Líčení do teplých dnů

Krása a móda / 20.5.2013

Máme pro vás tipy na make-up do žhavých dní!

Sluneční paprsky samy o sobě vybízejí k tomu, trávit venku co možná nejvíce času. Teplota strmě stoupá vzhůru, a tak je načase trochu provětrat kosmetickou taštičku. Jak se tedy nalíčit, abychom svoji pleť v teplém počasí příliš nezatěžovaly hutnými make-upy?

Na BB krémy zapomeňte!

Nikdo neříká, že se v létě musíte vzdát make-upu. Klidně můžete používat dále ten, co jste používaly v zimě. Pokud je však příliš hutný, můžete ho zkusit smíchat s lehkým hydratačním krémem. Nejenže bude líčení vypadat přirozeně, ale díky obsahu krému bude pleť po celý den příjemně hydratovaná. Nezapomínejte ale na ochranný faktor. Přes léto byste měly volit minimálně SPF 30.

Tip od naší redaktorky Anety Zachové: „Přes léto volím mix kvalitního opalovacího krému a lehkého make-upu. Kombinaci mi doporučila kosmetička, protože jsem světlý typ, a nemůžu si to vynachválit!  Nespálím se, moje pleť je hydratovaná a chráněná před vším škodlivým.“

Příjemnou alternativou make-upu jsou tónovací krémy. Ty jsou vhodné především pro sušší či normální pleť. Naše redaktorky doporučují například značku Stilla  (obsahuje SPF 30), na večer pak třeba Garnier (SPF 15).

Naprosto nevhodné jsou naopak téměř všechny asijské BB krémy. Ptáte se proč? Jsou totiž ve valné většině plné silikonů, které mají za úkol vyhladit povrch pleti. Jenže v takovém případě pleť nemůže dýchat. Když k tomu přičtete teplé počasí, vaše pokožka vám příliš nepoděkuje.

Teplé počasí si žádá lehký make-up. Zdroj: polyvore.com

Teplé počasí si žádá lehký make-up. Zdroj: polyvore.com

Jak si poradit s mastnou pletí?

Pravda, mastná pokožka sice pomaleji stárne, ale v létě nás dokáže pěkně potrápit. Jak nejlépe zabránit tomu, aby se v letních vedrech neleskla?

První variantou je použití pudru. Vhodný je například ten transparentní, který se přizpůsobí tónu pokožky, a využijete ho tak po celý rok. Ale pudr má i své nevýhody. V teplém počasí má tendenci zalézat do pórů, a pokožka tak trpí.

Druhou a pro pleť milejší variantou je použití odmašťujících papírků. Ty seženete téměř v každé drogerii. Cenově dostupné jsou například ty od značky Essence.

Nebojte se barev

Výrazné líčení se na léto moc nehodí. Nic ale nezkazíte kvalitní, nejlépe voděodolnou, řasenkou. A rozhodně se nemusíte bát neobvyklých odstínů, jako je zelené či tmavě fialová.

Pokud jde o linky, ani těch se v horkých dnech nemusíte vzdávat. Tekuté či gelové varianty ale raději schovejte až na podzim, mají totiž tendenci se v teple rozmazávat. Vedle naopak nešlápnete s klasickou tužkou či fixem (např. Precise black od Dermacol).

Mezi očními stíny  pak vedou jemné pastelové barvičky, jako jsou meruňková, jahodová či mátově zelenkavá. Parádu ale uděláte i třeba se zlatou či měděnou. Nejvhodnější variantou stínů jsou pudrové, protože jemnou pokožku očí tolik nezatíží.

V létě se nebojte ani barevné řasenky či linek. Zdroj: polyvore.com

V létě se nebojte ani barevné řasenky či linek. Zdroj: polyvore.com

Letní polibky

Ani v létě nezapomínejte své rty hýčkat hydratačním balzámem. Skvělé jsou například i tyčinky Labello, které rtům kromě vláčnosti zajistí také jemné zabarvení.

Pokud zatoužíte po výraznějším líčení, vsaďte na barevné lesky. Mnohé z nich obsahují navíc vyživující složky i ochranný faktor. Vyzkoušejte například lesk Pink me perfect od Oriflame, který se přizpůsobí tónu vašich rtů.

Zdroj perexového obrázku: wikipedia.org

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář