Ztracené děti

Internetové bannery pomáhají pátrat po pohřešovaných dětech

V obraze / 14.5.2013

V „době klidu“ prezentují neziskové organizace,  v krizi šíří důležité informace na frekventované portály.

Rozvíjející se projekt Nenalezena 404 provozuje na partnerských internetových portálech síť reklamních bannerů, po většinu času prezentujících různé neziskové a charitativní organizace zabývající se pomocí dětem v nouzi.

To se mění, jakmile Policie ČR vydá hlášení o hledání ztraceného dítěte. Všechny bannery se okamžitě mění na neocenitelný způsob, jak ukázat jeho fotografii a kontakt na Policii ČR na serverech s vysokou návštěvností veřejnosti. Se zvýšenou informovaností lidí se zvyšuje i šance na brzké nalezení pohřešovaného.

Informační bannery

Vlevo je banner propagující neziskovou organizaci, na pravé straně schéma „banneru v akci“. Zdroj: nenalezena.cz

Partnerské portály

V současnosti projekt Nenalezena 404 podporují portály jako csfd.cz, blesk.cz nebo seznam.cz, ale i soukromé blogy. Nenalezena má i stránky na Facebooku.

I vy můžete pomoci!

Chcete se podílet na tomto projektu a podpořit ho? Na stránce Nenalezena si stáhněte kód, který po umístění na  vaše stránky zobrazí banner projektu

Věděli jste, že:

– v roce 2012 evidovala Policie ČR 5564 pohřešovaných dětí do osmnácti let, z toho zhruba tisíc mladších patnácti let?

– největší počet zmizení zastupují útěky dětí z dětských domovů a podobných zařízení?

– počet zmizelých dětí naštěstí od roku 2008 průběžně klesá?

Jak policie postupuje, když se dítě ztratí?

Projekt Nenalezena.cz je jen jedním ze způsobů, jakým policisté pátrají po pohřešovaných dětech. Více o postupu pátrání a další důležité informace sděluje mluvčí Policie ČR v následujícím videorozhovoru pro portál Šance dětem.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

 

 

Anna Jordanová

Anna Jordanová

Profesionální studentka s amatérským zájmem o politologii, historii a filosofii. Fanatický obdivovatel čajoven, podzimních parků a čokolády, naopak zavilý odpůrce umělého ovoce v jogurtech a nestabilních krytů od kanálů.

Zanechte komentář