Stát se lordem či hraběnkou jde i bez kapky modré krve

V obraze / 20.5.2013

Stačí si titul koupit.

Toužili jste se v dětství stát princeznou nebo princem a ani v dospělosti vás to nepustilo? Je vaším celoživotním snem být součástí aristokracie? Buy nobility titles vám váš sen rádi splní.

Jde o podvod?

Už v samém úvodu autoři webu varují, že šlechtické tituly se samozřejmě prodávat nesmějí a dále dokonce vysvětlují i jednotlivé zákony, které toto znemožňují. Prodej titulů je tedy symbolický. Koupí získáte erb, certifikát o předání a dokumentaci historických detailů. Na druhou stranu je zákazník informován, že kromě toho, že si erb pověsíte doma na zeď a budete se s ním chlubit návštěvám, můžete si svůj nový titul dát na svou vizitku, za určitých podmínek i na občanku.

Ode dneška jsem princezna.

Ode dneška jsem princezna, koupila jsem si titul. Zdroj: sxc.hu

Pročetla jsem webové stránky poměrně důkladně a výsledek je dost zmatený. Čistě teoreticky, případný zájemce o nákup je upozorněn, že prodej titulů je nelegální, tudíž tento je jen pro zajímavost a zábavu, ale zároveň je možné ho běžně používat.

Zvláštní je také to, že firma, která je registrovaná v Londýně, používá odkaz na německé právo. Stejně tak při platbě můžete platit převodem pouze z německého účtu, ve všech ostatních případech je možná platba pouze přes Paypal.

Vyberte si

Buy nobility titles nabízí čtyři druhy titulů – německé, irské, skotské a ostatní. Každá sekce nabízí několik již určených titulů a jeden dárkový. K německé, irské a skotské sekci je ještě dodáno vysvětlení místního práva a fungování šlechtických titulů. Sekce ostatní nabízí tituly ve stylu Lord ze Sherwoodu, Lord z Tichého oceánu či Rytíř Minervina řádu.

Ceny titulů se pohybují od necelých třiceti do téměř sta eur. Logiku ve výši cen jsem nenašla. Zatímco Rytíř Minervina řádu je jeden z těch nejlevnějších, za titul Senátora stejného řádu už zaplatíte skoro 80 eur.

Celé je to poněkud zvláštní a nedůvěryhodné. Dokážu si představit, že bych chtěla věnovat z legrace šlechtický titul někomu ze svých přátel. Platit ale desítky eur na podezřelém webu mi přijde jako nepříliš dobrý tah. Kus papíru, tužka a fantazie vyjde levněji a legálně asi nastejno.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Jana Brouková

Jana Brouková

Chcete být také V obraze? Zaujalo vás něco a chcete se k tomu vyjádřit? Napiště mi na jana.broukova@generace21.cz

Zanechte komentářVaše názory

 • Jan Markel

  Ahoj, to není podvod, popisují to docela jasně – prodávají kousek půdy, což umožňuje dle zákona nárokovat si titul. Je to titul, který lze využívat na vizitkách, v záhlaví dopisů apod., nikoliv ale v ID, tj občankách atd. Za ilegální označují pouze snahu nechat se adoptovat šlechtickou rodinou za účelem získat cool titul :)). Takže imho jsou stránky v pořádku 😉

 • Jana Brouková

  Děkuji za komentář, Jane. Asi jsme každý pochopili vysvětlení trochu odlišně. Jestli se nepletu, tak to o „kousku půdy“ se týkalo pouze historie udílení skotských šlechtických titulů, ovšem ne každá země se řídí stejným principem. Navíc i v případě skotského titulu, koupí nějakého „certifikátu“ se nárok na půdu (a tedy šlechtický titul) bude prokazovat dost těžko. 🙂 A v případě Rytíře řádu Minervina si to neumím představit už vůbec. 😉 Ale chápu, kam svým komentářem míříte.

 • Alice Pazderová

  Jane, vždyť v podstatě parafrázuješ první odstavec, co Jana napsala. 🙂 My víme, že stránky jako takové jsou v pořádku, pouze upozorňujeme na to, jaké nabízejí možnosti a služby a co si o tom myslíme, když se do toho podíváš hlouběji. 🙂

 • Ĺibor Kašpar

  Usměvné,hlavně ta část o řádu Minerva. Jasné je že za titul rytíře zaplatíte jen 30euro což je řadové členství kdežto za titul senátora řádu zaplatíte 80euro,jenže toto už je funkce,ikdyž čestná,pouhé členství a čestná funkce je nepoměrně rozdílná pozice. To je jak porovnávat doktora s primářem. Dále titul je vázán na členství v řádu a nikoliv pozemku jako v případě skotského titulu ,,Laird“ . Snad to již každý pochopí.