Jaká bude Keira Knightley v roli Anny Kareniny?

Film / 3.12.2012

Do českých kin míří v pořadí již čtrnáctá filmová adaptace slavného ruského románu Anna Kareninová.

I přesto, že nejznámějším dílem ruského velikána Lva Nikolajeviče Tolstého je čtyřdílná epopej Vojna a mír, filmaři si oblíbili spíše jeho další dílo – Annu Kareninovou. Tento společensko-kritický a zároveň romantický román z druhé poloviny devatenáctého století pobouřil ruskou smetánku a nadchnul čtenáře celého světa.

Anna Karenina

Anna Karenina má u nás premiéru 6. 12! Zdroj: imdb.com

Hlavní hrdinkou příběhu je Anna, manželka vysoce postaveného úředníka Alexandra Alexandroviče Karenina, která má vše, po čem tehdejší žena touží – postavení, manžela, peníze a rodinu. Její život se ale zásadně změní v momentě, kdy potkává mladého a pohledného důstojníka Vronského, který se do Anny zamiluje.

Co je víc – láska nebo rodina?

Láska Vronského postaví Annu před těžké rozhodnutí – měla by opustit manžela, kterého nenávidí, syna, kterého z celého srdce miluje a společenské postavení, bez kterého to tehdy zkrátka nešlo, kvůli krásným očím a sladkým řečem hraběte Vronského?

Anna Karenina

Kdo by odolal roztomilému kukuči Vronského v podání Aarona Taylor-Johnsona? Zdroj: csfd.cz

Režírování nejnovější verze se ujal Joe Wright. Do hlavní role obsadil Keiru Knightley, se kterou spolupracoval už při natáčení snímků Pýcha a předsudekPokání. Annina sobeckého a chladného manžela si zahrál Jude Law (Sherlock Holmes, Návrat do Cold Mountain), jejího milence Vronského ztvárnil Aaron Taylor-Johnson (Divoši, Kick-Ass).

Film Anna Karenina, který slibuje velkolepou podívanou plnou snobských ruských paniček, pohledných gentlemanů v kloboucích a parádní přehlídku slušivých dobových oblečků, vstoupí do kin ve čtvrtek 6. prosince 2012. Zatím se můžete podívat na trailer.

Zdroj perexové fotografie: imdb.com

Zdroj videa: youtube.com

Jitka Holčáková

Jitka Holčáková

Editorka sekce Hudba, studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého, knihomol, psavec, hudební maniak a životní optimistka, co se řídí heslem "Nesnaž se porovnávat s ostatními, snaž se být lepší verze sebe sama!"

Zanechte komentář