Nákupy

Objevte poklady z druhé ruky

Krása a móda / 26.5.2013

Na co netrpělivě čekají všechny Brňačky každý měsíc? Proč má tolik slečen rádo Trojku a co žije ve Vombatí noře?

Jaro je v plném proudu a mnozí z nás po zhlédnutí nejnovějších trendů zjišťují, že je skutečně třeba vyměnit šatník. Bohužel se ale blíží také zkouškové, na víkendovou brigádu najednou není čas a jarní výprodeje v H&M už skončily. Kde tedy objevit oděvy, které krásně padnou, ale nepošlou vám účet do minusu? Přinášíme vám nejžhavější tipy z Brna.

První možnost je samozřejmě prošmejdit nejzapadlejší uličky a najít sekáč, kam se budete rádi vracet a kde je možné najít víc než mikinu plnou žmolků nebo okopané lodičky. Chcete-li však téměř novézachovalé svršky a mít příležitost zbavit se těch starých, udělejte si čas a navštivte bleší trh!

Proč blešáky?

Název těchto akcí je pro většinu lidí dost odpudivý a dost z nich si pod takovým pojmem představí ochozené, neforemné hadry nebo kýčovité cetky. Opak je ale pravdou. Tyto bleší trhy bývají pořádány v kavárnách, galeriích či klubech a prodejci nebývají starší 30 let, čemuž odpovídá i nabízené zboží.

Pokud jste se zamýšleli nad otázkami v úvodu a ne a ne najít to správné a dostatečně etické vysvětlení, čtěte dál.

Kluby, restaurace, kavárny…

Na co čekají Brňačky? Přece na pravidelné trhy v klubu Fléda, který tomuto způsobu nakupování hluboce propadl. Jste-li přímo Brňáci, nebo si chcete udělat nedělní výlet, stavte se prošmejdit stoly prodejců – věřte, neodejdete s prázdnou. Mezi stylovými oděvy lze najít také spousty bižuterie, kabelek, brýlí či bot. Pokud je vaší peněžence stále těžko, stavte se také do Trojky.

Kavárna Trojka sídlí přímo nad obchodním centrem Velký Špalíček u Zelného trhu. Krom blešáků zde můžete zhlédnout také hry amatérských divadelních souborů, poslechnout si koncert nebo si jen tak dát kafe a nohy pod stůl.

Vyznavači vintage stylu jistě nepohrdnou událostí pořádanou second-handem Bazzart, který má svoji kamennou prodejnu nedaleko hlavního nádraží. Každý čtvrtek se přímo v centru města, nedaleko náměstí Svobody, otevírá doslova království kvalitního retra, kde lze najít doslova poklady. Za krajkové rukavičky, vysoké kalhoty, kolové sukně nebo vytahané svetry, které čekají na potenciální kupce, by se nemusel stydět žádný čistokrevný hipster. A že se jedná pouze o kvalitní zboží, se můžete přesvědčit sami.

BazzArt

Bazzart na Jakubské; zdroj: facebookové stránky Bazzart

Kupuj, bav se, relaxuj

Na závěr dnešního průvodce po oděvních nalezištích bychom vás rádi pozvali také na přátelské setkání módních guru s názvem Hadrárna. Hadrárenské události se konají jen jednou za čas, nenabízí však o nic méně než jiné bleší trhy. O co víc, mívají jednu výhodu – občerstvení. Poslední Hadrárna  proběhla ve stylu open-air pikniku, žel bohu se však přesunula na soukromý pozemek, takže účast klesla na pouhých pár prodejců a ještě méně běžných návštěvníků.

piknik

Zdroj: facebookové stránky votocvohoz.cz

Předchozí akce ale probíhaly v restauracích či kavárnách, mezi kterými byl i již zmiňovaný bar Vombatí nora, kde si účastníci doslova podávali dveře. Takže pikniková akce neměla takový úspěch nejspíše pouze z provozních důvodů – počasí nevyšlo zrovna ideálně a v pondělí odpoledne má většina studentů napilno. Není ale všem dnům konec, takže se brzy můžete těšit na další nášup oděvního šílenství.

Zapomeňte tedy na předsudky a představy o tom, že na blešáky chodí akorát tak pochybné existence nakupovat keramické jeleny. Sledujte facebook, vezměte své kamarády a nepotřebné kousky oděvů a přijďte mezi nás. 

Zdroj perexové fotografie: facebookové stránky Hadrárna

Šárka Motyčková

Šárka Motyčková

Vězeň světa módy,věčný student, milovnice zvěře, umění, detailů, límečků, brýlí, lehkých látek a těžkého retra.

Zanechte komentář