Zaběhejte si s novým playlistem

Hudba Kultura / 2.5.2013

Sluníčko už svítí, tak obujte tenisky a vyběhněte do přírody! Dáme vám tip na pár písniček, které vás skvěle nakopnou!

Poslední dva roky se snažím pravidelně běhat. Ne vždy se mi to daří (důvody jsou různé: počasí, občasná lenost a jiné), ale snažím se. Každý rok si vytvářím nový playlist na běhání, protože s hudbou to prostě jde mnohem lépe. Tentokrát bych se s vámi chtěla o svůj playlist podělit a možná nasbírat nějakou inspiraci pro tvoření dalších playlistů.

Pořádně se rozcvičit a jde se na to! Zdroj: foter.com.

Pořádně se rozcvičit a jde se na to! Zdroj: foter.com.

Nevím, zda bych se trefila do vašeho vkusu, a tak jsem požádala o radu své přátele a naši redakci. Vkus je individuální záležitost, ale všichni jsme se shodli na tom, že potřebujeme něco, co nás nakopne. V tomto případě tedy přichází na řadu nejrůznější remixy a DJové. Mezi mé oblíbené patří remixy písní od Lykke Li.

První a poslední místo v mém loňském playlistu zabíraly skladby od AutoErotique. Vždy jsem začínala s remixem Little Bit, jeho pozvolný začátek mi naprosto vyhovuje. Poslední zbytky sil jsem sbírala u skladby Turn Up The Volume, díky níž jsem úspěšně dobíhala závěrečný kopec či cílovou rovinku.

Ptala jsem se kamaráda, na co běhá on. Jeho odpověď zněla: „Starý dobrý pecky.“ Nebyla jsem si úplně jistá, co tím myslí, a tak mi poslal píseň od DJ Tiesta Maximal Crazy. I když nejsem velký fanoušek tohoto autora, řekla jsem si, že ji do svého playlistu zařadím taky. A byla jsem příjemně překvapená, kopec se s touhle peckou vyběhl skoro sám!

Další ze skvělých písní nejen na běh jsou remixy Mother’s Protect od Niki & The Dove a Anything Could Happen od Ellie Goulding. Přiznám se, že remixy písní, které jsou v originále zažité (případ nejen Ellie Goulding) nemám ráda, v tomto případě ale udělejme výjimku a zkusme si přivyknout na rychlejší tempo této úpravy.

Co by to ale bylo za běh bez trocha dubstepu a Skrillexe?

Spojení Dj Birdy Nam NamSkrillex je vážně skvělá kombinace. Píseň Goin‘ in je pro běh přímo stvořená, takže ji do svého playlistu určitě zařaďte. Skladba There Is Hope od Zoo Brazil feat. Rasmus Kellerman se mě už delší dobu drží. Bez téhle melodie už bych si běhání ani nedovedla představit. Na závěr trati ráda volím trochu klidnější písně, například duo Tegan & Sara nebo už osvědčenou Lykke Li.

Trochu z jiného soudku

Pokud vám výše zmíněný seznam písní moc „nevoní“ a nejste typ, který podává nejlepší výkony při rytmu „tuc, tuc“, v tom případě mám pro vás skvělou alternativu!

Kdo by neznal skvělé kapely, jako jsou Neon Trees, Kings Of Leon nebo Florence and The Machine. I tito interpreti se skvěle hodí pro rytmus běhu, takže písně jako Dog Days Are Over, Everybody Talks nebo Sex on Fire vás jistě skvěle naladí a ještě dodají elán k lepším běžeckým výkonům.

Milovníky „staré dobré klasiky“ určitě potěší pecky jako Paint It Black od Rolling StonesHolding Out for a Hero od Bonnie Tyler nebo Pearl Jam od Supersonic. Singl One Way or Another, který teď často slýcháme v rádiích, vás taky skvěle nakopne, a pokud vám nesedí verze kapely One Direction, zkuste tu starší od zpěvačky Blondie.

Proč právě běhání?

Pro mě to je skvělé uvolnění. Je to aktivita, při které sice vykonávám fyzickou námahu, ale i přesto si u ní neuvěřitelně odpočinu. Nemusím nad ničím přemýšlet a jen běžím. Nejsem žádný maratonec, spíše naopak, ale pokud mám volnou chvíli a počasí mi přeje, jdu běhat! Pokud jste to ještě nevyzkoušeli, tak třeba vás tento seznam „nakopne“ a tomuto skvělému sportu propadnete.

Chcete začít běhat, ale nevíte, jak na na to? Poradíme vám v článku Je jaro, ideální čas běhat!

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Alice Muziková

Alice Muziková

Sluchátka a knihy jsou neoddělitelnou součástí mých dnů. Všechny tyto radosti prokládám dobrou kávou. Večer podléhám filmům a britskému přízvuku. Život "kavárenského povaleče" si umím patřičně užít!

Zanechte komentář