Rozpoutá Brownovo Inferno čtenářské peklo?

Literatura / 9.5.2013

Nová kniha Dana Browna se brzy ukáže na knihkupeckých pultech, zatím jen v anglické podobě. Na co se můžeme těšit?

[one_fourth]

Robert Langdon opět v akci

I pro tento román sáhl Brown po osvědčené postavě, a tak se čtenáři mou těšit na harvardského symbologistu Roberta Langdona. Zavítat bychom společně s ním měli do Itálie.

[/one_fourth]

Nakladatelství Doubleday přináší pro své čtenáře další lahůdku z pera Dana Browna. Jeho nejnovější, v pořadí již šestý román znovu svědčí o Brownově nadšení pro historii a kulturní hodnoty (záměrně jsem nepoužila slovo „láska“, neboť ne se vším, co se Brown do svých knih snaží z historie vecpat, lze souhlasit a láskyplně obdivovat).

Po tom, co sáhl na Bibli a doslova rozvrátil všechna dosavadní tvrzení, pobouřil řadu věřících a zamotal hlavy spoustě laiků, se pouští do látky pro literáty přímo ďábelské a do hry zapojuje Božskou komedii, konkrétně část nazvanou Inferno, velikána jménem Dante Alighieri.

Jak to dopadne, si čtenáři mohou už brzy sami zjistit. Nakladatelství Doubleday vydá knihu již 14. května!

Nemůžete se dočkat? Potěšte prozatím své oko knižním trailerem

Na odpověď, zda se jedná o opravdu pekelnou lahůdku, si český čtenář neholdující anglickému jazyku bude muset přece jen ještě nějakou tu chvíli počkat. „Mateřské“ nakladatelství překladů Dana Browna, Argo, plánuje knihu vydat 18. září tohoto roku. Těšíte se?

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Zdroj videa: youtube.com

Jana Hybnerová

Jana Hybnerová

Jsem absolventkou vysokoškolského bakalářského programu Mediální a komunikační studia se zaměřením na Jazykovou a literární kulturu. V současné době se studiu věnují dále, a to navazujícím magisterským studiem Dějin kultury se zaměřením na Dějiny literární kultury. Ráda čtu, píšu a ještě více tvořím hodnotné věci, a proto doufám, že se jednou naše sekce Literatura dostane vysoko a najde si spoustu čtenářů.

Zanechte komentář