Darujte papírové štěstí ukryté v dárkové knížce

Literatura / 18.5.2013

Lámete si hlavu, jaký dárek vybrat  pro blízkou osobu? Máme pro vás knižní tip, který obdarovanému dobije energii.

Skutečnost, že darovat knihu je dobrý tah, netřeba nijak zvlášť zdůraňovat. Co však stojí za zmínění, je fakt, že ne všem se výběrem knihy vždy zaručeně zavděčíme. Ono uznejme, sáhnout v knižním regálu vedle, se povede alespoň jednou téměř každému. Pak se vám v knihovničce mohou hromadit tituly, na které se pouze práší, vy je rozhodně nehodláte otevřít, natož číst, a milý „darující“ už už chystá další dárek, kterým v hloubi duše doufá, že vám opět udělá radost.

S dárkovou knížkou nešlápnete vedle

Čte vaše kamarádka detektivku, nebo červenou knihovnu? Občas je toto dilema vážně situace, která dokáže zaměstnat mozek na hodně dlouho. Pokud jste si jistí, že váš blízký má rád ten a ten žánr, pak máte vyhráno. Ještě líp na tom budete, pokud si libuje v sériích, jako byl Harry Potter. Zde totiž nehrozí riziko následného prášení se na knižní svazek. Koupíte jednoduše další nejnovější díl a budete se těšit, jak uděláte nadšenci dané řady radost. (Ovšem nutno mít jistotu, že váš blízký si nedočkavě nový díl série nestihl koupit už sám.)

Pokud se vám však v knikupectví stává, že držíte v ruce dvě zcela žánrově odlišné knihy a váháte, která se bude dotyčnému líbit, máme pro vás tip. Zapomeňte na beletrii a sáhněte jednoduše po dárkových knížkách.

O co vlastně jde?

Široký výběr dárkových knih nejrůznějších námětů naleznete u nakladatelství Slovart.

Povětšinou se jedná o útlé, drobné knížečky, které tu jsou proto, aby dělaly radost. A to svým provedením i obsahem. Často v nich naleznete nejrůznější citáty, výroky, motivační formule a jiné „velké“ myšlenky, které odbarovanému dokaží proslunit i nejdeštivější den v duši i za oknem.

Mnohé z nich představují jakýsi miniaturní sborník příspěvků velikánů z kulturního světa těch nejrozličnějších sfér. Filozofové, spisovatelé, historické postavy, ti všichni jsou nacpáni do slabých svazečků, aby povzbudili někoho, kdo si to podle vás zaslouží či to dokonce potřebuje.

Současná produkce upomínkových předmětů je navíc bohatá, a tak si můžete vybrat, co byste rádi dárkovou knihou dané osobě vyjádřili. Nalézt můžete knihy věnované z lásky, přátelství, rodičům, novomanželům… Velice oblíbené jsou pak motivační knížky dodávající svému čtenáři pozitivní myšlenky. Stačí si prolistovat pár stránek takové knížečky, začíst se do krátkých a výstižných vět a váš den bude rázem zase o trochu barevnější.

Pokud se odhodláte darovat štěstí, nebojte se, nešlápnete vedle. Zajděte do knihkupectví, papírnictví či zabrouzdejte po internetu a ptejte se po dárkových knížkách. Zaručeně najdete, co hledáte!

Neváhejte, je z čeho vybírat! Zdroj: slovart.cz

Neváhejte, je z čeho vybírat! Zdroj: slovart.cz

Tip redakce sekce Literatura: Dokažte, že vám na druhém skutečně záleží, a obohaťte knížku o vlastnoručně napsané věnování!

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Jana Hybnerová

Jana Hybnerová

Jsem absolventkou vysokoškolského bakalářského programu Mediální a komunikační studia se zaměřením na Jazykovou a literární kulturu. V současné době se studiu věnují dále, a to navazujícím magisterským studiem Dějin kultury se zaměřením na Dějiny literární kultury. Ráda čtu, píšu a ještě více tvořím hodnotné věci, a proto doufám, že se jednou naše sekce Literatura dostane vysoko a najde si spoustu čtenářů.

Zanechte komentář