Tata Bojs zrecyklují svoji Tour domácí!

Hudba / 3.6.2013

Tata Bojs slaví čtvrtstoletí existence a v rámci této jedinečné události vyráží na turné s názvem 25 LET CYKLACE aneb TOUR DOMÁCÍ. 

Představovat jednu z nejlepších tuzemských kapel – Tata Bojs – je zcela zbytečné. Za celou dobu účinkování formace prošla změnami, ale jména jako Milan Cais a Marek Huňát, který je známý spíše jako Mardoša, nadále zůstávají u vedení jejich projektu.

Kapela vznikla už v roce 1988, ale až v roce 2000 vydala přelomové album s názvem Futuretro, které obsahuje mix hudebních stylů. Díky němu se Tata Bojs dostali do povědomí posluchačů a  jejich koncerty začínaly být vyprodané. Kapela má za celou dobu své existence na kontě 14 alb, DVD, ale dokonce i knížku.

Nyní kapela chystá ohlédnutí za úspěšnými roky, předělají některé ze svých úspěšných písniček, například hit Pěšáci. V nové verzi totiž nezní hudební nástroje, ale jsou nahrazeny zvuky nástrojů z recyklovatelných materiálů, jako jsou papír, plast a sklo.

„Cyklace i recyklace jsou témata zajímavá a řekl bych i dost současná. Vlastně se tím cyklicky po 25 letech vracíme k samotným začátkům Tata Bojs. Tenkrát jsem měl bubny z plastových barelů, teď jsem si je pro změnu postavil z papírových krabic. Zjistili jsme, že hudba se dá dělat na záchodový trubky stejně dobře jako na zavařovací sklenice. K požadovanýmu tónu vám postačí jenom pilka nebo správná hladina vody. Byla to velká zábava,“  líčí frontman kapely Milan Cais.

Jak bylo již zmíněno Tata Bojs vyráží na své turné, které  bude probíhat zejména na podiích letošních hudebních festivalů. Start turné se každým dnem blíží!

TATA BOJS – TOUR DOMÁCÍ

14. 6. – Milovice, Votvírák

15. 6. – Plzeň, Summer City Fest

26. 6. – Praha, Žluté lázně

28. 6. – Žamberk, JamRock

18. 7. – Ostrava, Colours of Ostrava

3. 8. – Světlá n. Sázavou, Sázavafest

10. 8. – Panenský Týnec, Open Air Festival

24. 8. – Kolín, Natruc festival

31. 8. – Vroutek u Podbořan, Rock For Church(ill)

Zdroj perexové fotografie: bandzone.cz

Anna Mrázková

Ve vlastním světe pozitivni melancholie. Miluje hudebni dění, často se ho zúčastní, nafoti a napíše o tom.

Zanechte komentář