Lechtivé romány, které dobývají svět

Literatura / 5.12.2012

Padesát odstínů šedi, Pan S., Chuť medu. Tyto tituly mají jedno společné – staly se z nich erotické bestsellery současnosti. Čím čtenářky (a případně čtenáře) tak okouzlily?

Většina z nich se podobá jako vejce vejci. Hlavními hrdiny jsou nejčastěji: mladá studentka, která chce načerpat zkušenosti, a tajemný čtyřicátník, který se velmi rád ujme role jejího učitele. Když se ti dva setkají, jejich životy se zcela změní. Ze vztahu, který je zprvu založen čistě jen na sexu, se postupně stává něco víc…

Padesát odstínů šedi – E. L. James

Úspěšná erotická trilogie z Velké Británie, která porazila takové autory bestsellerů jako Dana Browna nebo J. K. Rowlingovou. Bývalá televizní produkční E. L. James (pravým jménem Leonardová) a matka dvou dětí při psaní zcela popustila uzdu své fantazii a vydala knihu, při které se červenají čtenářky celého světa.

Hlavní hrdinkou románu je tichá a plachá studentka literatury Anastasie Steelová, která nemá žádné sexuální zkušenosti. Vše ale změní setkání se sebevědomým a pohledným milionářem Christianem Greyem, který si libuje v sadomasochistických hrátkách.

Kniha se na českých pultech objevila letos na podzim a stejně jako ve většině zemí i u nás vyvolala vášnivé debaty.

Fifty Shades of Grey

Erotický bestseller, který porazil Šifru mistra Leonarda i ságu o Harry Potterovi! Zdroj: tumblr.com.

Pan S. – Erotická zpověď – Emma Becker

Pan S

Zdroj: kosmas.cz

Dvacetiletá studentka Ellie je úplný opak Anastasie, hlavní hrdinky knihy Padesát odstínů šedi. Na svůj věk je dost zkušená, sex si náležitě užívá a je to skvělá společnice. Vede bezstarostný život a vyhýbá se závazkům. Pak se ale z rozmaru rozhodne svést kolegu svého strýce, pětačtyřicetiletého chirurga, kterého v knize oslovuje pouze jako Pana S.

Oba dva mají zálibu v erotické literatuře, sami dokonce lechtivé povídky píšou, a proto si nejdřív jen posílají milostné dopisy a esemesky.  Po týdnech očekávání se oba setkávají v hotelovém pokoji a jejich vztah nabírá zcela jiný směr.

Kniha Pan S. je prvotina dvaadvacetileté Francouzsky Emmy Becker a spekuluje se o tom, že je to román částečně autobiografický.

Sprostá holka – Megan Hart

Sprostá holka

Zdroj: kosmas.cz

Účetní Elle žije už tři roky v celibátu, chodí zásadně jen v černé a bílé, na ostatní působí chladně a nepouští si lidi moc k tělu. V minulosti se románkům na jednu noc vůbec nebránila, od jisté doby se však vážným vztahům vyhýbá.

S tajemným Danem, kterého potká v prodejně luxusních cukrovinek, zprvu udržuje čistě intimní vztah, dovolí mu dělat všechny myslitelné i nemyslitelné věci, jen jednu věc mu nikdy nedovolí – polibek na rty.

 Chuť medu – Salwa Al Neimi

Chuť medu

Zdroj: kosmas.cz

Novelu Chuť medu můžeme považovat za milník literatury islámského světa. Salwa Al Neimi, arabská novinářka žijící v Paříži, ukončuje jedno z mnoha tabu arabského světa – tabu sexu.

Jedná se o příběh syrské studentky, která v Paříži studuje literaturu, a v knize vzpomíná na svá předchozí sexuální dobrodružství. Kniha se stala bestsellerem arabského světa a je chápána jako pocta sexu, rozkoši, svobodě, životu a jazyku. 

Zdroj perexové fotografie:

Jitka Holčáková

Jitka Holčáková

Editorka sekce Hudba, studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého, knihomol, psavec, hudební maniak a životní optimistka, co se řídí heslem "Nesnaž se porovnávat s ostatními, snaž se být lepší verze sebe sama!"

Zanechte komentář