To nám nedělejte, pánové!

Vztahy / 19.5.2013

Jakých změn si všímáme na vašem chování průběhem vztahu? Co jste dřív dělali a teď na to zapomínáte?

Je jasné, že lidé se mění. Spolu s nimi se vyvíjejí mezilidské vztahy. Samozřejmě se počítá s tím, že prvotní bláznivá zamilovanost opadne. Přijde fáze vystřízlivění a zjištění, zda danou osobu opravdu milujeme. V tom případě nastává období, kdy si prokazujeme naši lásku třeba jen tím, že se vzájemně respektujeme. Jsou věci, které nám však vadí. Kam zmizeli okouzlující gentlemani, co dbali o svou eleganci, byli pozorní a zkrátka by udělali cokoliv pro to, aby nás dostali? Pánové nám zlenivěli? Podívejte se spolu s námi, co nám tedy vadí.

Když nedbáte o svůj vzhled! 

Tím teď nemám na mysli to, že toužíme po metrosexuálech. I nedbalá elegance je sexy, ale měli byste si uvědomit, že chceme vedle sebe stále toho šarmantního muže, který nás okouzlil. Jak by se líbilo vám, kdybychom se najednou přestaly upravovat my? Ač se to možná nezdá, i to, že o sebe dbáte, je pro nás důkazem, že vám na nás záleží a chcete pro nás být stále stejně atraktivní. Jak jinak si máme vysvětlit, že vám najednou vůbec nezáleží, jak vypadáte? Když k tomu dojdete například po 2 letech ve vztahu, co můžeme očekávat za 5…10…15 let?

I malá pozornost nás potěší. Zdroj: Photl.com

I malá pozornost nás potěší. Zdroj: Photl.com

Hádej, co je dneska za den, miláčku! 

Zapomeňte na věty typu: ,,Kdo si to má všechno pamatovat.“ Nemusíte si pamatovat narozeniny celé naší rozsáhlé rodiny, ale na vlastní výročí a narozeniny partnerky byste zapomínat neměli. Jak byste si připadali vy, kdyby vaše partnerka váš narozeninový den úplně opomenula? Nejde nám o drahocenné dary (většinou), spíš o to, že jste nezapomněli. Zkuste mít tato data na paměti a předejděte tím trapným situacím jako: ,,Když já vážně nevěděl, čím bych ti mohl udělat radost.“

,,Můj bývalý přítel pravidelně zapomínal na naše výročí a mé narozeniny. Nejsem žádná zlatokopka a nikdy jsem neočekávala drahé dárky, ale bývala jsem zklamaná, když já si dala s přípravou jeho narozenin takovou práci, napekla jsem mu dort podle jeho představ, vymýšlela dárek, který by se mu mohl líbit a místo toho, aby se mi to vrátilo, jsem se dočkala akorát toho, že zapomněl na mé narozeniny. A nakonec byl ukřivděný stejně on sám proto,že jsem byla zklamaná a dala mu to najevo,“ řekla nám Kamila (23 let).

Nedostatek komplimentů!

Z počátku to bylo samé vrkú hrkú a teď? Kdy naposledy jste své přítelkyni řekli, že jí to dneska opravdu sluší nebo co vás na ní přitahuje? Každý den můžete najít drobnost, kterou nám přece můžete pochválit. Zpříjemníte tím den i sami sobě, protože vás nebudeme obtěžovat otázkami typu: ,,Nejsem v tom tlustá?“ nebo ,,Já vůbec nejsem hezká!“, jen proto, že chceme, abyste nás přesvědčovali o opaku. Ženy zkrátka touží po obdivu a komplimentech. Nešetřete lichotkami! 

Myslete i na naše potěšení.  Zdroj: Foter.com

Myslete i na naše potěšení. Zdroj: Foter.com

Sexuální apatie

Ze začátku byl sex opravdovým zážitkem pro oba, ale stává se, že muži najednou začnou myslet především sami na sebe a v sexu nás dost odbývají. Pryč jsou časy dlouhých předeher. Pomalu se stává sex „manželskou povinností“, kterou si jednou za čas vykonáme. Krátká akce, po které hned ideálně usnete?  Kam zmizela extáze, touha promilovat se celou nocí? Nezapomínejte na to, že i vaše partnerka má nějaké touhy a potřeby. Zkuste trochu experimentovat, aby to nebyla příliš všední záležitost. A hlavně se nebojte o tom otevřeně mluvit.

,,Přestal sportovat a nejraději by se jen válel. Už ho nemůžu pomalu dostat ani na procházku,“ svěřila se jedna z našich redaktorek.

Lhostejnost a stereotyp!

Kam se poděl muž, který měl v záloze hned několik plánů na večer? Proč je vám najednou jedno, co podnikneme a ideální představa je večer strávený u televize? Pozor na to! Tohle zavání stereotypem. Přece o nás nechcete přijít. Nenechte se snažit jen vaši přítelkyni a připravte jí nějaké překvapení v podobě výletu, romantického víkendu či vámi uvařené večeře. Stoprocentně zabodujete.

Neseďte pořád doma. Vyrazte třeba do přírody. Zdroj: Photl.com

Neseďte pořád doma. Vyrazte třeba do přírody. Zdroj: Photl.com

,,Mrzí mě, že můj partner se už tolik nezajímá o to, jak jsem se měla v práci. Co je nového u našich společných známých. Dříve jsme často chodili třeba na procházky, na bowling či grilovačku s přáteli. Teď je pro něj ideální představa společně strávených chvil u filmu v televizi. Nechce se mu chodit ani do kina. Štve mě, že pořád sedíme doma. Začínáme se nudit a bojím se, že nás to oba přestane bavit úplně,“ svěřila se Denisa (24 let).

 

Tip na závěr: Ať už jste s vaší přítelkyní chvíli nebo dlouho, neměli byste zapomínat na to, že s vámi je proto, jaký jste byl na začátku vašeho vztahu. Není potřeba denně říkat větu: Miluji tě. Časem by to stejně neznělo upřímně, spíš ohraně. Zaměřte na malé drobnosti a detaily, kterými to dokážete. Činy jsou totiž více než slova. I když je pravda, že my ženy údajně potřebujeme lásku také slyšet. Překvapte ji třeba tím, že ji onu líbeznou větu řeknete ve chvíli, kdy to nejmíň čeká. Třeba když myjete nádobí. Nebuďte příliš apatičtí a lhostejní k jejím pocitům a touhám. Občas ji zkuste překvapit nějakým hezkým gestem a uvidíte, že i ona bude mít zájem oplatit vám vaši snahu. Váš vztah bude nadále vzkvétat.

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář