Hlásím se ze severu: Za teplem na jih? Kdepak.

V obraze / 8.5.2013

Po většinu času je tu lépe než v Česku.

Za celý můj pobyt jsem zažila snad jen čtrnáct dní, kdy bylo opravdu hodně špatné počasí. Zpravidla je tu poměrně teplo, od dubna i svítí sluníčko a jaro sem přišlo dřív než do střední Evropy.

Už od začátku teplo

Když jsem odjížděla na konci ledna z Prahy, i přes několik vrstev oblečení mi byla docela zima. S obavami jsem vystoupila v Dánsku z vlaku a byla jsem objata teplem. První den jsem tak strávila u otevřeného okna a druhý den vyrazila objevovat krásy města bez rukavic, ačkoli normálně vyžadují moje ruce zahřívání mnohem víc než u ostatních lidí.

Na ploše notebooku mám aplikaci počasí jak pro Prahu, tak pro Odense a je opravdu zajímavé pozorovat úroveň teplot. Momentálně tu máme 18 stupňů a Pražané „mrznou“ při patnácti. A vlastně je to takhle víceméně po celou dobu. Teplota v Dánsku je alespoň o stupeň vyšší než v Česku.

Přišlo jaro

Přišlo jaro. Zdroj: Jana Brouková, Generace 21

Botanická zahrada

Přiznám se, že tolik květin pohromadě jsem asi ještě neviděla. Začalo to Velikonocemi. Zatímco srdce Evropy bojovalo se závějemi sněhu a velikonoční zajíčci přenechali práci sněhulákům, já jsem si tu spokojeně v teplíčku fotila lány krokusů a sněženek rostoucích volně v přírodě. Park v centru města je pokryt spoustou dalších jarních květin. Dneska jsem při procházce po parku kousek od našeho sídliště objevila louku s narcisy. Obrovské narcisy rostoucí v hojném počtu na volné louce byly opravdu milým překvapením. Sedmikrásky a pampelišky ani nepočítám.

Louka s narcisy

Louka s narcisy. Zdroj: Jana Brouková, Generace 21

Příroda si tu nejspíš užívá každého slunečního paprsku a je to vidět. Jaro je tu v plném proudu. Dny trávíme s otevřenými okny a po deváté večer začínáme přemlouvat sluníčko, aby už konečně zalezlo. Kromě jara a květin nám tu voní i moře a láká na piknik na pláži. Už se na něj těším.

Zdroj perexové fotografie: Jana Brouková, Generace 21

Jana Brouková

Jana Brouková

Chcete být také V obraze? Zaujalo vás něco a chcete se k tomu vyjádřit? Napiště mi na jana.broukova@generace21.cz

Zanechte komentář