Pohovor: Jak zapůsobit?

Osobní rozvoj Vztahy / 8.5.2013

Hledáte si práci a bojíte se, že neuděláte dobrý dojem? Pomůžeme vám!

Mnoho lidí si hledá práci a snaží se být výjimečnými, ale je to dobrý způsob, jak zapůsobit na budoucího zaměstnavatele? Především přijďte na pohovor včas. A co dál?

Nedělejte ze sebe někoho, kým nejste.

Uchazeči o práci se většinou snaží zapůsobit velmi dobře na člověka, který by je v budoucnu mohl zaměstnávat. Kamenem úrazu bohužel ale je to, že ze sebe dělají někoho, kým opravdu nejsou. Což může být velkým problémem, pokud je osoba, která je pozvala na pohovor, zaměstná. Pak se můžete jako uchazeči o práci se svou kariérou velmi rychle rozloučit.

Neflirtujte s potencionálním nadřízeným! Zdroj: photl.com

Neflirtujte s potencionálním nadřízeným! Zdroj: photl.com

Nepište do životopisu nepravdivé údaje!

Taky se občas stává, že životopis obsahuje takové údaje, které neodpovídají skutečnosti – bohužel. Uchazeč si myslí, že zapůsobí, protože uvedl v životopise, že umí všechno, co je třeba na uvedenou pozici, ale to není správné. Navíc je dost možné, že se už první den v práci natolik ztrapníte, že už si snad ani práci hledat nebudete. Protože si vás může vedoucí vyzkoušet, může vám dát prověřovací test a podobně. Takže nepodceňujte vyplňování životopisu a uvádějte opravdu jen to, co je pravda a nevymýšlejte si!

Nepřežeňte to s líčením!

Ano, je dobře, když ze sebe ženy udělají krásné dámy, ale občas to přeženou a to pak vypadají jako panenky zrovna vyvezené z továrny. Proč to dělat, když není třeba? Zvolte spíše střídmé líčení. Jednoduše – rozmyslete si, když budete stát před zrcadlem, zda byste takovou osobu zaměstnali. Možná vám to otevře oči a změníte svůj typ líčení nebo se tomu vyhnete úplně.

Uvádějte v životopise jen pravdivé údaje! Zdroj: photl.com

Uvádějte v životopise jen pravdivé údaje! Zdroj: photl.com

Nesnažte se zapůsobit flirtováním!

Flirtování. Této strategie často využívají ženy. Vezmou si velký výstřih, krátkou sukni, pěkně se nalíčí. A bum – pohovor s nimi dělá žena. Takže ne vždy to vyjde. A diskrétní muži tento typ slečen na pohovoru také moc rádi nemají (pokud se teda nejedná o pozici asistentky ředitele, to je jiná). Zvláště když se snaží o flirtování. Doporučujeme se tomuto přístupu vyhnout. A to samé platí i u mužů, kteří si mnohdy myslí, že si mohou dovolit u žen víc, než je skutečně možné. A ženy umějí být jízlivé a pomstychtivé!

Buďte sami sebou!

Jak bylo už řečeno, nesnažte se hrát si na někoho jiného. Neumíte si představit, jaký dojem může udělat vaše přirozenost? To je škoda! Protože vaše přirozené chování i jednání může být mnohem silnější než zahraná scénka o tom, jací jste řečnící a organizátoři a podobně. Buďte sami sebou, tím získáte nejvíce!

Nejlepším způsobem, jak zapůsobit na zaměstnavatele, je to, když se chováte přirozeně a pouze využíváte získaných vědomostí, nikoliv to, že vlastně nic nevíte a jen se o něco snažíte a střílíte naslepo. Tak vzhůru na pohovory – držíme palce!

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář