Farmářské trhy

Regionální potraviny zakoupíte nově i u OC Forum Nová Karolina v Ostravě

Na talíři / 25.5.2013

V sobotu 18.5. měli Ostravané první možnost zakoupit regionální potraviny na farmářských trzích přímo v centru. Konat se budou pravidelně.

Považujete se za příznivce regionálních potravin? Rádi nakoupíte jídlo a výrobky od místních farmářů spíše než se supermarketu? Jste navíc z Ostravy? Pak dávejte pozor, protože se vám otevírá nová možnost k nákupu. První farmářské trhy se před OC Forum Nová Karolina u nového Náměstí Biskupa Bruna konaly minulou sobotu. Farmářské trhy zde nebyly pouze jednorázovou akcí, opakovat se budou pravidelně v sobotu jednou za čtrnáct dní. Nejbližší termín dalšího konání je 1.června, farmářské trhy se konají vždy mezi sedmou a třináctou hodinou.

Další termíny konání farmářských trhů

červen: 1., 15., 29.

červenec: 13., 27.

srpen: 10., 24.

září: 7., 21.

říjen: 5., 19.

listopad: 2., 16.

„Farmářské trhy představují alternativní místo pro nákup kvalitního zboží z nedalekého okolí. Chtěli jsme proto, aby lidé, kteří rádi trhy navštěvují a dávají přednost kvalitním českým produktům, které mnohdy v supermarketech nenajdou, nemuseli za trhy jezdit daleko a měli je přímo opět v centru města. Trhy budou navíc umístěny v zajímavé lokalitě s výhledem na industriální Dolní oblast Vítkovice, která patří mezi kulturní památky UNESCO. Návštěvníkům bude také k dispozici travnatá plocha, venkovní tartanové hřiště, krásné dětské hřiště s houpačkami a prolézačkami,“ řekl ředitel OC Martin Kubík.

Cílem farmářských trhů v Ostravě je podporovat farmáře a tradiční výrobce v Moravskoslezském kraji, poskytnout možnost zdravého nákupu lidem, kteří chtějí nakupovat kvalitní místní produkty a vytvořit tak alternativu k nadnárodním řetězcům, které jsou zásobovány produkty z druhého konce planety. Farmářské trhy jsou zaměřeny nejen na regionální potraviny, ale i na potraviny s přidanou hodnotou a na místní řemeslné výrobky. Pořadatelé vítají také sezonní přebytky úrody ze zahrad obyvatel Moravskoslezského kraje. Pokud se vydáte nakupovat na trhy před Novou Karolinou, máte jistotu kvalitních a regionálních potravin, na trhu totiž není dovoleno  prodávat překupníkům. Více informací o trzích v Ostravě najdete na www.farmarske-trhy-ostrava.cz.

„Všichni prodejci jsou pečlivě vybíráni a prověřováni, návštěvníci se tedy mohou spolehnout jen na kvalitu regionálních farmářů. K dostání budou sýry, pečivo, maso, uzeniny, masné výrobky, vejce, zelenina a ovoce dle sezony. Nabízené zboží bude pouze českou produkcí s doloženým původem a kvalitou. To všechno by návštěvníci měli spolehlivě najít na farmářských trzích u našeho nákupního a zábavního centra,“ dodal Kubík.

V sobotu 18. a v neděli 19. května na první farmářské trhy navázala i první celorepubliková gastronomická show Gastrotour 2013, na níž jsme vás zvali.

Zdroj perexové fotografie: SXC.hu

Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Velmi ráda vařím (a jím) stále něco nového a ještě raději o tom píšu. Více z mého světa točícího se okolo jídla naleznete na mém blogu http://svasniprojidlo.blogspot.com/.

Zanechte komentář