Vyfoťte si jaro!

Design / 6.5.2013

Jaro je už v plném proudu, je načase si jej také zdokumentovat! Nabízí opravdu mnoho krás.

Letos se nám nenaskytlo moc času na fotky té pravé krásné zimy a jaro si na sebe zase nechalo opravdu dlouho čekat. Až nyní konečně začaly rozkvétat květiny, pokud tedy nebudeme počítat první sněženky. I ty si ale daly pěkně načas. Nyní už však můžeme posbírat své fotografické nádobíčko a jít nafotit známky toho nejkrásnějšího období v roce.

Jaro nám nabízí opravdu hodně možností, dalo by se říct, že nejvíc. Nabízí vylézající pupeny květin z ještě zmrzlé země pokryté sněhem, ukazuje krásné teplé slunné počasí, které ale není tak ostré, jako právě v létě. A hlavně …vše kvete!

Foťte makro

Na krásné detaily narazíte na každém kroku. Už poupátka nabízí možnosti. Vyfocená první sněženka, co se dere skrz sníh, první sedmikráska v konečně zelené trávě. A v tuto chvíli jsou to hlavně kvetoucí stromy. Detailně vyfocené květy třešní, konečně první hmyz. Na makro je jaro jako stvořené.

Třešňový květ

Třešňový květ se včelkou
Zdroj: Simona Mašková, Generace 21

Krajina

Konečně se naskytl po dlouhé době „zelený pohled“, zazelenaly se kopce, rozkvetly květiny a stromy. Čerstvě vzrostlá tráva má krásně jemnou zelenou barvu, která vypadá na fotografiích opravdu nádherně. Krásnou fotografii můžete ulovit v parcích, kde  rozkvetlé stromy dotváří příjemnou procházku i posezení. Vyčkejte na chvíli, kdy bude v parku co nejméně lidí. Ideální doba je například hned zrána, naopak se vyhněte odpoledním hodinám.

Zvířata

Kachně

Jaro je obdobím mláďat, jsou roztomilá a poměrně dobře se fotí.
Zdroj: Simona Mašková, Generace 21

Jak ví každé malé dítě, jaro je dobou rození mláďat. A je jich opravdu požehnaně. Jen se rozhlédněte! Na rybnících začínají plavat kachničky, domácí zvířata mají také svá mláďata. Pokud doma žádná zvířata nemáte, můžete zajít k ohradníku s ovečkami nebo se domluvte s majitelem, jestli by vás k nim nepustil. Zkuste je zachytit v přirozeném pohybu – jak běží, jak skotačí. Dá to fotce třetí rozměr.

Portrét

Portrétistům nastala nejlepší doba pro fotografování. Je dost teplo na to, aby modelky odhodily bundy a mohly se posadit  nebo si lehnout do trávy bez újmy na zdraví. Hlavně je konečně dost světla, které je pro nás fotografy tak důležité! A slunce navíc není ještě tak ostré, aby dělalo ošklivé tvrdé stíny v obličeji. Když je den obzvlášť krásný, stačí fotit před polednem nebo v podvečer. Stíny jsou měkčí, což působí na fotografiích velmi jemně a přirozeně. A nezapomeňte, jarní portrét zdokonalí opět krásné kytičky. Nebojte se je využít!

Přejeme hodně úspěchů a dobré světlo!

Zdroj perexové fotografie: Simona Mašková, Generace 21

Simona Mašková

Simona Mašková

"Fotografie jsou pohledem do duše fotografa"

Zanechte komentářVaše názory

  • Fotograf Uherský Brod

    Hezký článek, letos nám to jaro dokonce začalo o dost dříve =D Neváhala jsem a vyzkoušela jsem si nějaké ty fialky a sedmikrásky =) Na krajinky moc nejsem, zvířátka fotím velmi ráda, ale nejvíc se zaměřuji na portréty =)