Majáles

EXKLUZIVNÍ REPORT: Jaký byl letošní Majáles v Ostravě?

Hudba Kultura / 26.4.2013

Ve středu 24. 4. ožila Dolní oblast Vítkovic největším studentským svátkem roku – Majálesem Ostrava 2013. Byli jsme tam i my!

Tématem letošního ročníku byl projekt sbližování ostravských univerzit, na který odkazuje motto: Jdeme do toho spolu!!! Již začátek dubna se nesl v duchu Majálesu díky pestrému doprovodnému programu. Den D, tedy středa 24. 4., odstartoval průvodem masek centrem města od radnice v dopoledních hodinách. Následoval přesun do areálu Dolní oblasti Vítkovic.

Masky

Zdroj: archiv Stavovské unie studentů FB

Kvalitní hudební zážitek na 4 scénách

O pestrou škálu stylů a žánrů bylo postaráno na všech čtyřech scénách. Kapely Vypsaná fiXaMandrage, které se v Ostravě objevily již loni v září na Back to school párty, pro sebe zabraly hlavní stage. A ani protentokrát své publikum nezklamaly! Dále zde vystupovaly také kapely J.A.R, BAGS, Hentai Corporation, Pub Animals, Flamengo Toxique a Morčata na útěku. Na druhé scéně se objevila například kapela Ajdontker, která se stala vítězem v soutěži studentských kapel UBC 2013, a také kapela Mistake ze Zlína. Ta se nám opravdu velmi líbila, a proto s nimi připravujeme exkluzivní rozhovor jen pro naše čtenáře!

Slovenská kapela

Poznáváte slovenského zpěváka ze soutěže Hlas Československa? Zdroj: Mária Šešová, Generace21

Na studentské scéně se představily začínající kapely, například On The Way, The Places, Only For Life či Theyfly, proběhla také Fire-led show a mnoho dalšího. Na své si přišli i milovníci taneční hudby, kterou celou dobu poskytovala Elektro stage. Vystřídala se tam řada DJs, která s sebou přinesla také skvělou taneční atmosféru.

Naše redakce vyzkoušela také Silent disco. Zdroj: Mária Šešová, Generace21

Naše redakce vyzkoušela také Silent disco. Zdroj: Mária Šešová, Generace21

I ve vrcholný den Majálesu nechyběl doprovodný program přímo ve Vítkovickém areálu. Nacházelo se zde studentské městečko, kde se prezentovaly různé studentské organizace, které působí na ostravských univerzitách, dále také netradiční taneční zábava Silent disco v párty stanu, kde každému hrála do sluchátek jiná hudba. Proběhla také řada soutěží, například v kreslení graffiti či míchání drinků.

drinky

Proběhla také soutěž v míchání koktejlů. Zdroj: Mária Šešová, Generace21

A jak se líbilo zúčastněným? Udělali jsme malou anketu mezi přítomnými studenty:

,,Moc se mi líbil areál. Překvapilo mě, že to bylo tak rozsáhlé. Myslel jsem, že se budou jednotlivé scény přebíjet a byl jsem mile překvapen. Kapely super, atmosféra perfektní, fronty na pivo by mohly být menší,“ prozradil student OSU Tomáš Maštalíř

,,Majáles byl fajn, každý si tam našel svůj styl hudby, co se mu líbil. Dokonce i Radegast tam byl, což je velké plus! Opilí jedinci se mohli vyřádit na atrakcích od Coca Coly. Na hlavní scéně byly zajímavé kapely, rozmístění bylo podle mě také dobré, nedalo se tam ztratit. Jídlo super, akorát mi přišlo, že zde bylo málo místa na sezení. To mi vadilo,“ řekla nám studentka VŠB-TU Sabina Křesťanová

,,Na Majálesu se mi líbila atmosféra a stage č. 3. Nebyl jsem příliš spokojen s hudebním zastoupením na hlavní stagi, ale co se týče organizace, byl jsem spokojen“ prozradil student VŠB-TU David Šíma

,,Majáles se mi líbil. Výhody: v Dolní oblasti Vítkovic bylo více místa, bylo to zase něco nového, to prostředí mělo něco do sebe. Minus – vadil mi ten hrozný terén a to jsem neměla lodičky! Vadilo mi, že tam nebylo, co se týče pití, moc na výběr, jo, bylo tam pivo, ale chybělo mi víno, to rozlévané z PET lahví stálo za nic. Občerstvení mě hodně zklamalo, protože ty ceny byly šílené na to, že to byla studentská akce. Jinak celkově to bylo super, protože bylo krásné počasí, hudba superní, každý si našel své a celkově jsem se bavila ,“ řekla nám studentka OSU Tereza Knapková

,,Jedním slovem SUPER! Majáles, kapely i množství záchodů, všechno boží, akorát se mi nelíbilo prostředí vysokých pecí,“ řekla nám studentka VŠB-TU Hana Šmédková.

,,Program byl velmi dobrý, stánků s pivem bylo taky dost. Jenom je ještě co zlepšovat – bylo tam velmi málo košů, takže všude byl nepořádek, takže by se organizátoři mohli poučit od organizátorů Colours of Ostrava a zkusit to s kelímkama na zálohu – zmizlo by podle mě tak 90 % odpadu. Rozestavení stagí taky nebylo zrovna šťastné, nicméně splnilo svůj účel a Mandrage by byly zaplněné i kdekoliv jinde. Známkuju 2+, „ řekl nám student VŠB-TU Petr Kopecký

Naší redakci se to líbilo moc. Absolvovali jsme již samotnou jízdu speciálním autobusem z kolejí VŠB-TU, která sama o sobě byla nepopsatelným zážitkem. Těšíme se na příští ročník a doufáme, že pořadatelé připraví ještě pestřejší obsazení kapel. Letos to opravdu stálo za to a myslíme si, že si každý našel svůj styl hudby, a proto se mohli skvěle bavit opravdu všichni.

Zdroj perexové fotografie: Mária Šešová, Generace21

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář