Jak si vedou dětské hvězdy z Harryho Pottera?

Film / 17.5.2013

Pojďme se podívat na osudy našich oblíbených hrdinů z potterovské ságy.

Naše generace by se dala označit i jako generace Harryho Pottera. Mnoho z nás na tomto knižním i filmovém fenoménu vyrůstalo a mnoho z nás se k němu pořád rádi vrací. Podívejme se tedy na to, jak se dále vyvíjí kariéra našich oblíbených kouzelnických hrdinů. Zhasla jejich hvězda s koncem ságy? Staly se potterovské příběhy jejich hlavní vizitkou, kterou si ponesou až do konce života? Nebo jde jen o jeden ze „zářezů na pažbě“ jejich herecké kariéry? V tomto článku se zaměříme na dětské hvězdy filmu.

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe alias Harry Potter. Zdroj: fanpop.com, upraveno

Daniel Radcliffe alias Harry Potter

Radcliffe, představitel hlavního hrdiny Harryho, má nejspíše do konce života o slávu postaráno. Ovšem nezdá se, že by usnul na vavřínech. Už během natáčení potterovské ságy se objevil alespoň bokem v několika filmech či seriálech (Prosincoví kluci, Legenda o mém synovi), známé je také jeho působení v divadle, kde se objevil ve hrách The Play What I Wrote (Hra, kterou jsem napsal) a Equus (Kůň). Jeho kariéra se dále vyvíjí. Po posledním filmu o mladém kouzelníkovi následoval úspěšný mysteriózní horor Žena v černém (The Woman in Black), kde se „Harry Potter“ objevil v hlavní roli. Mimochodem, věděli jste, že se v tomto filmu objevil také další potterovský herec, Ciarán Hinds? Ten ztvárnil Harryho spolubojovníka proti Voldemortovi, Brumbálova bratra Aberfortha.

Jeho další větší rolí je mladý doktor, titulní postava v seriálu A Young Doctor’s Notebook, který pojednává o životních peripetiích absolventa moskevské univerzity, jenž byl na základě svých vynikajících výsledků okamžitě po ukončení studií vyslán do Murjevu, aby zde na ruské samotě vedl nemocnici.

Na co dalšího se můžeme těšit? V říjnu letošního roku by měl být uveden film Kill Your Darlings. Ten pojednává o osudech tří beatníků, Allena Ginsberga, Jacka Kerouaca a Williama Burroughse, jejichž životy spojila jedna vražda. A právě jednoho ze tří hlavních protagonistů, Ginsberga, ztvární Radcliffe. Role mu byla nabídnuta ještě v době, kdy natáčel poslední díl HP ságy a musel ji odmítnout. Naštěstí bylo natáčení odloženo a i nový režisér John Krokidas souhlasil s tím, že beatníka bude hrát Daniel.

V tu samou dobu by měl mít premiéru i film Horns (Rohy) podle stejnojmenné knižní předlohy Joea Hilla, syna slavného tvůrce hororů Stephena Kinga. Opět jde o hlavní roli, tady by si měl Radcliffe zahrát mladíka Iga, jehož pohodlný a hezký život se zhroutil v okamžiku, kdy byla zavražděna jeho přítelkyně Merrin. Vzhledem k tomu, že vraha se nepodařilo vypátrat, vina padla právě na Iga a celá veřejnost ho zatratila. Muž se tedy musí vyrovnávat nejen se smrtí své milované, ale i s velkou křivdou. Ale to není nic oproti tomu, když mu narostou rohy a díky nim získává schopnost, která by mu mohla pomoci najít skutečného vraha.

Pro romantické duše se pak rýsuje romantická komedie The F-Word o lásce, přátelství a věrnosti.

Emma Watson

Emma Watson alias Hermiona Grangerová. Zdroj: fanpop.com, upraveno

Emma Watson alias Hermiona Grangerová

Ani představitelka Hermiony, Emma Watson, nezahálela a už při natáčení potterovské série jsme ji mohli vidět ve filmech Baletní střevíčky nebo Můj týden s Marylin, i když šlo o menší role, a zkusila si také dabing v Příběhu o Zoufálkovi. Hned po posledním osmém dílu však zazářila v jedné z hlavních rolí filmu Charlieho malá tajemství (The Perks of Being a Wallflower), kde ji můžeme vidět s jejím slušivým chlapeckým sestřihem. Romantické drama podle knižní předlohy Stephena Chboského, který si film i sám zrežíroval, má velký úspěch i u nás, i když vůbec nemělo premiéru v kinech.

Na obzoru se rýsují další tři filmové snímky, ve kterých Emmu uvidíme. První z nich, The Bling Ring, pojednává o skupince dospívajících, jejichž jedinou obrovskou vášní je móda. A to až do té míry, že sledují domy slavných, a když hvězdy odjedou pryč na dostatečně dlouhou dobu, vykrádají jejich šatníky. Vše je založeno na skutečných událostech. Film můžeme očekávat v červnu letošního roku.

Také nás čeká Apokalypsa v Hollywoodu (This Is the End), akční komedie, jež se odehrává pod taktovkou režisérů Setha RogenaEvana Goldberga. Oba si ve filmu i zahrají, protože jde o velmi speciální dílko – herci zde hrají sami sebe. Zápletkou příběhu je totiž apokalypsa, která hvězdy zastihne během večírku, který pořádá James Franco.

Jako poslední zmíníme drama Noah, kde si Emma zahraje po boku Russela Crowea. Biblický příběh o velké povodni se natáčel pod vedením Darrena Arfonovského a byl velmi silně ovlivněn hurikánem Sandy, bouří, která zuřila v USA. Záběry škod, které Sandy způsobila, se pak objevují i ve finální verzi filmu.

Rupert Grint

Rupert Grint alias Ron Weasley. Zdroj: fanpop.com, upraveno

Rupert Grint alias Ron Weasley

Rupert měl s hraním zkušenosti z divadelního prostředí. Během potterovských filmů se objevil také v komedii Prďoši či ve snímcích Cherrybomb a Neřízená střela. Prvním filmem, ve kterém jsme ho po skončení HP mohli vidět, bylo překvapivě dílo z norsko-švédské koprodukce Kříž cti (Into the White). Jedná se o válečné akční drama, kdy se v Norsku navzájem sestřelí anglický a německý letoun a jejich posádky si mezi sebou během snahy o přežití v zasněžené pustině vytvoří pevné pouto. I když jde o nepřátele bojující na odlišných stranách.  Rupert si střihl roli britského vojáka Roberta Smithe. Údajně je vše založeno na skutečných událostech.

Hlavní roli získal Grint ve sportovní komedii Eddie the Eagle, která mapuje život britského skokana na lyžích Michaela Edwardse. Ten si chce i přesto, že k tomu nemá fyzické dispozice, splnit svůj sen a skákat na lyžích na olympiádě, což se mu nakonec povedlo v roce 1988 v Calgary. A i když skončil poslední, nejedná se vůbec o špatný konec.

Setkat bychom se s Rupertem měli také v životopisném dramatu CBGB, které vypráví příběh Hillyho Kristala, majitele klubu CBGB, který je známý jako otec punku a undergroundové hudby vůbec. Mimochodem, víte, kdo si tuhle roli střihne? Nikdo jiný než Severus Snape, tedy pardon, Alan Rickman. Grint by se měl objevit v roli Cheetah Chroma, tedy se máme nač těšit.

Rupert se také objeví ve vedlejší roli ve snímku The Necessary Death of Charlie Countryman a hovoří se i o roli v hororovém snímku Cross Country o skupince mladých, které na výletě místo cyklistické pohody potká násilí a smrt.

Bonnie Wright

Bonnie Wright alias Ginny Weasleyová. Zdroj: fanpop.com, upraveno

Bonnie Wright alias Ginny Weasleyová

Bonnie, která původně podepsala smlouvu pouze na epizodní roličku Ronovy sestry, ani nemohla čekat, jak moc důležitá její postava pro příběh bude. Už během natáčení HP ale dále rozvíjela svůj talent a objevila se například ve filmu Agatha Christie: Život v obrazech nebo seriálu Náhradníci.

Vidět ji můžeme ve fantasy dramatu The Philosophers, sofistikovaném dílku, kde učitel filozofie vybídne svých dvacet absolventů, aby se rozhodli, kdo z nich by se měl v případě jaderné apokalypsy dostat do krytu a stát se tak členem elitní desítky, která přežije a znovu obnoví lidstvo. Stejně jako v kouzelnických příbězích, i zde si Bonnie zahraje roli studentky.

Objevuje se také v dramatu Geography of the Hapless Heart. Jedná se o film s několika příběhovými liniemi, kde se stále řeší jedno velké téma lidského života – láska a intimita. Jak moc se můžeme druhému oddat? Co je to vlastně láska? Co s námi dělá?

I film Before I Sleep by nám měl tuto herečku přinést, jedná se o příběh básníka, který se snaží najít sám sebe a vnitřní mír.

Kromě herecké kariéry se Bonnie pustila také do režírování a sama napsala a zrežírovala krátkometrážní film Separate We Come, Separate We Go. Dvanáctiminutový snímek vypráví příběh desetileté They, která utíká ze světa šedivé reality do svých surreálných představ, kde se naučí důležité životní lekce.

Tom Felton

Tom Felton alias Draco Malfoy. Zdroj: fanpop.com, upraveno

Tom Felton alias Draco Malfoy

Velmi slibnou kariéru má před i za sebou Tom Felton. Ten se na filmovém plátně objevil už před Harrym Potterem ve filmech Pidilidi, Vyšetřování naslepo nebo Anna a král. Stejně tak si střihl roli v seriálech Štěnice nebo Home Farm Twins. Pak už přišla dlouhá řada „potterů“, k jiným filmům se dostal až po natočení pátého dílu. Pak jsme mohli sympatického blonďáka vidět v hororu Zmizelý (The Disappeared), kde si zahrál nejlepšího přítele hlavního hrdiny – muselo být příjemné zase jednou stát na straně dobra.

Další jeho počin pak byl také hororový, jednalo se tentokrát vcelku o propadák s názvem 13Hrs, kde byl Tom zavražděn hned jako jeden z prvních, takže se na plátně moc neohřál. Malou roličku sám sebe pak ztvárnil v komedii Dostaň ho tam (Get Him To the Greek), ale tam se skutečně jen mihl. K rolím záporáků se vrátil se sci-fi dramatem Zrození Planety opic (Rise of the Planet of the Apes), kde vlastně spustí celé primátí povstání svým špatným chováním k uvězněným opicím.

A pak už skončila potterovská éra posledním dílem… Ale tím neskončily Tomovy filmové nabídky. Hned rok poté se objevuje v dalším hororu, Zjevení (The Apparition), tentokrát už ve výraznější roli experta na nadpřirozené jevy. Ve stejném roce přichází dvě další díla, konkrétně seriál Labyrinth a film From the Rough, životopisné sportovní drama o plavecké trenérce Catany Starksové. Plánovala se také akční střílečka Fangs of War o Draculovi a nacistických vojácích, ale prozatím se stále odkládá na neurčito.

V čem však Toma určitě uvidíme? Chystá se milostný thriller Therese Raquin, který byl podle předlohy Émila Zoly natočen už v roce 1953 v Itálii. Tentokrát drama vzniká pod americkou taktovkou. Jedná se o příběh Therese, která potká Laurenta a zamiluje se do něj. Problém však je, že Therese je vdaná. Dvojici pak nenapadne nic lepšího než manžela zabít, což se jim stane osudným. Duch zesnulého se pak totiž nově sezdané dvojici zjevuje a jejich vztah tím značně utrpí. A Felton se objeví právě v roli zavražděného manžela.

Podle všeho se ještě pracuje na dvou dalších filmech, válečném Grace and Danger a thrilleru Attachment, ale zatím neexistují žádné další relevantní informace.

 

Ostatní dětští herci tak oslnivou kariéru nemají. Z těch, co se objevili alespoň někde, je třeba zmínit Jessie Cave alias Levanduli Brownovou, která se po roli zamilované puberťačky objevila v Nadějných vyhlídkách, což se dá považovat za velký skok. Také Matthew Lewis, představitel Nevilla Longbottoma, si zahrál pouze v dramatu Wasteland. Vše se však může změnit. Kdo ví, třeba je budeme za pár let vídat v každém druhém trháku.

Zdroj perexové fotografie: wallpaperswiki.org

Kateřina Stupková

Kateřina Stupková

Studentka žurnalistiky, filmová fanynka i knižní nadšenec, milovnice kávy, čokolády a horkého letního počasí, seriálů, návalů kreativity i prolenošených odpolední.

Zanechte komentář