Navštivte Slavnosti pivovaru - letos opravdu stojí za to!

Co letos přinesou Slavnosti pivovaru?

Hudba Kultura / 20.5.2013

Autor:

V první polovině dubna pivovar Ostravar oznámil, že po dvou letech  pauzy na scénu vrací své Slavnosti pivovaru, a že na Slavnosti 8. června přijede do Ostravy minimálně 10 kapel. Dnes Ostravar svou informaci upřesnil. Vystupujících nebude 10 ale 13. Pro takovéto množství hudebníků budou připravena tři pódia. Slavnosti tak letos budou nejen festivalem výtečného piva, ale také dobré a pestré muziky.

Již zveřejněnou pětici Kryštof, Tomáš Klus, HorkýžeSlíže, Vypsaná Fixa a Wohnout doplní na Slavnostech dalších osm kapel a interpetů. Budou to kapely Nebe, FíHa, Pipes&Pints, The Apple, Legendy se vrací, Medicimbal a dva talentovaní zpěváci z ostravského regionu – Markéta Konvičková a Daniel Mrozek.

„Hlavní pódium nabízí směs nejlepších kapel z Česka a Slovenska. Dvě další pódia pak návštěvníkům nabídnou mix nadějných a talentovaných umělců a kapely s originálními aranžmá známých hitů,“ říká k hudební sestavě Zuzana Cieciotková, manažerka značky Ostravar.

Patrně mediálně nejznámějším interpretem z dnes představené osmičky je zpěvačka Markéta Konvičková. Česká slavice v kategorii „Objev roku“ pochází stejně jako Tomáš Klus z Třince a svou hudební kariéru nastartovala s pomocí televizní Superstar. Na Slavnosti dorazí vůbec poprvé.

Naproti tomu Legendy se vrací jsou v ostravském pivovaru jako doma. „Kapela moderátora a hudebníka Petra Šišky dokáže svou rockovou produkcí známých hitů vytvořit na nádvoří pivovaru neuvěřitelnou atmosféru. Když jsme začali uvažovat o návratu Slavností, bylo jasné, že se se Slavnostmi musí do pivovaru  vrátit i Legendy,“ míní Zuzana Cieciotková.

Letos budou Slavnosti pivovaru stát za to! Půjdete? zdroj: ostravar.cz

Letos budou Slavnosti pivovaru stát za to! Půjdete? zdroj: ostravar.cz

Známé hity v originálním aranžmá zaznějí také v podání kapely Medicimbal. „U2, ale také Sting či Coldplay by se jistě divili, jak dobře zní jejich skladby hrané na cimbál doprovázený harmonikou, basou a bicími,“ říká s úsměvem Cieciotková.

Dalším zajímavým jménem letošního ročníku bude ostravská FíHa,  hrající na pomezí pop-rocku a brit-popu. Mladí ostravští Beatles, jak se někdy kapele říká, si už o pozornost řekli také svými vystoupeními na festivalech Colours of Ostrava nebo Rock for People.

„Kvalitu a talent však budou mít i další. Třeba kapelu Nebe si vybral pro své letošní jarní turné sám Richard Krajčo. A Pipes&Pints si získávají příznivce svým energickým punkem,“ dodává k programu Zuzana Cieciotková a doporučuje zájemcům o vstupenky, aby si je raději pořídili v předprodeji.

„V předprodeji je možné vstupenky pořád zakoupit levněji než v den akce a bez front. Navíc vzhledem k nabitému programu a příznivé ceně je předprodej jedinou jistotou, že se na vás dostane,“ upozorňuje Zuzana Cieciotková z Ostravaru.

Předprodej nadále probíhá v Ostravském informačním centru ve středu města vedle kavárny Elektra, na Pivní pohotovosti v sousedství pivovaru Ostravar a na internetu na portále www.ticketsforpeople.cz. V ceně celodenní vstupenky je pro dospělé návštěvníky ochutnávka jednoho piva Ostravar Nefiltr, letošní ostravarské novinky. Nyní lze vstupenky koupit ještě za 190 Kč, v den akce budou vstupenky k dostání za 250 Kč.

Zdroj perexove fotografie: www.ostravar.cz

Generace21

Generace21

Zanechte komentář