Dokážete ochránit své nejbližší?

Film Kultura / 26.4.2013

Autor:

Každý chce žít poklidný život se svou rodinou. Jak se ale bránit před něčím, co nepochází z tohoto světa a chce vám sebrat to nejcennější, co jako rodič můžete mít? Dark Skies vám přiblíží osud jedné rodiny, která si bude muset projít peklem…

DARK SKIES/ TEMNÉ NEBE

Horor/Sci-fi/Thriller

USA

2013

Režie: Scott Stewart

Hrají: Keri Russell, Josh Hamilton, Dakota Goyo, Kadan Rockett, J.K. Simmons

Barretovi jsou typická americká rodina žijící na předměstí. Mají 2 děti a i přes menší problémy žijí typický americký sen. Domácí idyla je ovšem narušena jedné noci, kdy se jim do domu někdo vloupe a zanechá po sobě v kuchyni obrovskou spoušť.

Manželé pomalu začnou chápat, že jsou všichni v obrovském nebezpečí. Protože se množí podivné útoky, výpadky paměti, znepokojující stavy všech členů rodiny, oba se proto rozhodnou vyhledat odborníka na paranormáln jevy. Ovšem to, co se dozví, jim naprosto vyrazí dech. Budou se muset semkout a použit všechny zbývající síly k tomu, aby se pokusili ochránit jak sebe, tak své děti. Ale na to, co přijde, se nemůžou připravit.

Keri-Russell-and-Kadan-Rockett-in-Dark-Skies-2013

Lacy (Keri Russell) a Sam (Kadan Rockett) při jedné z podivných událostí, které se staly v jejich domě Zdroj: screenrant.com

Na první pohled může Dark Skies působit jako průměrný „béčkový“ film. Tak to ovšem není. Snímek je velmi zajímavě udělaný, takže většinu filmu nevíte, proti čemu vlastně hlavní postavy stojí. Z vod průměrnosti také vyzdvyhuje snímek herecké obsazení – v hlavních rolích Keri Russell (The Americans, Scrubs, Mission: Impossible III) jako Lacy a Josh Hamilton (Agent bez minulosti, J. Edgar).

DARK-SKIES-Image-02

Lacy (Keri Russel) a Daniel (Josh Hamilton) Zdroj: filmofilia.com

Samotný film je na pomezí hororu/thrilleru. Lekací momenty ve filmu jsou, rozumě rozvrženy, ale i postupně gradující napětí lze postupem času ve filmu cítit více a více.

7998052

Lacy (Kerri Russell) a Edwin Pollard (J.K. Simmons) při sezení, kde se manželé dozví, proti čemu stojí Zdroj: canada.com

Při sledování diváka napadne, jako by byl snímek tvořen hned několika filmy. Největší podobnost je bez pochyby se Znamením, v menší míře poté s Paranormal Activity, Čtvrtým druhem a snímkem Sinister. Zajímavá kombinace, přesto tato skládačka funguje. Snímek nepatří mezi skvosty, jako poměrně velkým rušivým emelentem mi přišla dějová linka staršího syna, která není absolutně podstatná. Přesto pozitiva převažují a večer, při zhasnutím světle se u něj budete zaručeně bát.

Zdroj perexové fotografie: containsmoderateperil.com

Video: youtube.com

Martin Vrána

Martin Vrána

No co říct :) Asi to, že miluju filmy, seriály a bez hudby bych nedokázal přežít ani den.

Zanechte komentář