Stolujte stylově

Design / 29.5.2013

Stolování nemusí zahrnovat oběd  spořádaný v běhu, ale naopak se může stát stylovým rituálem, který vás pozitivně nabudí na celý den.

Většina z vás namítne, že se s konzumací jídla příliš nezdržuje a jakékoliv rituály nepřipadají z časových důvodů v úvahu. Tento článek vám ale ukáže, že jste na omylu. I jídelní stůl si zaslouží být vkusný a stát se víc než jen útočištěm od starostí. Nechte se inspirovat!

Stolování nemusí být nuda. Zdroj: sxc.hu

Stolování nemusí být nuda. Zdroj: sxc.hu

Více než jen stůl

Jídelní stůl neplní jen funkci místa k občerstvení. Je místem, kde se lidé setkávají s cílem užít si společné posezení, konverzaci, místo, kde se pravidelně schází celá rodina a přátelé. Už proto si jídelní stůl zaslouží mít svou atmosféru, která nabídne více než zážitek z jídla. Je jen na vás, zda zvolíte moderní, tradiční či vintage styl, důležité je cítit se u stolu příjemně. Letošnímu létu vládnou zemité barvy, rustikální motivy a přírodní styl jak v jídelním textilu, tak v provedení jednotlivých kusů nádobí. Zatímco téma zlaté a stříbrné je na ústupu, do popředí se dostává pestrá paleta barev. Létu vládnou odstíny nebesky modré, pistáciové, smaragdové. Svou pozici si zachovaly teplé odstíny terakotové, rudá a také růžová ve všech odstínech. Vybírejte a zkoušejte kombinace tak, jak to cítíte.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Jak bude vypadat interiér letošního léta?

Stolujte stylově. Zdroj:sxc.hu

Stolujte stylově. Zdroj: sxc.hu

Kouzlo Francie

V designu nábytku vede francouzský styl, čisté linie, jednoduchost v celku s přírodními materiály. Kouzlo Francouzské riviéry na nás dýchá v tvarech a uvolněných liniích. Pravá atmosféra je umocněna ubrusy a ubrousky s námořnickými motivy a čistým sklem. Už jen dolít sklenici lahodného vína! Co se týče jídelních textilií, v čele je letos jak čistá bavlna, tak len. Syntetické materiály v jídelních textiliích jsou tak na cestě do archivu.

Francie má styl i v jídelně. Zdroj: sxc:hu

Francie má styl i v jídelně. Zdroj: sxc:hu

Na exotické vlně

Do našich jídelen se dostávají i exotické vlivy a to nejen v druzích pokrmů. Daleký východ je inspirací mnoha bytových designérů už dlouhou dobu. Tohle léto bude asijské, ovšem v novém duchu! Nové kombinace materiálů dodají stolu patřičnou jiskru a oživí večeři ve všech směrech. Nebojte se experimentovat, je z čeho vybírat!

Jídelna pod širým nebem

Léto přímo vybízí k posezení venku. Zvolit můžete jak balkon, tak stále populárnější piknik, který je jasným důkazem, že venku nám chutná více. Stylové piknikové sady už dávno neobsahují jen talíře a vidličky. Příjemná deka zajistí pohodlné posezení v parku, o atmosféru už se postará sama příroda.

Jídlo může být více, než zážitek. Zdroj: sxc.hu

Jídlo může být víc než jen zážitek. Zdroj: sxc.hu

Nápadité stolování na cestách

Ani na cestách nemusí být stolování  problém. Plastové boxy a trendy lahve na vodu vám zpříjemní jídlo, nehledě na to, zda se nacházíte ve vlaku, škole nebo cestou do práce. Praktičnost na prvním místě je samozřejmostí. Řízkům v alobalu už dávno odzvonilo.

Kuchařka, která má styl

Ani při přípravě jídla nemusí být nuda. Vtipné zástěry a utěrky vám vyvolají úsměv na rtech a vaření se tak z pouhého procesu změní na příjemné zpestření dne. Výběr je široký, probudit kuchyni k životu je snadné.

Z předchozích řádků tušíte, že pokud jde o zpestření jídelny či kuchyně, je rozhodně z čeho vybírat. Nedovolte vašemu stolu, aby byl letos v létě nudný. Hledejte, nacházejte, inspirujte se a stolovaní se tak stane více než zážitkem.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Šárka Lacinová

Šárka Lacinová

Jsem denní snílek, ale na konci tunelu vidím světla vlaku.

Zanechte komentářVaše názory

  • Vánoční dekorace

    Francouzský nábytek je opravdu krásný ale kvůli jednoduchosti jejich stylu se soustřeďuji na kvalitnější materiály a  ty ceny jsou na naše platy příliš vysoké. Raději dám přednost kvalitní třešni a přidám pár korun do dovolené než abych kupovala stůl za x tisíc.

  • Jídelní stůl

    Za kvalitní materiály se sic většinou doplácí ale někdy lze najít i kvalitní stůl za rozumnou cenu. Např. http://www.dekorhome.cz/p/jidelni-stul-4-zidle-bt-6777-bc-3931 což si myslím, že je za stůl + 4 židle dobrá cena a stůl je kvalitní. To mohu potvrdit, jelikož ho máme doma taky.