Basinfirefest 2013

Pojďte s námi na BASINFIREFEST!

Hudba Kultura / 22.4.2013

Jste také festivaloví nadšenci? Tak se s námi vydejte na Basinfirefest! Vypukne už za dva měsíce!

Basinfirefest je jedním z největších českých rockových open air festivalů a nebojím se říct, že jedním z nejoblíbenějších. Každý rok se tam sjedou fanoušci nejen z celé naší republiky, ale potkáte se tam i s mnoha cizinci.

BASINFIREFEST

Basinfirefest má už mnohaletou tradici, letos nás čeká již 11. ročník! Každoročně se koná poslední víkend v červnu nebo začátkem července ve Spáleném Poříčí kousek od Plzně. První ročník jste mohli navštívit už v roce 2003, kde byly k vidění kapely jako Turbo, Arakain nebo Citron. Pro svou úspěšnost následovaly další ročníky, bylo přidáváno více dní, více kapel, včetně těch zahraničních a světově známých. Na loňském, již desátém Basinfirefestu vystoupili i Children of Bodom nebo Apocalyptika! Na letošní ročník se můžete těšit od 27. 6. do 30. 6. 2013 opět ve Spáleném Poříčí.

Basinfirefest 2012

Loňský Basinfirefest 2012, zleva: Horkýže Slíže, Inflagranty, Crashdiet. Zdroj: Generace 21, Simona Mašková

Kde sehnat vstupenky?

Vstupenky můžete zakoupit online přímo na webu festivalu. Nyní seženete lístek na všechny tři dny – pátek, sobota a neděle za 800 Kč, pokud jste ale vlastníkem karty ISIC, ITIC, IYTC, ALIVE nebo STAFF máte nárok na slevu, tudíž lístek za 720 Kč! Čtvrtek, den pro nedočkavé, je zdarma. Pokud si nekoupíte lístky v předprodeji, můžete si je koupit i na místě, čekejte ale vyšší ceny.

Jak to na festivalu vypadá?

Nabízí se možnost parkování i stanování přímo na louce, kde se festival odehrává. Pokud chcete mít od stanu ke vstupu blízko, doporučujeme přijet včas, protože místa se zaplňují již od čtvrtka, kdy je koncert pro nedočkavé. Ale ani v sobotu nebo v neděli nemusíte mít strach, že byste neměli kde složit hlavu. Místa je na louce opravdu hodně.

Nechybí samozřejmě toalety a sprchy, kterých je po areálu dost. Před vstupem na festival je pokladna, která nabízí i úschovnu věcí. Uvnitř areálu najdete mnoho stánků s alko i nealko nápoji, s jídlem (dokonce nechybí ani česká kuchyně, kde opravdu dobře vaří), bankomat a obchody.

To podstatné, co všechny bude zajímat, jsou jistě stage, na kterých budou vystupovat vaše oblíbené kapely. Letos nás čekají dvě – Budweiser Budvar StageJägermeister Stage.

Within Temptation

Na BFF 2013 se můžete těšit i na Within Temptation! Zdroj: within-temptation.com

Co nás čeká a nemine?

Na festivaly jezdí fanoušci především proto, aby viděli své oblíbené kapely a mohli je naživo podpořit. Letos nás čeká zase kolem osmdesáti kapel! Hlavní kapelou jsou úžasní Within Temptation. Ze zahraničních kapel se můžete těšit například na německé Emergency Gate, Švédy Soilwork, nebo americké Unearth. Z českých to budou zase Dymytry, Doga, Prague Conspiracy, Venefica nebo Visací zámek.

Neváhejte, objednejte si lístky a uvidíme se tam!

 

Zdroj perexové fotografie: basinfirefest.cz

Simona Mašková

Simona Mašková

"Fotografie jsou pohledem do duše fotografa"

Zanechte komentář