Film jako módní inspirace

Krása a móda / 5.5.2013

Vybrali jsme pro vás 5 filmů, které stojí za to vidět a inspirovat se outfity hlavních představitelek.

Nosíte stále totéž? Stojíte před šatní skříní plnou oblečení, ale stejně nemáte co na sebe? Chyba, pravděpodobně vám jen došly nápady, jak své oblečení zajímavě kombinovat. Nechte se proto inspirovat.

Sex ve městě

Kde se inspirovat pro noci v barech s kamarádkami, nákupy bot a snídaně v bistru? Přece v Sexu ve městě v čele se Sarah Jessicou Parker alias Carrie Bradshaw, novinářkou, která píše pikantní články plné úvah o sexu a se svými třemi nejlepšími kamarádkami proplouvá newyorským životem se sklenkou martini v ruce.

Seriál i film Sex ve městě je nabitý módní inspirací! Zdroj: filmofilia.com

Sex ve městě je nabitý módní inspirací!
Zdroj: sexandthecitymovie.org

A co se od Carrie můžete naučit? Používat barvy a nebát se jejich kombinací. Zkuste barvy „vrstvit“ a například  sladit sukni s výrazným šperkem.

Carrie Bradshaw

I všední model z vás udělá hvězdu!
Zdroj: polyvore.com, DVD screen (upraveno)

Kašlu na lásku

Šedesátá léta - to jsou i tyto kostýmky! Zdroj: stickyegg.com

Šedesátá léta – to jsou i tyto kostýmky!
Zdroj: stickyegg.com

New York, šedesátá léta, pastelové barvy a roztomilá Renée Zellweger, to vše ve filmu Kašlu na lásku, romantické komedii o ambiciózní spisovatelce a cynickém novináři, knize, která vyvolává rozruch a různými pohledy na lásku. S Barbarou Novakovou se naučíte nosit široké sukně, kloboučky a barevné kostýmky. Hravé, ženské, ale přitom elegantní.

Kašlu na lásku

Roztomile ve stylu šedesátých let.
Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Superdrbna

Nevíte v čem vyrazit na večírek? Inspirujte se u Sereny & spol. V šatníku by vám neměly chybět vyzývavé šaty pošité flitry a výrazné šperky.

Tyto krásné šaty střídají i školní uniformy. Zdroj: season1.fr

Tyto krásné šaty střídají i školní uniformy.
Zdroj: season1.fr

New York ale nežije jen v noci, inspirujte se i povinnou školní docházkou na prestižní soukromé škole a oblečte se do slušivé školní uniformy – bude vám stačit kostkovaná sukně doplněná roztomilou dívčí čelenkou.

gossip girl

Inspirace na party i do školy.
Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Ďábel nosí Pradu

Prostředí redakce módního časopisu si vyžaduje odpovídající šaty a styl, své o tom ví i Anne Hathaway, známá především díky komedii Deník princezny. V tomto snímku má však její šatník k princeznovským volánkům daleko. Pod vedením šéfredaktorky Meryl Streep, která vládne železnou rukou módnímu světu, se z šedé myšky Andy stává mladá sebevědomá žena, která ví, co chce.  A ví, jak toho dosáhnout a vypadat u toho ďábelsky dobře.

Ke svým outfitům přijdete i rudou rtěnku! Zdroj: ombardiaspettacolo.com

Ke svým outfitům přijdete i rudou rtěnku!
Zdroj: ombardiaspettacolo.com

Ale k tomu, vypadat ďábelsky dobře, nemusíte nosit Pradu, postačí se inspirovat.  A to nejen šaty, ale i líčením, které podtrhne a doplní celý vzhled. Meryl Streep je navíc dokonalým příkladem, že žena je krásná nejen do třiceti.

Odkoukáno od filmových maskérů a kostymérů: Elegance ve stylu Coco Chanel, kvalitní střihy i materiál, nestárnoucí kombinace černé a bílé, výrazné, ale vkusné doplňky, rudé rty a lodičky.

devil wears prada

Nemusíte nosit Pradu, abyste vypadala ďábelsky dobře, jde to i levněji.
Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Coco Chanel

Legenda, které se dodnes klaní celý módní svět, a Audrey Tautou v hlavní roli tohoto životopisného dramatu. Nasajte nezapomenutelný rukopis Coco Chanel a zařaďte střízlivou eleganci i do svého běžného „repertoáru“.  Hlavními hesly jsou bílé límce, nadčasová černá a perlový náhrdelník.

Coco Chanel měla vytříbený vkus. Zdroj: swingfashionista.com

Coco Chanel měla vytříbený vkus.
Zdroj: swingfashionista.com

Tento model můžete dokonale využít zejména jako oživení nudného kancelářského dress code.

chanel

Chladná elegance, to je styl Coco Chanel!
Zdroj: polyvore.com (upraveno)

Zdroj perexové fotografie: wdr.de

Petra Krejčířová

Student, nenapravitelný idealista, milovník umění a veškeré elegance starých časů.

Zanechte komentář