na dotyčné prostě nesedí. Špatný odstín rtěnky, příliš třpytivé oční stíny, zkrátka něco, co vypadá nepatřičně, rušivě a dámě nelichotí.

Když ráno spěcháme a na preciznější líčení nám nezbývá čas, tu a tam se vloudí chybička, ale přece jen jsou tu chyby, kterých bychom se měly v každém případě vyvarovat, a to i kdyby hořelo.

Špatný odstín make-upu

Make-up je věda a za výběr správného odstínu bychom měly získat metál! Na druhou stranu, špatný odstín je tou největší chybou, které se většina žen dopouští. Pokud pomineme nesedící podtóny, největším problémem je make-up příliš tmavý, který vytváří přesně ohraničenou masku. Slečny a paní, nepodceňujte výběr správného odstínu a vždy ho kontrolujte na denním světle. Pokud už vyberete tmavší odstín, snažte se ho co nejvíce rozetřít do ztracena až za hranici vlasů a pod krkem, minimalizujete tím ostré přechody dvou barev.

Špatný odstín rtěnky

Správný odstín rtěnky závisí na barvě vašich zubů. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Správný odstín rtěnky závisí na barvě vašich zubů. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Trendem číslo jedna jsou momentálně tzv. nude, popřípadě cukrové světlounce růžové odstíny rtěnek. Milovnice takovýchto rtěnek však často zapomínají, že barva rtěnky ostře kontrastuje s barvou zubní skloviny. I bílé zoubky budou se světle fuchsiovou rtěnkou vypadat zažloutle, proto i tady platí: vzdejte se odstínů, které vám nelichotí, nebo rtěnku a zákonitě i žluté zuby noste hrdě dál – a s nimi i notnou dávku hanby.

Přílišné nánosy líčidel

Ruku na srdce – co je horší? Potit se pod vrstvami korektoru, nebo sem tam pupínek? Věřte, že i když nedokonalosti dokonale zamaskujete, na denním světle je vidět jak prosvítající pupínek, tak vaše kamufláž. Snažte se vždy hledat takový korektor, který bude stačit v jedné vrstvě, zredukuje začervenání a nezvýrazní suchá místa. Omítka na tvář nepatří.

Bronzer

Opět trend současné doby. Občas se ptám proč, načež si odpovím – protože vypadá skvěle na fotkách! To ale bohužel není vše. Správně nanesený bronzer vás dokonale opticky zeštíhlí a na fotografiích ve správném úhlu z vás sice udělá filmovou hvězdu, ale na denním světle vypadá jako prachobyčejný hnědý flek, zvlášť z pohledu ze strany. A to i dokonale rozetřený, aplikovaný na správná místa. Pozor na něj!

Pamatujte, že co vypadá krásně na fotkách, nemusí nutně vypadat krásně i v reálu. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Pamatujte, že co vypadá krásně na fotkách, nemusí nutně vypadat krásně i v reálu. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Tužkou kreslené obočí

Žena si obočí nejdřív vytrhá a poté kompletně nakreslí černou tužkou – hřích zejména starší generace. Ptám se po logice – proč? Lépe vypadá obočí upravené do přirozeného tvaru a přirozené barvy, jinak působí násilně a uměle a to snad není dámská vize krásy. Nebo ano?

Nevhodně zvolené líčení

Patrně náš nejčastější prohřešek. Ve snaze vypadat co nejlépe to s líčením často přeháníme i v běžný všední den a na slavnostnější příležitost pak nemáme v rukávě žádný další trumf než jinou barvu očních stínů. Pamatujte: třpytky patří do klubu, rudá rtěnka do divadla a umělé řasy na ples.

Třpytivé a barevné stíny? Ano! Ale k té správné příležitosti. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Třpytivé a barevné stíny? Ano! Ale k té správné příležitosti. Zdroj: polyvore.com (upraveno)

A jaké trapasy potkáváte na ulicích vy? Podělte se o ně s námi v komentářích!

Zdroj perexové fotografie: photl.com (upraveno)

Petra Krejčířová

Student, nenapravitelný idealista, milovník umění a veškeré elegance starých časů.

Zanechte komentář