ticho

Odhalte sílu introvertů!

Literatura / 23.4.2013

V nakladatelství Melvil vyšla novinka, která vám otevře oči. Poznejte sílu introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit.

Susan Cainová
Susan Cainová

Autorka tohoto světového bestselleru se věnuje introverzi. Publikuje např. v  New York Times. Kromě psaní také vyučuje ve velkých podnicích, právních firmách a na univerzitách negociační dovednosti. Za svou práci získala řadu ocenění.

Tato kniha představuje mimo jiné také vůdčí schopnosti introvertů, kteří bývají kvůli extrovertním typům přehlíženi a často také podceňováni a utlačováni. Podle Susan Cainové je introvertů mezi námi až třetina. Prokazuje, že základní hodnota dnešní podnikatelské kultury, tedy týmová spolupráce, může být překážkou inovace, když přehlíží sílu tichých myslitelů. Současně pátrá po nejnovějších poznatcích v oboru psychologie a neurovědy s cílem odhalit překvapivé rozdíly mezi extroverty a introverty.

Odhalte tajemství introvertů. Zdroj: melvil.cz

Zdroj: melvil.cz

Dozvíte se například : 

  • kdy a jak má smysl se ve svém projevu a působení na ostatní inspirovat extroverzí
  • proč introverti ve vedoucích rolích bývají úspěšní, v čem tkví jejich síla
  • jak se lépe vypořádat s rozdíly mezi introverty a extroverty na pracovišti
  • jak řešit rodinné neshody mezi partnery způsobené „nesouladem povah“
  • jak podpořit introvertní děti a co by pro ně naopak mohlo být nebezpečné

,,Příznivcům klidného a přemýšlivého života po přečtení této působivé a fakty podložené oslavy introverze od Susan Cainové spadne kámen ze srdce.“  MIHALY CSIKSZENTMIHALYI, profesor psychologie a managementu na Claremont Graduate University, autor knihy O štěstí a smyslu života

„Četla se skvěle, bylo z ní vidět, že byla psána srdcem. A našel jsem se v ní tolikrát, až mi z toho chvílemi bylo úzko. Přátelé, pokud jste introverti, je to kniha pro vás, pomůže vám pochopit, kdo jste, proč jste a proč prostě nebudete jiný. Pokud jste extroverti, tak vám takhle knížka pomůže pochopit ty divné lidi, které tak obtížně chápete.“ DANIEL DOČEKAL, IT/C, new media, digital media, advertising, marketing, web architecture design, consultancy

 

Kniha mění nejen pohled introvertů na sebe samé, ale i to, jak na introverty pohlížejí ostatní. Zaujala vás tato knížka?

Více informací naleznete na webové stránce nakladatelství Melvil.

Exkluzivně z Generace 21: Zajímá vás, jak kniha zapůsobila na nás? Jaké máme poznatky a zkušenosti? Sledujte náš web a dozvíte se to! Možná budete překvapeni, jak moc nám kniha otevřela oči a co nového jsme se dozvěděli!


Zdroj informací: nakladatelství Melvil

Zdroj fotografií: melvil.cz

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář