Skoro úplně vymyšlený film

Film Kultura / 4.5.2013

Co se stane, když se spojí parta talentovaných lidí a námět básně Bukowského? Pojďte se s námi podívat do zákulisí Skoro úplně vymyšleného filmu.

Nehledejte prvoplánovou komedii ani romantický kousek. Skoro úplně vymyšlený film je autorský snímek, který vás provede dnešní společností a ukáže vám, že není zase tak idylická, jak se zdá. Zaobírá se také tématy jako je láska, přátelství, poví nám něco o světě iluzí a představ a hlavně ukáže, jak se žije křehkým duším v dnešním neupřímném světě. A také se prý dozvíme, jak chutná pampeliškové víno.

Co uvidíte?

Hlavní postavou je Henry, spisovatel a básník. Ten je svázán linií platonicky-milostného příběhu s dívkou, která mu anonymně posílá dopisy psané perem oddané obdivovatelky. Ona spává s pochybnými umělci a snaží se mezi nimi najít spřízněnou duši či aspoň někoho, kdo by vzal pod svá křídla její tvorbu. Henry, který po návratu do města nachází její psaníčka, zjišťuje, zatím jen z řádků jejích dopisů, že mu je velmi blízká. Ona, zrazena svými neúspěchy, se rozhodne, že její poslední nadějí je setkání s Henrym. Ten však netuší, jestli dívka, která vystoupí z tajemna svých dopisů, bude opravdu tou, po které touží, nebo jen zklame jeho iluze, které si o ní vytvořil.

Je ona tou pravou? autor: Filip Kartousek

Je ona tou pravou? autor: Filip Kartousek

Kdo za tím stojí?

V hlavních rolích Henryho a Holky se objeví Petr Kubes a Katarina Petrtylová. Po jejich boku budou dále hrát Marta Bačíková (Markéta) z Městského divadla Zlín, Ondřej Doležal (Malíř) z Českých Budějovic, Jakub Kubiček (Herec) a v neposlední řadě Mikuláš Čížek jako saxofonista.

Scénaristkou a režisérkou celého projektu je Tereza Kovářová. Pomocným režisérem byl Martin Velič. Za kameru se postavil Orlin Stanchev, zvukovou podobu obstarala Jitka Nešněrová a střih zajistila Hana Dvořáčková. produkčními se stali Zuzana Dědochová a Martin Čtvrtečka. Producentkou celého snímku je Petra Ptáčková, která projekt realizuje ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a pod záštitou primátora města Olomouc Martina Novotného.

A kdy můžete Skoro úplně vymyšlený film vidět?

S radostí vám oznamujeme, že film byl dotočen a bude ke zhlédnutí na podzim tohoto roku! Na trailer se můžete těšit již koncem května. Potkat tvůrce filmu však můžete kdykoliv, stačí je kontaktovat nebo přijít na některou z jejich regionálních dotočných.

Autor perexové fotografie: Filip Kartousek

Zuzana Fricova

Zuzana Fricova

Prohlaste svůj život uměním, pak jakékoliv dočasné nedopatření můžete označit "uměleckým záměrem."

Zanechte komentářVaše názory

  • Matěj

    A jak chutná pampeliškové víno? 😀

    • Zuzana Fricova

      Počkejte si na film a jak chutnáte pampeliškové víno, se jistě dozvíte!:)…Přece vám nemůžu prozradit tak zásadní informaci ještě před premiérou;)