Spotřebiče mohou ozdobit vaši domácnost!

Design / 4.5.2013

Máte krásnou kuchyňskou linku, ale kazí ji nevzhledná konvice? Pořiďte si spotřebiče, které vaši kuchyni dozdobí!

Některé malé kuchyňské spotřebiče opravdu vzhled vaší kuchyně narušují. Buď je potřebujete mít stále při ruce, nebo je nemáte kam sklidit, a proto stojí na kuchyňské lince. Ale ošklivá rychlovarná konvice nebo nevzhledný toustovač vrhnou všechen pohled  na sebe a sebekrásnější linka jako by byla přehlížena!

Podívejte se s námi, že i malé spotřebiče mohou být nejen praktické, ale i krásné a místo toho, aby kazily vzhled, jej krásně doplní.

Rychlovarná konvice

[one_third align=“right“]

Je vhodné, aby konvice měla kolečko na nastavení teploty. Zelený čaj by měl mít jen 70°C!

[/one_third]

Jedna z nejpodstatnějších věcí v kuchyni, pokud tedy nevaříte v konvičce na plotně. (A i u té je koneckonců fajn hledět také na design!) Každý si dá tu a tam kávu nebo čaj a mnozí i několikrát za den. Stojí obvykle v rohu kuchyňské linky, anebo tam, kde je nejblíže zásuvce. Proto především ona by měla ladit s kuchyní. Jestli máte kuchyň sladěnou do určitých barev, kupte si i konvici ve stejném odstínu. Nejsou drahé a dají se snadno sehnat. Máte-li moderní kuchyň, vsaďte na krásné nerezové konvice. A některé i svítí podle toho, jaká je teplota vody! Vynikající jsou konvice DéLonghi,  cenově přístupnější zase například Sencor.

rychlovarná konvice

Rychlovarné konvice:
vlevo: DéLonghi KBOV2001, cena od 1290,-
uprostřed: Zelmer CK 1004, cena od 998,-
vpravo: Sencor SWK 1052, cena od 499,-
zdroj: heureka.cz

 Topinkovače, sendvičovače

Někteří z vás je mají sklizené a vytáhnou je jen tehdy, je-li to nutné. Jiní zase snídají toasty každé ráno, proto mají topinkovač na lince. Zde platí to samé co u konvic, a to – slaďte je s interiérem! Velmi dobrý je topinkovač značky Sencor nebo Bosh, v případě sendvičovače můžete sáhnout zase na značky Bravo či Philips.

toustovače

Topinkovače a sendvičovače
vlevo: Sencor STS 2652, cena od 499,-
uprostřed: PHILIPS HD 2386, cena od 899,-
vpravo: Bosch TAT 6901, cena od 999,-
zdroj: heureka.cz (upraveno)

Kávovary

Nesmíme opomenout kávovary. Sice je nevlastní většina, ale v současné době se hodně rozmohly. Velkou roli v tom hrají kávovary Dolce Gusto, které jsou nejen cenově dostupné, ale i krásné. Ovšem jestli káva z kapslí nezevšední, to už vám řeknou jejich majitelé. (Zkuste se zeptat svých známých, jak moc jsou s kapslemi spokojeni a jestli se jim to nezevšednilo.) Stejně tak stojí za zmínku i Tassimo. Jinou ligu hrají espresovače, ale spolu s vyšší úrovní s sebou nesou i vyšší cenu.

dolce gusto

Dolce Gusto kávovary
zdroj: heureka.cz (upraveno)

Zdroj perexové fotografie: heureka.cz (upraveno)

Simona Mašková

Simona Mašková

"Fotografie jsou pohledem do duše fotografa"

Zanechte komentář