Kam v květnu aneb koncerty, které si nesmíte nechat ujít

Hudba Kultura / 29.4.2013

Připravili jsme si pro vás přehled toho nejzajímavějšího, co se v květnu odehraje v osmi největších městech České republiky.

Praha

  •  Pink Floyd

The Australian Pink Floyd Show se po roce vrací zpátky do Evropy. Tento rok předvedou novou show Eclipsed By the Moon Tour 2013, která má připomínat 40. výročí vydání alba The Dark Side of the Moon. V Praze vystoupí 10. května v Tipsport areně. Nejlevnější lístek můžete koupit za 690 Kč.

  •  P!nk

Americká popová a R&B zpěvačka P!nk vyráží na evropské koncertní turné, v jehož rámci navštíví také naši zemičku. Čeští fanoušci se na její koncert můžou těšit 19. května, uskuteční se v pražské O2 Areně. Cena lístků se pohybuje mezi 1 090 – 1 790 Kč.

P!nk Funhouse Tour Summer 2010. Zdroj: pinkspage.com

P!nk Funhouse Tour Summer 2010. Zdroj: pinkspage.com

Brno

  •  Kabát

Už ve středu 24. dubna v Pardubicích zahájili Kabáti své Turné 2013, na které vyrazili spolu s Big Bandem. Do Brna zavítají 9. května, kde vystoupí v BVV – Pavilonu P. Cena lístku na stání před pódiem 590 Kč, ostatní stání 450 Kč.

 

Ostrava

  •  Majk Spirit

Majk Spirit opět v Ostravě! Člen slovenské skupiny H16 Majk Spirit (Michal Dušička) vystoupí 10. května v ostravském klubu Fabric. Koncert startuje v 8 hodin večer. Vstupné je 180 Kč. Lístek je možné zakoupit v předprodeji ve skateshopu Snowbitch na Masarykově náměstí v centru Ostravy.

Vystoupení Majka Spirita na SaSaZu v Praze. Zdroj: ireport.cz

Vystoupení Majka Spirita v SaSaZu v Praze. Zdroj: ireport.cz

 Olomouc

  •  Michal David & Helena Vondráčková

Na olomouckém zimním stadionu proběhne 20. května od 19 hodin koncert Michala DavidaLucie Vondráčkové v rámci jejich HIT TOUR 2013. Turné se uskuteční v deseti městech po České republice. Můžete se těšit na největší hity obou interpretů za doprovodu živé kapely, sborů a tanečníků.

 

Plzeň

  •  Kabát

Kabát Tour 2013 proběhne také v Plzni, a to v  ČEZ Aréně od 20 hodin.

Hala praskající ve švech při koncertu Kabátů. Zdroj: kabat.cz

Hala praskající ve švech při koncertu Kabátů. Zdroj: kabat.cz

Ústí nad Labem

  •  Radúza

Radka Vranková, známá jako Radůza, vystoupí se svou kapelou 21. května v Národním domě v Ústí nad Labem. Start koncertu je naplánován na 19. hodinu.

 

Pardubice

  •  Elán

Legendární slovenská skupina Elán vystoupí v rámci The Best Of Tour v jediném českém městě – v Pardubicích. Koncert se bude konat přímo na pardubickém letišti a to 31. května od 20:00. Tímto koncertem zahájí skupina leteckou Aviatickou pouť, která bude probíhat právě na letišti.

Koncert legendární skupiny Elán. Zdroj: elan.cz

Koncert legendární skupiny Elán. Zdroj: elan.cz

Hradec Králové

  • Středoevropský jazzový most 2013

Milovníci jazzu se mohou i letos těšit na Středoevropský jazzový most, který proběhne tradičně ve středu 1. května na Masarykově náměstí. Představí se několik jazzových a dixielandových kapel z celé střední Evropy spolu s českými umělci. Připraven je také doprovodný program, který zahrnuje například trh lidových řemesel nebo soutěže a atrakce pro děti.

Zdroj perexové fotografie: elan.cz.

Eliška Boháčová

Zanechte komentář