Festival Hrady CZ představuje kompletní letošní program

Hudba Kultura / 16.5.2013

Nejnavštěvovanější český hudební festival už zná program pro letošních osm prázdninových zastávek na hradech v Čechách a na Moravě.

Putovní festival odstartuje v pátek 12. července tradičně na hradě Točník nedaleko Prahy a skončí poslední prázdninový víkend v sobotu 31. srpna na hradě Bouzov u Olomouce. Festival letos představí program složený z největších es současné české nebo slovenské hudební scény, jako jsou Kryštof, Tomáš Klus, Nightwork, Aneta Langerová a mnoho dalších.

Na Hradech zapěje i český slavík. Zdroj: hradycz.cz.

Na Hradech zapěje i český slavík. Zdroj: hradycz.cz.

Loni na festival na hradech zavítalo téměř 60 000 lidí, předloňský úspěch v návštěvnosti byl tak potvrzen a Hrady CZ zůstávají hudebním festivalem s bezkonkurenčně nejvyšší diváckou účastí v České republice.

Během devíti let své existence se festival rozrostl z území čtyř a později pěti českých hradů a jejich okolí také na Moravu. Od roku 2005 se tak pod názvem Hrady CZ koná festival na pěti českých a třech moravských hradech během osmi prázdninových víkendů v různých krajích České republiky.

„Snažíme se udržet hudební laťku festivalu nejvýše v rámci tuzemské scény, zveme tak nejen osvědčené kapely, ale hudebníky, kteří vydávají a prodávají nová alba a jsou například aktuálně oceňováni i v rámci cen Akademie populární hudby Anděl,“ shodují se organizátoři festivalu Michal Šesták a Viktor Souček. V programu letošního festivalu vyslechnou návštěvníci mj. také koncerty kapel Wohnout, Skyline, Mňága a Žďorp nebo Vypsaná fixa.

V loňském roce vystoupila na festivale také slovenská kapela No Name. Zdroj: hradycz.cz

V loňském roce vystoupila na festivalu také slovenská kapela No Name. Zdroj: hradycz.cz

Kromě hudby organizátoři lidem nabízejí s festivalem Hrady CZ poznat atraktivní místa v České republice a navštívit jednotlivé historické památky, a to i jejich prohlídkové trasy, protože vstupné na ně je zahrnuto v ceně festivalové vstupenky. Letitá spolupráce s projektem Kolo pro život přináší návštěvníkům také příležitost přijet na festival na kole a na místě konání festivalu využít úschovny kol.

Termíny a místa:

12.-13. 7. – Točník
19.-20 7. – Švihov
26.-27. 7. – Kunětická hora
2.-3. 8. – Rožmberk nad Vltavou
9.-10. 8. – Veveří
16.-17. 8. – Hradec nad Moravicí
23.-24. 8. – Bezděz
30.-31. 8. –  Bouzov

Vstupenky jsou k dostání až do 3. června za zvýhodněnou cenu v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 200 korun na páteční program a 350 korun na sobotu, následně pak za 250 a 400 korun. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet, na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 480 korun. Pro fanoušky festivalu Hrady CZ na Facebooku jsou exkluzivně vyhlašovány speciální ceny na festivalové permanentky. Více informací na www.hradycz.cz.

Hrad Točník v roce 2010. Kapela Vypsaná fixa vysoupí na hradech i letos. Zdroj: hradycz.cz

Hrad Točník v roce 2010. Kapela Vypsaná fixa vystoupí na hradech i letos. Zdroj: hradycz.cz

Na hradech letos vystoupí:

Aneta Langerová, Anna K, David Koller, Iné Kafe, Kryštof, Mandrage, Mig 21, Mňága a Žďorp, Monkey Business, Nightwork, Pipes and Pints, Portless, Pražský výběr, Rybičky 48, Rytmus, Skyline, Tomáš Klus, Vypsaná fixa, Wohnout

Zdroj perexové fotografie: hradycz.cz.

Radka Hermanová

Radka Hermanová

Studentka žurnalistiky a české filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, redaktorka v sekci kultura - hudba.

Zanechte komentář