Dopřejte svým rukám péči jako ze salónu

Krása a móda / 22.4.2013

Naučte se pečovat o své nehty i pokožku rukou.

Pod pojmem péče o ruce si představíte návštěvu manikérky několikrát do roka? Pro dokonalou manikúru nemusíte nutně chodit do salónu. Stačí si osvojit pár jednoduchých pravidel a triků a zvládnete to hravě sami. A navíc ušetříte peníze.

Pravidelnost

Jako všude jinde, i u péče o ruce a nehty je důležitá pravidelnost. Pokožce byste měli věnovat péči každý den, a to alespoň jednou. Vzhledem k tomu, že jsou ruce během dne hodně namáhány, zaslouží si trochu rozmazlovat. Dopřejte jim tak kvalitní krém. Pokud si nevíte rady s výběrem, můžete se inspirovat tímto článkem, pro který jsme testovaly právě krémy na ruce. Zkracování nehtů se pak věnujte jednou do týdne.

S nude odstíny nikdy nešlápnete vedle.

S nude odstíny nikdy nešlápnete vedle.
Zdroj: Zuzana Holmanová, Generace 21

MAGICKÝ PÁTEK

Pokud věříte na věci mezi nebem a zemí, vyzkoušejte nehty stříhat a pilovat vždy jen v pátek večer po západu slunce. Nehty díky tomu budou pevnější a pružnější. Nesnažte se to ale dohnat v sobotu dopoledne, tato doba je pro drápky naopak nepříznivá. Obecně se nedoporučuje manikúru provádět,  když je Luna v Rybách, nehty by tak byly slabé a křehké.

Kvalitní přípravky a nástroje

Zapomeňte na papírové pilníky a nůžky za pár korun z drogerie. Kvalitní sada na manikúru je investicí, kterou vaše nehty ocení. Jedničkou na trhu je firma Solingen, u které můžete pořídit soupravy potřeb pro péči o nehty. Z široké nabídky si vybere určitě každý. Nástroje pro manikúru je vhodné jednou za čas vydezinfikovat, a to obzvlášť v případě, že se o ni střídá více lidí, byť i jen v rodinném kruhu.

Peelingy i zábaly

Alespoň jednou měsíčně dopřejte svým tlapkám intenzivní péči v podobě masek, peelingu či zábalu. Můžete zajít do obchodů s kosmetikou, kde naleznete široký sortiment výrobků. Za zmínku stojí značky jako Yessica, Yves Rocher nebo třeba Essence. Kvalitní masku či peeling si ale můžete vyrobit také doma.  Vyzkoušejte například avokádo, jogurt, med nebo olivový olej.

Co takhle zkusit domácí peeling?

Budete potřebovat:

  • 50 g tvarohu
  • lžíci medu
  • lžičku krystalového cukru
  • trochu olivového oleje

Všechny přísady jednoduše smíchejte v mističce a naneste na ruce. Nechte působit alespoň půl hodiny a pak omyjte. Pro zlepšení výsledku můžete ruce zabalit do igelitových sáčků.

Při pilování respektujte přirozený tvar svých nehtů.

Při pilování respektujte přirozený tvar svých nehtů.
Zdroj: Zuzana Holmanová, Generace 21

Pilování nehtů

Pokud chcete mít pevné nehty, na stříhání rovnou zapomeňte.  Jestliže se vám nehty lámou či praskají, na vině bývají často právě nůžky. Pořiďte si proto kvalitní pilník. Nejlepší je skleněný (ten je vhodný i pro křehké nehty) nebo safírový. Papírové pilníčky jsou vhodné spíše jako pohotovostní záchrana do kosmetické taštičky na cesty.

Nehty pilujte vždy jen jedním směrem, abyste zabránili jejich třepení. V současné době se nosí především kratší nehty zapilované do obloučku. Vyznavačky trendů pak mohou vyzkoušet i tzv. stiletto nails, které mají tvar do špičky.

Lakování

Ozdobení nehtů je už jen třešničkou na pomyslném dortu. Z barev rozhodně nešlápnete vedle s klasickou rudou nebo nude odstíny. Nesmrtelnou klasickou je i tzv. francouzská manikúra. Pokud máte trpělivost, můžete vyzkoušet i nail art.

Pomocí p-shinu si vaše nehty budou krásně lesknout i bez laku.

Pomocí p-shinu si vaše nehty budou krásně lesknout i bez laku.
Zdroj: Zuzana Holmanová, Generace 21

Leštění

Pokud dáváte přednost přírodnímu vzhledu nehtů, můžete vyzkoušet japonskou manikúru neboli P-shine. Jde o techniku broušení a leštění nehtů za pomoci včelího vosku, jenž je plný látek, které nehet vyživují. Sadu na P-shine pořídíte například na stránkách Modeláže nehtůNa závěr je ještě nutno připomenout, že tato  technika není vhodná pro příliš slabé nehty, protože se při broušení ještě ztenčí.

Příště se můžete těšit na článek o zdobení nehtů. Představíme vám nejnovější trendy v nail artu!

Zdroj perexové fotografie: Zuzana Holmanová, Generace 21

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář