Hvězdy a propadáky měsíce – listopad

Krása a móda / 30.11.2012

V listopadu jsme pro vás vyzkoušeli několik výrobků. Co se kosmetickým firmám opravdu povedlo a co raději nechat v regálech drogerií bez povšimnutí?

HVĚZDY

Garnier PureActive čisticí gel s kartáčkem ExfoBrusher

Černé tečky trápí spousty a spousty dívek a já jsem bohužel jednou z nich. Nepomáhá napařování, masky z bílků ani po domácku vyrobené peelingy. Musím se tedy spoléhat na produkty z drogerií. Bohužel i tady většinou přichází zklamání. Po použití čisticího gelu mi pleť vydrží bez černých teček maximálně pár hodin, poté se póry opět otevřou.

Dala jsem na doporučení své kamarádky a vyzkoušela PureActive čisticí gel od Garnieru s kartáčkem ExfoBrusher. Po překonání nedůvěry v masivní kartáček jsem gel aplikovala a poté masírovala pleť. Po opláchnutí obličej nebyl rudý, jak jsem očekávala. Pleť byla viditelně vyčištěná a krásně jemná a co je nejdůležitější, po černých tečkách nebylo ani památky po celý následující den.

Orientační cena: 149,-/150 ml

Hodnocení: 4/5

Garnier PureActive čisticí gel s kartáčkem ExfoBrusher

Garnier PureActive čisticí gel s kartáčkem ExfoBrusher. Zdroj: Lucie Rubešová, Generace 21

Nivea hloubkově čisticí peelingové ubrousky 3 v 1

[one_fourth]

„Čisticí ubrousky od Nivea jsou super věc, když jedu na cesty nebo když jsem unavená a nechce se mi odličovat mlékem, často je používám.“ -Zuzana Fricová, redaktorka Literatury

[/one_fourth]

Znáte to, dámy: Přijdete po prohýřené noci domů a za nic na světě se vám nechce do té složité procedury odličování a krémování. Je to ale důležité, jak už jsme psali v jednom z předchozích článků.

Nivea čisticí ubrousky proto nedoporučuji jako náhražku odličovače a pleťové vody. Myslím ale, že můžou být skvělým doplňkem při pravidelné péči, především ty peelingové. Jedna strana ubrousku je jemná, tou se setřou veškeré nečistoty, druhá strana je peelingová a odstraňuje odumřelé buňky. Použití je jednoduché a účinné a ubrousky navíc skvěle voní!

Orientační cena: 100,-/20 ks                Hodnocení: 3/5

Nivea čisticí ubrousky

Nivea čisticí ubrousky. Zdroj: Lucie Rubešová, Generace 21

White Pearl stomatologický bělicí gel + bělicí pudr

Káva, cigarety, červené víno – to všechno způsobuje, že naše zuby žloutnout a ztrácejí na kráse. Vyzkoušela jsem spousty bělicích zubních past, žádná ale nefungovala. Profesionální bělení u stomatologa si zatím nemohu z finančních důvodů dovolit, vsadila jsem tedy na levnější variantu.

White Pearl je u nás známý výrobek, na internetu se na něj ale objevují různé reakce. Je pravda, že manipulace s aplikátory je ze začátku poměrně složitá, je třeba je vytvarovat podle vlastních zubů a při používání máte tendence ke slinění, tyto drobnosti lze ale po několika použitích „vychytat“ a zvyknout si na ně.

Mně osobně White Pearl neuvěřitelně pomohl nejen s vybělením (které bylo znatelné již po jednom týdnu používání!), ale také s přecitlivěním zubů, které prakticky zmizelo. Doporučuji vyzkoušet v kombinaci s bělicím pudrem od stejného výrobce, efekt tak bude výraznější.

Orientační cena: Gel 599,-/130 ml, pudr 99,-/30 g

Hodnocení: 4/5

White Pearl stomatologický bělicí gel a pudr

White Pearl stomatologický bělicí gel a pudr. Zdroj: Lucie Rubešová, Generace 21

PROPADÁKY

Garnier BB Cream – Miracle Skin Perfector

Ačkoliv jsem Garnier jmenovala v prvním odstavci jako hvězdu měsíce a ačkoliv je tento BB Cream u nás k dostání už dlouhou dobu, mé rozčarování z něj je tak velké, že se o něm musím zmínit.

Výhodou BB krémů je, že vám vykonají několik služeb najednou – hydratují, sjednocují, zmatňují, kryjí. Jenže BB krém od Garnieru dělá pouze jednu jedinou věc – barví do oranžova. Pořídila jsem si světlejší variantu a stejně je odstín velmi tmavý, takže i po opakovaném roztírání jsou na pleti znatelné oranžové šmouhy. Navíc nehydratuje, pro lidi, kteří mají velmi suchou pleť, se rozhodně nehodí nanášet si pouze BB krém bez nějaké hydratační péče.

Co se BB krému týká, rozhodně investujte do nějaké dražší varianty, vyplatí se to!

Orientační cena: 199,-/50 ml

Hodnocení: 1/5

Garnier BB Cream - Miracle Skin Perfector

Garnier BB Cream – Miracle Skin Perfector. Zdroj: Lucie Rubešová, Generace 21

Máte s těmito produkty stejné zkušenosti? Napište nám o tom do komentářů!

 

 

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Lucie Bekeová

Lucie Bekeová

Dříve editorka sekce Krása, dnes síto, přes které neprojdou žádné hrubky a překlepy v článcích. Vedu korektornu Generace 21 a pokud si při pobíhání mezi domácností, prací a školou najdu čas, sepíšu nějaký ten článek o tom, co mě zrovna štve, těší či děsí.

Zanechte komentář