FB přiznání aneb jak si snížit sebevědomí

Osobní rozvoj Vztahy / 22.5.2013

Mohou taková přiznání ve skupinách na Facebooku rozvrátit vztah? Nebo naopak pomoci partnerům ve vzájemné sebedůvěře?

Trendem dnešní doby jsou přiznání ve skupinách na sociálních sítích, která jdou na povrch a ve kterých se dozvídáme informace, o který bychom raději ani nechtěli vědět. O jaká přiznání se jedná? Jsou to přiznání o nevěře, sexu a dalších věcech ze života. Přiznávají se muži, ženy, ale taky kluci, holky, učitelé, studenti, dokonce i novináři a mnoho dalších. Původně se mělo jednat jen o přiznání VŠ, ale postupem času se z přiznání staly trochu bulvární odhalení.

Jsem pro přiznání

• protože náš vztah je teď mnohem pestřejší

Díky všelijakým přiznáním se můžete spoustu věcí přiučit. Co lidi nudilo, co je naopak bavilo nebo taky děsilo. Své ponaučení z chyb druhých můžete velmi dobře aplikovat na váš vztah a tím i potěšit. Takže pokud se chce někdo přiznávat, ať se přiznává.

[one_fourth]

Když mně dojde čokoláda, tak jím granko.“ – Přiznání mužů

[/one_fourth]

• protože náš vztah to nijak neovlivnilo

Taky se můžete těmto přiznáním úspěšně vyhýbat. Proč si hlavu zaplňovat něčím, co pro vás nemá smysl? Lidé by měli svá přiznání darovat těm, kteří si pravdu zaslouží a ne celému světu prostřednictvím internetu. Takže pokud to jde mimo vás, máte vyhráno.

Kolik takových přiznání ještě zvládnete vstřebat? Zdroj: sxc.hu

Kolik takových přiznání ještě zvládnete vstřebat? Zdroj: sxc.hu

• protože nám to neublíží, jsme jen znechuceni

Láska je základ, na kterém je postaven vztah. Vztah nefunguje na základě přiznání ostatních kolem vás, tak proč byste měli být nějak rozrušení? Pokud uslyšíte přiznání, které se týká nevěry, tak to váš vztah jen upevní. A když se ze všech internetových stránek, ze všech světových stran šíří nepěkná přiznání o tom, jak někdo podvedl někoho – to je bohužel krutá realita, ale vy se tomu můžete jen zasmát. I když je to spíše k pláči.

Když se mi chce na benzínce strašně na záchod a na dámských záchodcích je velká fronta, jdu na záchody pánské.“ – Přiznání žen

Strach je občas silnější než vy. Zdroj: photl.com

Strach je občas silnější než vy. Zdroj: photl.com

Nejsem pro přiznání

• protože se bojím, že i můj partner pod tlakem ostatních přizná něco, co mě bude bolet

Ne každý má tolik sebevědomí a důvěry, aby ho netížila přiznání druhých. Obavy, které se s přiznáváním lidí objevují, jsou pochopitelné, ale nepříjemné. Strach z toho, že právě vaše drahá polovička je jedním z těch, kteří se přiznali, že byli nevěrní, je velmi nebezpečný. Proč? Může přerůst ještě v nepříjemnější paranoiu a ta už může rozbít i váš vztah.

• protože jsem znechucen/a tím, jací lidé jsou

Některá přiznání jsou opravdu ošklivá, a člověk občas nevěří, že se někdo k takovému činu vůbec přiznal. Pak se můžete procházet po parku a přemýšlet nad tím, co asi přiznal ten pán v modré bundě nebo co ta paní v upnutých šatech? I v tomto případě můžete lehce sklouznout k paranoie. Bohužel.

• protože už nemůžu nikomu věřit

Jsem svině, co dokáže manipulovat s lidmi, aniž by o tom věděli a dokážu toho využívat ve vlastní prospěch a k uspokojení své nálady (když se potřebuji pobavit ).“ – Přiznání mužů

Vzhledem k tomu, kolik přiznání už padlo, je možné, že mezi nimi byli i vaši přátelé, někdo z rodiny nebo možná i ti nejbližší. Pak je pochopitelné, že je hodně těžké nedělat si z toho všeho těžkou hlavu. Jak můžete věřit vlastní mámě, když nevíte, zda taky nepřidala nějaké své tajemství do hnízda přiznání a co váš/vaše nejlepší kamarád/ka? Co když vám tajila celou dobu něco, co by vás hodně ranilo? A nakonec – co váš/vaše přítel/přítelkyně?

„Čtenáři internetových článků řvou po intelektuálních tématech, a cokoliv, co není o válce, vědě a kulturních akcích pro pět platících, označují za bulvár. My přitom víme, že nejvíc budou klikat na titulky se slovy sex, erekce, penis, vražda, Okamura, Landa a Ornella Štiková.“ – Přiznání novinářů

Lidé dělají věci, kterých pak litují. A těmito přiznáními si ten okamžik, kdy někoho podvedli (ať už psychicky nebo fyzicky), znovu oživují. Proč? Možná se chtějí toho špatného pocitu, který vytváří svědomí, zbavit. Ale Nobelovu cenu za taková přiznání těžko dostanou. Nepropadejte panice ani paranoie. Snažte se žít s tím, že každý má svá tajemství, které se možná nikdy nedozvíte. Možná je to i dobře, některé věci byste určitě slyšet nechtěli.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentářVaše názory

  • hogreta

    Myslím si, že pevný vztah nějaká přiznání cizích lidí nemůžou rozházet. Spíš se u nich oba dva rádi společně zamějeme.

    Jen tak mimochodem – Deni, moc mě tvé články baví :).

  • Denisa Jelínková

    Je to velmi individuální samozřejmě. Člověk si může myslet, že má pevný vztah a nakonec z toho může vzniknout úplně něco jiného. Ale čistota vztahu jistě nepustí tyto přiznání dovnitř.

    A jsem velmi poctěna Tvým komentářem a tím, že ráda čteš mé články. Děkuji za celou sekci Vztahy.