Hradecký Majáles 2013 exceloval

Hudba / 29.4.2013

Excelentní areál, kapely, davy lidí, skvělé počasí. Takový byl letošní ročník Hradeckého Majálesu a my jsme byli u toho!

(Gambrinus) Excelent jako heslo pátečního studentského dne s hudbou

I přes to, že se Hradec v předcházejících dnech potýkal s počasím, které by dokázalo nejednoho návštěvníka open air festivalů pořádně naštvat, se letošní, již sedmý, ročník studentských oslav opravdu vydařil. Pořadatelé kromě vytvoření skvělého areálu dokázali poručit větru i dešti, a tak se během celého dne milovníci hudby mohli kromě skvělé muziky těšit i z úžasného slunečného počasí. Co víc si přát?

Našlapaný program, který už předem hlásil, že se máme opravdu na co těšit, dodržel svůj slib. Pojďme se ale ve zkratce podívat na ty největší palce nahoru, které od Generace 21 Hradecký Majáles 2013 získal!

1. Vstup na akci

Co návštěvníci nenávidí? Fronty, čekání, davy lidí před sebou. Musíme ale říci, že letošní ročník byl „excelentně rychlý“, co se týče samotného „dostání se“ do areálu festivalu. Nedočkaví fanoušci tak nestačili s nadsázkou zamrkat a velkolepá akce byla jejich. Výměna vstupenek za pásek, samotný vstup, vše probíhalo plynule a bez větších front. Tady dáváme jednoznačný palec nahoru!

Jsem překvapená, jak rychle jsem se dostala dovnitř! Vůbec jsem nestála žádnou frontu. Paráda! Vážně super rychlost.

Souhlasila s námi návštěvnice Aneta (25 let)

2. Areál

Hradecký Majáles rok od roku roste a s ním i počet návštěvníků. Jak se s tímto tlakem vypořádat přes omezené prostory hradeckého města, které je v současné době útočištěm hned několika stavebních prací, a tak se o větších prostorech může často jen zdát? Organizátoři si s tímto problém skvěle (slušelo by se říci po „gambrinusovsku“ – excelentně) poradili. Šimkovy sady z jedné strany ohraničené probíhající stavbou byly do areálu částečně zařazeny a jejich využitá plocha perfektně splnila svůj účel.

Při pohledu na plánek areálu jsme měli předčasně strach o to, jak všichni návštěvníci budou reagovat na přecházení z jedné stage na další. Realita však byla úplně jiná. Vzdálenost mezi jednotlivými pódii nebyla příliš znatelná a časově se tedy vše dalo s přehledem stihnout.

Trochu jsem se bál, že to dnes budu mít takovej další fotbalovej match a nebudu stíhat přebíhat, když jsem si na netu prohlížel mapku areálu.  Jsem ale fakt překvapenej, jak je to dobře vymyšlený.

Podělil se s námi o svůj názor návštěvník Marek (21 let)

3. Excelentní doprovodný program

Letošní ročník Hradeckého Majálesu byl obzvláště vypečený, co se nejrůznějších atrakcí týče. Oproti předešlým ročníkům se díky rozšířenému areálu mohli návštěvníci oddávat bohatější nabídce soutěží.

Ti bez soutěživého ducha toužící i v hluku festivalu po trochu relaxu si zase mohli vychutnat pár minut odpočinku v nejrůznějších relaxačních zónách. Zvláště pak oceňujeme relax, který vykouzlil Gambrinus Excelent se svou „kontejnerovou zahrádkou“ s perfektním výhledem dolů do areálu a úžasnými nadýchanými polštářky.

Po celý den bylo navíc možné si pořídit na památku excelentní fotografie s opravdu nápaditými postavičkami. Teploty šplhající se téměř ke třicítce však některým chlupatým kostýmům rozhodně nepřály. Největší obdiv za celý dlouhý den od Generace 21 tedy sklízí osoby ukrývající se v maskách!

Bohatý doprovodný progam nás pobavil!

Bohatý doprovodný progam nás pobavil!

