Petr Ludwig: Vyprokrastinuji, či nevyprokrastinuji napsání knihy?

V obraze / 24.5.2013

Jak probíhal křest knihy, na kterou jsme tolik čekali?

Ve středu 22. května se v prostorách HUB Praha sešlo několik desítek posluchačů u příležitosti křtu knihy Konec prokrastinace s podtitulem Jak přestat odkládat a začít žít na plno.

Křtem provázel Tomáš Baránek z vydavatelství Jan Melvil Publishing. Právě on oslovil Petra Ludwiga s tím, zda by nenapsal knihu o prokrastinaci. Samotný autor pak knihu představil. Na úvod padla otázka, kdo z přítomných prokrastinuje a vzhůru vylétly snad všechny ruce v sále.

Co tedy je ta prokrastinace?

Součástí představení knihy byla i přednáška Petra Ludwiga. Mnoho z nás bylo nejednou překvapeno, že to co děláme, se dá pojmenovat definicemi. Také jste přemýšleli nad tím, proč radost po těžké zkoušce, maturitě či státnicích netrvá závratně dlouho? Odpovědí je hédonická adaptace.

Hédonická adaptace představuje skutečnost, že si člověk na dosažení jakéhokoliv cíle až nečekaně rychle zvykne. Za pár minut, hodin či maximálně dnů již dosažený cíl nevytváří téměř žádné pozitivní emoce.

Zdroj: Ludwig, P.: Konec prokrastinace, Praha: Jan Melvil publishing, 2013, s. 53.

Přednášející autor Petr Ludwig.

Přednášející autor Petr Ludwig.

Jak kniha vznikla?

Ovšem, aby byl autor schopen toto a mnoho dalšího pojmenovat, bylo nutné se proplést velkým množstvím výzkumů a studií. Na základě těch společně s několika přáteli vytvořili nástroje pro boj s prokrastinací a začali je předávat dál formou přednášek. V dubnu minulého roku pak přišlo již zmíněné oslovení Tomášem Baránkem a o rok později je kniha na světě.

Řekl jsem si, že to bude dobrá výzva a další test metod, které učím. Vyprokrastinuji, či nevyprokrastinuji napsání knihy?

Zdroj: Ludwig, P.: Konec prokrastinace, Praha: Jan Melvil publishing, 2013, s. 15.

IMG_4267

David Grudl a Margareta Křížová zpestřili program svými komentáři ke knize.

Knihu pokřtili také Margareta Křížová a David Grudl. Jejich komentáře byly nejen zajímavé, ale i vtipné. Margeretu Křížovou kniha donutila si konečně vytvořit svou osobní SWOT analýzu a David Grudl se rozhodl, že bude nejlepším prokrastinátorem na světě a doufá, že všichni si zakoupí knihu, aby již neměl konkurenci.

Margareta Křížová

Partner, Head of Business Advisory Practice Group & Start-up Enthusiast ve společnosti CEAG

Zaměřuje se především na strategii, business development a poradenství v rámci fúzí a akvizic. Má zkušenosti a znalosti v oblasti českého trhu a zastupuje tak prodejce i kupující. Mimo ji můžete znát z pořadu Den D, kde byla jednou z investorek 4. série.

David Grudl

vývojář  Nette Framework, školitel webových aplikací a píše blogy La TrinephpFashion

Je programátorem, publicistou, blogerem a podnikatelem. Zajímá se o web design, vytváří weby a webové aplikace. Vytvořil například webové stránky Václava Klause.

Co v knize najdete?

Kromě samotného popisu prokrastinace a důvodů, proč s ní bojovat, se naučíte jak. Najdete motivaci a dokážete si určit osobní vize. Naučíte si poručit a poslechnout se a hlavně být dlouhodobě spokojení.

Pokud chcete porazit prokrastinaci, je kniha právě pro vás! Já se začetla hned, jak jsem ji dostala do rukou.

Ještě podpis u hurá vyhrát boj nad prokrastinací!

Ještě podpis a hurá vyhrát boj nad prokrastinací!

Výzvu boje s prokrastinací přijala i naše šéfredaktorka Silvie. Přečtěte si její představení této knižní novinky.

Zdroj fotografií: Alice Pazderová, Generace 21

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentářVaše názory

  • louis vuitton travel bag

    excellent submit, very informative. I wonder why the other specialists of this sector do not notice this. You must proceed your writing. I’m sure, you have a great readers’ base already!