Na start Českého běhu žen se postaví závodnice stará sotva rok

Sport / 23.5.2013

Autor:

Ostrava se 1. června stane městem českého ženského běhu. Vůbec poprvé se v zemi uskuteční speciální závod zaměřený na ženy všech kategorií.

Registrovat se ženy mohou už teď, část vybraného startovného půjde na dobročinné účely. Český běh žen je první akcí ve městě, která se hlásí ke kandidatuře Ostravy na titul Evropské město sportu 2014.

Zřejmě nejmladší závodnicí vůbec prvního Českého běhu žen bude roční Barborka. Ačkoli nebude potřebovat běžecké boty, protože 300 metrů dlouhou trať absolvuje v kočárku, dostane vlastní startovní číslo. „Kariéru začíná brzy, ale kdo ví, třeba Barborce budeme jednou všichni fandit na olympiádě,“ usmívá se legendární atletka Jarmila Kratochvílová, která je patronkou Českého běhu žen.

Na unikátní závod se mohou amatérské i profesionální běžkyně registrovat od 1. května on-line na webových a facebookových stránkách akce, kde najdou všechny důležité informace a také návod, jak hradit startovné. Část vybraných peněz pomůže tam, kde finance chybějí. „Ještě zvažujeme, jestli peníze dáme na péči o ženy v tísni, nebo jestli vybereme nějaký projekt, který pomáhá sportovat handicapovaným dětem. Rozhodneme se v nejbližších dnech,“ říká Martin Kubík, manažer nákupního a zábavního centra Forum Nová Karolina, ve kterém má závod svou základnu. „Naše společnost navýší startovné za týmové běhy na dvojnásobek,“ dodává Kubík.

Ukázka trofejí. Zdroj: ceskybehzen.cz

Ukázka trofejí. Zdroj: ceskybehzen.cz

Běžkyně si dopřejí ojedinělý zážitek, udělají něco pro své zdraví, přispějí na dobrou věc a ty nejlepší se ještě mohou těšit na originální trofeje – sošky žen, které samy o sobě dokazují, že Český běh žen je určený všem dámám. „S designéry a výtvarníky z Fakulty umění Ostravské univerzity a ze skláren ve Valašském Meziříčí spolupracujeme už poněkolikáté. Atletický svět doslova uchvátili medailemi, které vytvořili pro ostravský šampionát evropských atletů do 23 let, který jsme pořádali před dvěma lety. Oslovili jsme je proto znovu, jejich tvorba má hodnotu i vtip,“ vysvětluje předseda Organizačního výboru Oldřich Zvolánek.

Český běh žen je zároveň první veřejná sportovní akce, která se oficiálně hlásí k podpoře projektu kandidatury města Ostravy na Evropské město sportu pro rok 2014. „Český běh žen inspiruje lidi k pohybu a je to přesně taková akce, kterými by krajská metropole měla žít. Doufám, že nejen ostravské ženy nám pomohou, aby město dokázalo, že mu titul patří,“ dodává náměstek primátora Martin Štěpánek.

Kontakt:

Šárka Mokrá, koordinátorka projektu Český běh žen Ostrava 2013

E-mail: sarka.mokra@seznam.cz, telefon: 773 004 098

Generace21

Generace21

Zanechte komentář