Kontejnery k světu.

Kontejnery k světu zahltily Plzeň

Design / 25.5.2013

V Plzni se objevilo třicet kontejnerů, které se mají stát zdrojem kultury a zábavy. Můžete je navštěvovat až do 8. června 2013 v rámci projektu Kontejnery k světu.

Kontejnery k světu. jsou v rámci České republiky zcela ojedinělým projektem, který si klade za cíl oživit veřejný prostor ve čtyřech největších městech České republiky – Plzni, Praze, Brně a Ostravě.

Kontejnery k světu

„Kontejner má více než jedno využití. Plzeň má více než jedno centrum.“

Projekt Kontejnery k světu. vymyslelo sdružení K světu. a jeho cílem je oživit veřejný prostor ve všech velkých městech České republiky. Projekt  chce vnést život nejen do center měst, ale i do ulic na perifériích. Kontejnery chtějí reagovat na potřeby lokalit, kde budou umístěny. Dokonce spolu budou i propojeni přes informační obrazovky, díky kterým můžete sledovat dění na jiných místech.

Kontejnery k světu.

Kontejner na náměstí Míru č. 30 Zdraví, zdroj: www.facebook.com/Kontejnery.k.svetu.Plzen, Lukáš Fuchman

Hlavním partnerem je Plzeň 2015. „Máme společný zájem na tom, aby se život ve městě co nejvíce obohatil, aby se nejen v centru pořád něco dělo a lidé se mohli s kulturou potkávat nejen uvnitř budov, ale přímo v ulicích,“ popisuje programová ředitelka projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 Šárka Havlíčková.

Ten nejrozsáhlejší projekt je právě v Plzni. Autor myšlenky Jakub Mareš zdůrazňuje, že chtějí, aby Evropské hlavní město kultury bylo propojené město.

Co je v kontejnerech?

V Plzni můžete objevit přes třicet kontejnerů, které svým návštěvníkům nabízejí kavárny, kino, hvězdárnu, hudební klub, obchod s biopotravinami či designem, dokonce i kostel a mnoho dalšího. Na náměstí Republiky je informační centrum, kde si můžete získat podrobné informace o všech kontejnerech!

Kontejnery k světu.

Zde si můžete půjčit koloběžky. Kontejner č. 04 Koloběžky, zdroj: www.facebook.com/Kontejnery.k.svetu.Plzen, Lukáš Fuchman

Pro držitele Plzeňské karty funguje i bezplatná půjčovna koloběžek, která má poukázat na rychlý zdravý a ekologický způsob dopravy po městě.

Kontejnery k světu. v Plzni vyvrcholí 8. června, kdy se propojí se Dnem Meliny Mercoury na Anglickém nábřeží a v dalších částech.

Kontejnery k světu. můžete potkávat nejen v Plzni, Praze, Brně a Ostravě, ale i ve Zlíně, Mariánských Lázních a Olomouci.

Zdroj perexové fotografie: plzen2015.net

Simona Mašková

Simona Mašková

"Fotografie jsou pohledem do duše fotografa"

Zanechte komentář