5 nápadů, které potěší vaši maminku

Design / 9.5.2013

Druhá neděle v květnu patří tradičně našim maminkám. Nezapomeňte je obdarovat za to, s jakou láskou se o vás starají. Zaslouží si to!

Už vím, dám dopis na zrcadlo
či do košíčku na šití,
však žel dosud mě nenapadlo
co psát, jak dopis začíti.

Maminko moje milovaná,
a v zubech konec násadky,
přemýšlím; stránka nenapsaná
čeká a čeká na řádky.

úryvek z básně První dopis mamince – Jaroslav Seifert

Nemusíte hned psát dopis, abyste svou maminku potěšili ke Dni matek, který letos vyšel na 12. května. Stačí malá pozornost, vlídné slovo, procházka či dobrá káva. Stačí si udělat čas a dát jí najevo, že ji máte rádi a že si jí moc vážíte. Protože byste měli. Možná si ani neuvědomujete, kolik toho pro vás udělala a stále dělá. Proč ji alespoň jednou za rok nekoupit kytku nebo nepozvat na dobrý zákusek? Ne proto, že má narozeniny nebo u ní máte nějaký vroubek, ale proto, že je tu pro vás.

Připravili jsme pro vás pět nápadů, které můžete udělat, jestliže nechcete sáhnout po kytici nebo tradiční čokoládě. Vlastnoručně vyrobené dárky jsou stejně ty nejlepší.

Malovaný džbánku…

Kdo by si čas od času nedal čaj nebo kávu? Věnujte své mamince originální hrneček! Nakreslete něco hezkého nebo napište pěkný citát či vzkaz (Třeba: Ta nejlepší máma na světě). Vyzrát na to můžete i s nestárnoucími srdíčky. Postačí vám keramický hrneček, barvy nebo fixy na porcelán a trochu trpělivosti. Vše ostatní pochopíte z videa!

Náš další tip: V tomto návodu se používají barvy a štětec. I to vypadá moc hezky!

Na pouti jsem vystřelil růži z papíru…

My papírovou růži dělat nebudeme, ale vytvoříme hezkou vázičku, do které dáme kytku opravdovou, a opatříme ji i věnováním. Důležitým elementem je tady obyčejná váza (sáhněte klidně po nějaké levnější v obchodě Kik, Jysk či OBI) a bílá barva. Video vám prozradí, na co je budete potřebovat. A že takový milý dárek  stojí za to!

Sladké mámení…

Má vaše maminka ráda sladké? Potěšte ji roztomilým lízátkem! Utíkejte do obchodu pro kulaté sušenky s náplní (Ve videu jsou použité Oreo. Budou na to asi nejideálnější.), sežeňte čočky z bílé čokolády nebo použijte tabulkovou čokoládu. A po cestě přiberte i potravinářské barvivo a nějaké cukrářské zdobení. Jakmile budete mít všechno připraveno, zapněte video a pusťte se do toho. Mňam!

 Náš další tip: Návod na dortová lízátka zveřejnila i Lucie na blogu Originální svatba.

Mám rád vůni tvý kůže…

… a ta bude nejen voňavá, ale i hladká. S ručně udělaným peelingem to jinak ani nejde! Na domácí scrub si připravte kromě hezké sklenicestužky hlavně cukr, olejesenciální olejíček. Návod je tak triviální jako trojčlenka! Nasypte do mísy dva hrnky cukru krystal a ty zalijte přibližně ⅔ hrnku oleje (může být olivový nebo slunečnicový). Přidejte dvě lžičky esenciálního olejíčku nebo citrónové šťávy. Poté už stačí jen důkladně zamíchat, aby se všechny ingredience spojily. Roztomilých barev z videa docílíte několika kapkami barviva.

Pěkná, pěkná, pěkná…

…bude vaše maminka s tímto náramkem. Je jednoduchý na výrobu a navíc se dá nosit téměř k čemukoliv! Mezi základní komponenty patří povoskovaná šňůrka (seženete v kreativních obchodech), větší korálky (třeba z náhrdelníku, který už nenosíte) a malý knoflík na zakončení. A protože občas je lepší jednou vidět, než tisíckrát číst, zapněte si video. Podle jasného návodu pochopíte, jak docílít pěkného náramku, který potěší nejednu maminku!

Ať už pro maminku přichystáte nebo koupíte cokoliv, dejte jí to s úsměvem na tváři. K dárku se zvednuté koutky vzhůru jednoznačně hodí!

Zdroj videí: YouTube.com
Zdroj perexové fotografie: pixmac.com

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentář