Chřest

Sezóna českého chřestu hlásí start!

Na talíři / 27.4.2013

Pokud na pultech obchodů objevíte chřest, můžete s jistotou tvrdit, že jaro je bezpečně tady. Chtějte ten náš, český.

Něco málo o chřestu

Historie pěstování chřestu se datuje mnoho a mnoho let před narození Krista do oblasti Egypta, jde tedy o velmi starou plodinu. Možná budete chřest, asparágus, znát trochu z jiného soudku než jako pochoutku, z květinových vazeb, které často zdobí jeho větvičky. Pokud se však nenechá plně vyrůst, můžete si pochutnávat na jeho výhonech. Chřest můžete v obchodech zakoupit ve dvou variantách, bílé a zelené. Nejedná se však o dvě různé odrůdy, ale o různé způsoby pěstování. Zatímco bílý chřest roste při chybějícím slunečním světle zahrnutý hlínou a ještě překrytý nádobami či fólií, zelený chřest vděčí lákavé zelené barvě slunečním paprskům.

Sklízení chřestu

Takto se sklízí bílý chřest.

Léčivé a další vlastnosti chřestu

  • Obsahuje velkou řadu vitamínů a minerálních látek.
  • Díky močopudnosti ulevuje ledvinám a pomáhá regenerovat močové cesty.
  • Vysoký obsah vlákniny přispívá k pročištění trávicího traktu.
  • Má afrodiziakální účinky.

Minulost i současnost českého chřestu

Chřest má v Česku poměrně dlouhou historii. Jeho kvalita byla v celé Evropě proslulá, chřest z českých políček měl dokonce významné místo na císařsko-královském stole. Během světových válek jej však na polích nahradily nutnější plodiny a za doby komunismu si chřest, považovaný za buržoazní pochoutku, svou slávu znovu nevydobyl. Po roce 1989 se chřestu u nás otevřel nový prostor, avšak jelikož mu Češi již odvykli, chřestovny koupili zahraniční investoři a téměř veškerá úroda putovala do zahraničí.

Na slavnou historii českého chřestu se v současnosti snaží navázat hned na dvou místech, v Ivančicích u Brna a v Hostíně u Vojkovic. Ivančice bývaly v minulosti tou nejvýznamnější pěstírnou chřestu u nás, dnes zde jejich chřest už bohužel nekoupíte. Přesto ivančičtí na svou historii nezapomínají a každoročně v květnu pořádají Slavnosti chřestu. Podobné slavnosti také v květnu pořádá v Hostíně společnost Český chřest a tam již můžete ten „náš“ ochutnat i zakoupit. Společnost Český chřest totiž zakoupila zpět chřestovnu od holandských majitelů a letos tak máte unikátní možnost již podruhé koupit ryze český chřest té nejlepší kvality.

Chřestové slavnosti

Na chřestové slavnosti v Hostíně by měl dorazit i Jaroslav Sapík.

Jak poznat ten nejlepší chřest

Pokud se rozhodnete chřest koupit, pořádně si ho prohlédněte a nebojte se ho dokonce vyjmout z platového obalu. Na řezu by měl být chřest čerstvý, žádná příliš oschlá nebo dokonce zplesnivělá místa, stejně tak by na něm neměly být otlučeniny. Zaručeně čerstvý chřest poznáte, když jeden výhon vezmete do obou rukou a zkusíte ho zlomit, neměl by se ohnout, ale rozlomit na dva kusy.

Čerstvý chřest

Čerstvý chřest „lupne“, starý je ohebný

Pokud chcete mít ten nejčerstvější chřest, můžete si ho pěstovat i doma na zahrádce. Budete však potřebovat písčito-hlinitou zeminu a trpělivost, po vysazení totiž začíná plodit obvykle až třetí rok. Pak už ale nic nebrání tomu, užívat si ho v těch nejdelikátnějších receptech.

Máte oblíbené recepty z chřestu? Podělte se o ně s námi v komentářích.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu
Ostatní fotografie: Český chřest

Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Velmi ráda vařím (a jím) stále něco nového a ještě raději o tom píšu. Více z mého světa točícího se okolo jídla naleznete na mém blogu http://svasniprojidlo.blogspot.com/.

Zanechte komentář