Raw food

Jíst raw, nebo-li živou stravu, se vyplatí

Na talíři / 22.5.2013

Na poli stravování se v poslední době objevila mezi jinými i raw strava. Pokud tápete, o co jde, vše se dozvíte v našem článku!

Živá strava nebo také strava syrová spočívá v konzumaci výhradně tepelně neupravených potravin. Syrová strava vychází z předpokladu, že jakákoliv tepelná či chemická úprava zbavuje jídlo kvalitních výživných hodnot, vitamínů a minerálů a zatěžuje zbytečně organismus. Základy syrové stravy jsou odvozeny z historického vývoje člověka. Ten po velkou část druhového života, v podstatě až do ovládnutí ohně, konzumoval stravu pouze v syrovém stavu a je mu tak nejpřirozenější.

Představujete si podle popisu, že pokud byste se dali na živou stravu, museli byste do sebe neustále cpát jen saláty ze syrové zeleniny? Nebojte, raw strava je velmi pestrá a vzhledem se přibližuje mnoha tepelně upraveným pokrmům. Setkáte se tak například se špagetami z cukety nebo lasagnemi z červené řepy, nejrůznějšími studenými polévkami i sladkými dezerty, variace jsou opravdu nekonečné. Výhodou raw stravy je navrácení se k charakteristickým chutím potravin, které jsme si již odvykli vnímat v jejich přirozené podobě.

Nemusíte mít ani strach, že v rámci živé stravy si budete servírovat syrový steak z masa. Raw se týká především a téměř výhradně zeleniny a ovoce, které bývají doplněny ořechy, nejrůznějšími semínky a oleji lisovanými za studena. Nepředstavujte si ani, že pokud chcete jíst raw, musíte se spokojit pouze s čerstvými potravinami, které po určité době mohou omrzet. Omezení se týká pouze tepelné, popřípadě i chemické úpravy, a proto můžete volně používat například sušené bylinky, houby nebo na slunci sušená rajčata. Fantazii se meze nekladou.

A jak je to s mlékem, sýry? Budete si muset odpírat cukr? V rámci živé stravy je mléko povolené konzumovat, ale pouze čerstvé a nepasterizované. Sýry kvůli chemické úpravě nejsou běžnou potravinou, bývají však nahrazovány pastami s ořechů, stejně jako živočišné mléko mlékem například mandlovým. Podobně je to i s cukrem, který se vyrábí chemickým procesem, jako přirozené sladidlo tak kromě ovoce můžete doslazovat třeba medem.

Syrová strava je pro člověka obzvláště vhodná, protože vychází z jeho přirozenosti. Zlepšit s její pomocí lze i stav některých civilizačních chorob, jako například atopický ekzém a různé alergie, obezitu nebo dokonce zpomalit stárnutí organismu. Odborníci však varují, že takto založená strava je ochuzena například o důležitý vitamín B12 a poměrně chudá na kalorie. Proto není raw strava doporučována jako jediný způsob stavování člověka, je dobré ji čas od času doplnit například masem či luštěninami.

Raw špagety s rajčatovou omáčkou

Raw špagety

Suroviny na čtyři porce:

dvě menší očištěné cukety

čtyři sušená rajčata v oleji

čtyři zralá čerstvá rajčata

bazalka         

sůl

Cuketu nakrájíme na tenké dlouhé plátky a pak ještě na nudličky (julienne) tak, že připomínají špagety. Lehce je posolíme a rozložíme na čtyři talíře. Rajčatovou omáčku si připravíme následovně. Do vysoké nádoby vložíme na kusy nakrájená čerstvá rajčata, sušená rajčata i s trochou oleje a bazalku. Vše rozmixujeme ponorným mixérem do hladka, až se vytvoří kompaktní omáčka. Ochutnáme, můžeme lehce dosolit (což není rozhodně nutné), omáčkou přelijeme špagety a podáváme.

Máte zkušenost s raw stravou? Zkoušeli jste již nějaký zajímavý recept? Podělte se o ně s námi v komentářích!

Zdroj perexové fotografie: SXC.hu

Fotografie u receptu: Karolína Kounová Roubíčková, Generace21

 

Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Velmi ráda vařím (a jím) stále něco nového a ještě raději o tom píšu. Více z mého světa točícího se okolo jídla naleznete na mém blogu http://svasniprojidlo.blogspot.com/.

Zanechte komentář