Přivítejte léto s novými plavkami

Krása a móda / 28.5.2013

Poradíme vám, kde seženete ty pravé přesně pro vás.

Sílící sluneční paprsky v nás jistě vyvolávají myšlenky na léto, s čímž neoddiskutovatelně souvisí nákup nových plavek, což je velmi často úkolem téměř nadlidským. Regály v obchodech každoročně hýří barvami a rozličnými vzory, a my tak nevíme, po čem sáhnout. V tomhle ohledu to jistě měly jednodušší naše matky. V dobách jejich mládí na výběr moc nebylo, takže se vám snadno stalo, že jste na plovárně či u rybníka potkaly dívku ve stejném modelu. V současné době je však výběr veliký, a tak si každý jistě přijde na své.

Pár rad na úvod

1. Udělejte si na nákup čas. Nekupujte hned první plavky, které vám padnou do oka. Raději projděte pár obchodů, ať máte srovnání.
2. Nebojte se do plavek investovat. Kvalitní plavky vám vydrží i po dvoutýdenní dovolené u moře.
3. Plavky si v klidu vyzkoušejte. Není nic horšího, než špatně padnoucí prádlo/plavky.
4. Pamatujte, že to, co sedí vaší kamarádce, nemusí sedět vám.
5. Nenásledujte bezmyšlenkovitě módní trendy. Důležití je, abyste se v plavkách cítila pohodlně.

JEDNOBAREVNÉ PLAVKY

Pokud nemáte rády všelijaké, někdy až kýčovité vzory a upřednostňujete jednoduchost, jistě vám přijdou vhod nějaké jednobarevné kousky. I letos budou v kurzu jednoduché plaky ve stylu bandáže či trojúhelníčků. Z barev poté povede žlutá, modrá či klasická bílá. Štíhlejší slečny pak mohou sáhnout i po zdobení, například v podobě volánků.
Tip: Zkuste pro obměnu spodní díl v jiné barvě než podprsenku.

Jednoduché bikini v trendy  barvách. Zdroj: hm.com

Jednoduché bikini v trendy barvách. Zdroj: hm.com

PROUŽKY

Tuto sezonu budou in především široké pruhy v kontrastních barvách. Horizontální pruhování není však vhodné pro každého, opticky totiž rozšiřuje postavu. Naopak tenké vertikální proužky vám vykouzlí krásně štíhlou siluetu.
Tip: Hezky vypadá, pokud pruhovaný vršek zkombinujete s jednobarevným spodním dílem.

KVĚTY A KVÍTKY

Plavky připomínající rozkvetlou louku přijdou vhod romantickým romantickým povahám a snílkům. Štíhlejší postavy si mohou dovolit i větší potisky, baculky by měly volit spíše jemné vzorování.

Skvělý výběr plavek má například i Mango. Zdroj: mango.com

Skvělý výběr plavek má například i Mango. Zdroj: mango.com

DIVOKÉ VZORY

Výrazné vzory jsou jistě tím pravým ořechovým pro odvážně povahy. Letos povede opět třeba takový gepard. Pokud jste spíše umírněnější, můžete zkusit jemnější vzory v nepříliš kontrastních barvách. Velkým hitem je například tzv. galaxy vzor, který si získal na popularitě již loni.

JEDNODÍLNÁ KLASIKA

Myslíte si, že jednodílné plavky musejí být nudné? Velká chyba! V obchodech dnes seženete mnoho variant, a to jak co do vzoru, tak i do střihu. Co takhle zkusit plavky, které vpředu vypadají jako jednodílné a vzadu jako klasické bikiny? Nebojte se ani zajímavě řešených průstřihů. Mějte ale na paměti, že je nutno brát v potaz vaši tělesnou konstrukci, neboť každá si nemůžeme dovolit totéž.

Obrovský výběr jednodílných plavek podle posledních trendů najdete na webu ASOS. Klasické jednoduché střihy vhodné především do bazénu pak pořídíte například u firmy Litex.

Nebojte se jednodílných plavek. Zdroj: asos.com

Nebojte se jednodílných plavek. Zdroj: asos.com

A co vy? Už jste našly ty pravé plavky?

Zdroj perexového obrázku: hm.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář