Vyšperkujte si nehty

Krása a móda / 26.4.2013

Jak upravit nehty, aby vypadaly dokonale? Čtěte dál.

Letošní jaro s sebou přináší i nové trendy v oblasti lakování a zdobení nehtů. Tento rok si na své přijde jistě každý. Je libo krátké nenápadné nehty, dlouhé špičaté drápky, nebo záplavu barviček? Letos je možné vše!

Stiletto nails

Takzvané stiletto nails jsou hitem sezony. Jde o dlouhé nehty zapilované do špičky, zdobení pak záleží čistě na vaší chuti. Dlouhým nehtům sluší jemné pastelové tóny či jemné třpytky. Na temně rudou ale raději zapomeňte, nehty by působily příliš kýčovitě.

Je libo špičaté drápky, či přirozenost? Zdroj: polyvore.com

Je libo špičaté drápky, či přirozenost? Zdroj: polyvore.com

„Nahé“ nehty

S laky v jemných nude odstínech nešlápnete nikdy vedle. Rozumí si jak s krátkými, tak dlouhými nehty v oblém tvaru. V současné době je na trhu mnoho béžových i světle růžových odstínů, takže jistě najdete ten, který nejlépe sedne vašemu tónu pleti.

Výrazné barvičky

Nebojte se barev a vyzkoušejte módní královsky modrou či mechově zelenou. Pokud máte rádi klasiku, rudá je pak sázkou na jistotu. Samozřejmostí by v tomto případě měly být kratší nehty zapilované do obloučku, aby výsledek nepůsobil  lacině. Ve finále pak můžete přetřít nehty ještě matujícím top coatem (vyrábí například Essence nebo Miss Sporty).

Troufáte si na výrazné barvičky? Zdroj: polyvore.com

Troufáte si na výrazné barvičky? Zdroj: polyvore.com

Glitry a flitry

Barevné úlomky, větší glitry i malé třpytky jsou stále v módě. Rozhodně se jich nebojte. Pokud si netroufáte na výrazný lak s flitry, můžete přetřít jen konečky nehtů nebo třeba nehtovou ploténku. Moc hezky vypadá sladěná barva třpytek s barvou podkladového laku.

Magnety

Že se vám jednobarevné jednolité laky již okoukaly? Pak jsou tu pro vás laky na nehty s magnetickým efektem. Nehty jednoduše natřete speciálním lakem a přiložíte k nim magnet, který se postará o zajímavé vzory. Cenově dostupné pomocníky pořídíte například u Essence, která nabízí hned čtyři různé vzhledy.

Magnetický efekt, hrubé laky či kaviár na nehty.  Zdroj: polyvore.com

Magnetický efekt, hrubé laky či kaviár na nehty. Zdroj: polyvore.com

Efektové laky

Dalším hitem letošního jara jsou texturové laky, které vyrábí například značka Jordana. Po uschnutí na nehtech vytvoří zajímavou hrubou vrstvu, která připomíná písek. Podobné laky s jemnějším matným efektem, nabízí třeba firma OPI. Tyto laky většinou dobře kryjí již v jedné vrstvě a vystačí si bez top coatu.

ČTĚTE TAKÉ: Dopřejte svým rukám péči jako ze salonu!

Je libo kaviár?

Posledním trendem, který si zasluhuje pozornost, jsou takzvané kaviárové nehty. Po nanesení základového laku natřete nehty speciální vrstvou a posypete je maličkými kuličkami. Poté celé dílko zafixujete vrchním lakem. Drobné perličky na nehty seženete v běžné síti drogerií.

Zdroj perexového obrázku: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář