Catalina peče

Překvapte svou maminku na svátek matek laskominou od Cataliny

Na talíři / 11.5.2013

Protože je svátek matek již za rohem, přinášíme vám rozhovor s autorkou blogu Catalina peče na téma maminek a pečení.

Milá Catalino, nejprve se nám představ a představ nám i svůj blog.

Ahoj, jsem studentka financí a už mám dva křížky na krku. Mám blog, na kterém pravidelně – nebo se to alespoň snažím – zveřejňuji recepty, které jsem vyzkoušela a chci se o ně podělit s ostatními, protože si myslím, že stojí za vyzkoušení.

Píšeš blog především o pečení. Jak ses k němu dostala? Měla na tom nějaký podíl tvoje maminka?

Začalo to tím, že jsem si z časopisů vystřihovala recepty, které se mi – hlavně podle fotky – líbily, a pak je postupně začala realizovat. Ty počáteční za moc nestály, ale postupně jsem se s pečením víc seznámila a zlepšila. Každopádně je pořád co zlepšovat. Maminka na tom podíl určitě měla. Od mala nám pekla nejrůznější buchty, koláče a dorty, takže mě rozhodně inspirovala.

Kde bereš inspiraci při pečení?

Většinou narazím na nějakou potravinu, která mě zaujme, a já mám najednou strašnou chuť ji nějak zpracovat. Často se taky stane, že si přečtu nějaký recept nebo uvidím fotku jídla a začnu vymýšlet, jak by se to dalo vyrobit. A jindy se zase snažím vyhovět přání rodičů, kteří by si zrovna dali něco např. klasického a já se to pokouším podat nějakým novým způsobem.

Jak se mamince líbí tvoje výtvory? Pečete někdy spolu?

Já myslím, že ano. Dokonce teď jí víc sladkého než dřív. My máme poměrně malou kuchyň a já jsem při pečení dost chaotická, respektive nepořádná, takže není nikde místo.  Maminka je pravý opak – všude je čisto, jako by tam nikdo nic nedělal. Takže spolupracujeme na etapy. Já si udělám svoje, poklidím po sobě a pak nastoupí maminka.

Jaký máš s maminkou vztah?

Skvěle si rozumíme, můžeme spolu mluvit o všem. Samozřejmě se taky občas pohádáme, ale hned se zase udobříme. Jsme spíš jako kamarádky.

Blíží se Svátek matek, poraď nám nějaký moderní recept, který bychom mohli upéct našim maminkám jako dárek.

Pokud se člověk nebojí umazat (a taky všechno ostatní) od čokolády, doporučila bych vlastnoručně vyrobené pralinky. Ve tvaru srdíčka budou ideálním dárkem.

Čokoládové pralinky s kořeněnou pěnou z bílé čokolády a makadamovými ořechy v medu

PralinkyIngredience:
Pralinky:

200g kvalitní mléčná čokoláda

Náplň:

150ml smetany ke šlehání
100g kvalitní bílé čokolády
1/4 lžičky mleté skořice
1/4 lžičky mletého zázvor
1/4 lžičky mletého koriandru
1 drcený hřebíček
špetka mletého anýzu
2 drcené kuličky nového koření

Ořechy:

125g makadamových ořechů
25g medu
15g másla
cukr krupice
cukr moučka na obalení

Postup:
Ořechy: Máslo s medem zahřejeme do rozpuštění a dobře promícháme. Směs nalijeme na ořechy a důkladně je v ní obalíme, aby žádný ořech nezůstal neobalený. Obalené ořechy včetně zbytků směsi rozprostřeme na plech a pečeme 5 minut v předehřáté troubě na 175°C. Pak ořechy na plechu promícháme, aby se nespálily a pečeme další 2 minuty, opět promícháme a opakujeme, dokud medová směs nezezlátne a nezhoustne a ořechy nejsou zlatavě hnědé (ne spálené!). Celkem je pečeme 10-15 minut. Vyjmeme z trouby, přendáme do misky i s medovou směsí, posypeme trochou cukru krupice a během stydnutí je občas promícháme, aby se neslepily. Po vychladnutí každý ořech obalíme v moučkovém cukru.
Náplň: Čokoládu nastrouháme najemno. Smetanu smícháme s kořením a  přivedeme k varu. Vaříme asi 1-2 minuty, odstavíme z plotny a vmícháme do ní čokoládu. Necháme asi 3 minuty stát, aby se čokoláda rozpustila a pak metlou rozmícháme do hladkého krému. Dáme do lednice vychladit aspoň na 4 hodiny. Potom šlehačem čokoládovou hmotu vyšleháme do pěny (jako šlehačku). Nejdřív se bude zdát, že se to srazilo, ale nepřestávejte, šlehejte dál a nakonec získáte krásně nadýchanou pěnu. Ihned použijte nebo skladujte v lednici.
Pralinky: Čokoládu nakrájejte na malé kousky. 2/3 čokolády dejte do ohnivzdorné misky a umístěte na hrnec s jemně vroucí vodou. Miska se nesmí dotýkat vody. Do čokolády se nesmí dostat ani kapička vody, jinak se srazí! Čokoládu lehce promíchejte, aby se rovnoměrně rozpustila. Jakmile je rozpuštěná, začněte měřit její teplotu. Hned jak dosáhne 45°C (pozor, je to velmi rychlé!), odstavte z plotny a přidejte malou část ze zbylé 1/3 čokolády. Takto čokoládu „očkujte“, dokud teplota neklesne na 27°C. Zchladlou čokoládu dejte opět na hrnec a zahřívejte, dokud čokoláda nedosáhne 30°C. Čokoláda je nyní temperovaná.
Plnění: Naběračkou nalijte čokoládu do formy na pralinky tak, aby ji celou zakryla. Párkrát s ní poklepte o linku, abyste zamezili vzniku bublinek, pak formu obraťte a nechte přebytečnou čokoládu z formy odtéct. Stěrkou pak odstraňte zbytek čokolády, aby byla jenom v otvorech na pralinky. Dejte na chvilku ztuhnout do lednice. Vyjměte z lednice, naplňte  do 1/4 pěnou, do středu každé pralinky vložte ořech, zakryjte pěnou a opět dejte na 5 minut do lednice. Naběračkou nalijte čokoládu po celé formě, poklepte na ni, stěrkou setřete přebytečnou čokoládu a dejte chladit do ztuhnutí. Asi po 1 hodině je z formy vyloupněte a můžete se do nich pustit.

Chystáš nějaký dárek pro svou maminku?

Letos je maminka na svátek pryč, takže jí budu muset popřát dodatečně. Loni jsme jí se sestrou upekly snídani do postele, teď to bude chtít vymyslet něco jiného.

Považuješ někoho za svůj vzor?

Myslím, že svým způsobem jsou vzorem pro každého z nás naši rodiče.

Čeho by sis v gastronomii přála dosáhnout? Je nějaký recept, který považuješ za mistrovské dílo a chtěla bys ho připravit?

Takových receptů je spousta. Každý recept je v podstatě výzvou sám o sobě a pokud se povede a ostatním chutná, je i mistrovským dílem. Co se týče mých cílů, nemám příliš veliké ambice, peču spíš pro radost.

Více o Catalině a jejích dobrotách najdete na jejím blogu http://catalinapece.blogspot.com/

Zdroj fotografií: Catalina, catalinapece.blogspot.com

Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Velmi ráda vařím (a jím) stále něco nového a ještě raději o tom píšu. Více z mého světa točícího se okolo jídla naleznete na mém blogu http://svasniprojidlo.blogspot.com/.

Zanechte komentář