4. Pivo, limo, klobásky… všeho bylo dost!

Naše redakce se při vstupu do areálu dělila na dva tábory, jedni se snažili dostat ke stánkům s pivem, druzí hledali nealkoholické nápoje, nutno dodat, že spokojeni nakonec byli všichni, Gambrinus či Kofola byly jasné volby. Bohatý jídelníček nejrůznějších stánků nabízel všechny festivalové laskominy, a tak jste ani v Hradci nepřišli o skvělé klobásy, langoše, trdelníky, halušky, čínské nudle nebo grilovaná masa.

Co nás ale zaujalo, bylo vyřešení ustavičného boje všech open air festivalů; tedy nepořádek způsobený plastovými kelímky. Zvedáme všechny ekologicky směřující palce naší Generace! Pivo totiž bylo točeno do ozdobných kelímků, které byly vratné. Za jeden takový vrácený kelímek jste zpět dostali 40 Kč, což už je slušná částka a důvod, proč kelímek neodhodit do trávy. Tematické zdobení kelímků návštěvníky navíc tak nadchlo, že si každý chtěl alespoň jeden takový odnést domů jako suvenýr.

Nemohli byste nám poradit, kde se dají sehnat ty super kelímky? Moc bychom takový chtěli!

Prosila nás o radu paní Věra (44 let)

Speciální kelímky upoutaly naši pozornost.

Speciální kelímky upoutaly naši pozornost.

5. Povedený harmonogram jednotlivých kapel

Ač někteří milovníci české hudby mohli být zklamaní, že se jim jejich srdcové kapely kryly, my jsme byli spokojení. Navíc zavděčit se úplně všem, je holý nesmysl. Vždy se najde někdo, kdo by chtěl být minimálně na dvou místech zároveň. Festival však podle nás musí být i trochu o tom adrenalinu, kolik toho za daný den stihnete absolvovat a užít si.

Letos jsme byli překvapení hlavním pódiem a jeho velikostí. LEDky, které pódium obklopovaly, byly jedním slovem excelentní. Hudební zážitek byl o to silnější. Snad jediným pozvdechem bylo vystoupení Tomáše Kluse, respektive ne on sám, ale ozvučení. Zvuk v poměru k obrovském pódiu a davu byl o něco méně vyváženější, než mohly předvést kapely se silnějším nástrojovým obsazením. Tomášovu skvělou show si však fanoušci dokázali vychutnat i tak.

Všechny palce, a to i konkurenčních webů, zvedáme až k nebi za vystoupení skupiny Kryštof. Excelentní představení, které doslova emočně rozdrtilo diváky díky ohňostrojové show zakomponované do vlastního koncertu skupiny, nám vyrazilo dech. Lepší zakončení festivalu jsme si nemohli přát. Závěrečná píseň „Cesta“ měla jedinou chybu, do duetu se už bohužel nemohl zapojit Tomáš Klus.

Zajímá vás, jak to vlastně vypadalo? Tak tady máte drobnou ochutnávku!

Není nad festivalovou pohodu!

Není nad festivalovou pohodu!

I Mandrage vytvořili perfektní atmosféru. Děkujeme!

I skupina Mandrage vytvořila perfektní atmosféru. Děkujeme!

Hlavní stage nám vyrazila dech!

Hlavní stage nám vyrazila dech!

Kapela Kryštof a jejich projekce byla excelentní!

Kapela Kryštof a jejich projekce byla excelentní!

Ohňostroj během představení kapely Kryštof byl famózní.

Ohňostroj během představení kapely Kryštof byl famózní.

Za celý tým Generace 21 děkujeme za možnost být součástí návštěvníků Hradeckého Majálesu 2013! Excelentní festival letošního studentského roku budeme mít dlouho v paměti!

Zdroj veškerých fotografií: Jakub Vostřel, Generace 21

Jana Hybnerová

Jana Hybnerová

Jsem absolventkou vysokoškolského bakalářského programu Mediální a komunikační studia se zaměřením na Jazykovou a literární kulturu. V současné době se studiu věnují dále, a to navazujícím magisterským studiem Dějin kultury se zaměřením na Dějiny literární kultury. Ráda čtu, píšu a ještě více tvořím hodnotné věci, a proto doufám, že se jednou naše sekce Literatura dostane vysoko a najde si spoustu čtenářů.

Zanechte komentář