Buď někým, kým chceš opravdu být, ne někým, koho chtějí ostatní vidět

Dejte konečně šanci SAMI SOBĚ!

Osobní rozvoj Vztahy / 23.4.2013

Dost možná přemýšlíte nad tím, jak začít žít svůj vysněný život. Je to vlastně snadné. Stačí otevřít oči, zhluboka se nadechnout a vykročit.

Často hledáme ten správný návod na život a čekáme nějaké zapeklitosti. Přece to nemůže být tak snadné, žít spokojený život bez nároků na něco víc, bez čekání na to, že to velké teprve přijde. Zaměňujeme skutečné štěstí za krátkodobý požitek z hmotných statků a divíme se, že pocit uspokojení rychle zmizí. Asi to nebude ta správná cesta za radostí. Říká se totiž, že štěstí je životní postoj. A ve chvíli, kdy se rozhodneme být šťastnými, máme tu nejlepší ornou půdu se jimi skutečně stát. Bez ohledu na to, kolik peněz máme v peněžence nebo jak útlý je náš pas.

Věřím, že cílem našeho života je být šťastný.

Dalajláma

 Nick Vujicic, motivační speaker (který se narodil bez jediné končetiny!), řekl: „Štěstí nepochází z pomíjivých věcí, protože když chceš být šťastný a jdeš po pomíjivých věcech, tvé štěstí bude pomíjivé.“  Nečekejte proto, že až se něco stane, štěstí vás samo obejme jako máma a nepustí. Štěstí nepřichází zabalené v krabičce s novým telefonem. Ani s ukončením vysoké školy. Štěstí přichází tehdy, když řeknete: Vstup, jsem tady a přijímám tě ve svém životě.

zdroj: facebook.com/silamysleni

zdroj: facebook.com/silamysleni

Máte se špatně? Tak to si poděkujte…

Ať se vám líbí nebo ne, jste to právě vy, kdo určuje, jaký budete mít život. Stojí za starou bačkoru a pořád čekáte, až zahřmí a něco se změní? Abyste se dočkali! To, co se vám děje, je určitou reakcí na váš dosavadní život. Jestliže se rozhodnete, že vaše dny budou ponuré a vy hromádkou neštěstí, stane se to realitou a nenajde se na světě nikdo, kdo by vám záviděl. Pokud se ale rozhodnete, že sklenici uvidíte poloplnou, budete šťastní, že vlastně máte ještě dost na to, abyste zahnali žízeň. A ostatní si budou chtít taky usrknout!

Nebyl nám dán dobrý nebo špatný život. Byl nám dán život a je jen na nás, jeslti si ho uděláme dobrý anebo špatný

zdroj: facebook.cz/silamysleni

Možná také znáte osobu, která vlastně nemá moc velký důvod k tomu, aby se radovala a těšila se z každého nového dne. A přesto to dělá a vám zůstává jen pusa dokořán! Čím to je? Všichni máme stejnou startovací pozici a ta osoba se prostě jen rozhodla, že si ten život užije. I když třeba nemá to, co společnost považuje za nutné k pocitu štěstí. Charles Supergeon, britský reformátor, kdysi řekl: „Nezáleží tolik na tom, kolik máme, ale jak si to užíváme.“ A kdy vy jste si naposledy užili zdánlivé maličkosti? Proč vás netěší čerstvý chleba s plátkem dobrého sýra? Opravdu je to samozřejmost?

Nemějte strach, že se něco pokazí

zdroj: facebook.com/silamysleni

zdroj: facebook.com/silamysleni

Mnoho lidí, kteří touží po změně, se prostě bojí začít. Skočit. Co kdyby to nevyšlo? A tak se raději do žádných velkých rozhodnutí, která by mohla přinést pozitivní směr jejich životu, nepouštějí. Mají tak jistotu, že případně nezklamou sebe ani ostatní. Kdo nic nedělá, ten nic nezkazí. Ale taky se mu nic nepovede, že ano. Trenérka Jillian Michaels ve své knize Unlimited (v českém překladu Bez hranic; vydalo nakladatelství Dobrovský) tvrdí: „Zvažujete-li podniknout něco riskantního, co by mohlo skončit selháním, musíte si v první řadě uvědomit, že z úspěchu i neúspěchu můžete něco získat.“ Svatá pravda, Jill! I když se vám zdá prohra zdrcující, po čase pochopíte, proč se stala, a zjistíte, že vás něčím obohatila. Nejlepší je v tomto případě nepřemýšlet a jít do toho, co chcete už dlouho udělat. Máte-li velký a svazující strach, použijte metodu kaizen – tedy, rozplánujte si váš úkol do malých krůčků, které prostě musíte zvládnout. Není třeba hned postavit Řím, první den můžete načrtnout plán. A stejné je to se vším.

Vyberte si svou příští stanici!

Máte na to, ať už se jedná o cokoliv! Dokážete to a je to ve vás! Walt Disney řekl:Jestliže o tom můžete snít, můžete to i dokázat.“ A přesně o tom to je! Nebojte se začít žít život, který jste si vždycky přáli. Nebojte se udělat první krok do bláznivého světa, v němž budete žít svůj sen. Bude to stát za to. Na to vemte jed!

Vše zvládnete!

zdroj: facebook.com/silamysleni

Děkujeme za laskavé svolení k využití fotografií tvůrce stránky Síla Myšlení. Fotografie s motivačními výroky nám dodávají energii a motivují k lepším výkonům. Inspirujte se i vy!

Zdroj perexové fotografie: facebook.com/silamysleni

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentářVaše názory

  • Martin Háze

    Moc hezky napsáno! Jinak určitě doporučuji si přečíst knížky od celosvětově uznávaného autora Robin S.Sharma, jsou to moc hezky napsané knížky a dokážou člověka motivovat do života v osobním růstu. V dnešní uspěchané době by se to mělo hodit každému z nás. Je vidět, že autorka na ví o čem píše a naprosto toto vystihuje knihy od zmiňovaného autora. V kostce moc hezký!
    Pěkný den,

  • Silvie Trebatická

    Martine, děkujeme za milý komentář i tip na knihu. Určitě se po ní poohlédneme.
    Krásný den přeje Silvie