Hlavní představitelé seriálu Paul Wesley (Stefan), Nina Dobrev (Elena/Katherine), Ian Somerhalder (Damon) | zdroj: 1ms.net

Upíři ovládli nejen Mystic Falls, ale i spoustu diváků

Film Kultura / 17.4.2013

Upíři. Vlkodlaci. Hybridi. Čarodějky a dvojnice. Tohle všechno jsou obyvatelé tajemného městečka Mystic Falls ve Virginii.

THE VAMPIRE DIARIES/UPÍŘÍ DENÍKY

romantický/fantasy/drama

USA, 2009

Režie: Marcos Siega, Kevin Bray, Guy Ferland, John Dahl, Ernest R. Dickerson

Hrají: Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Joseph Morgan, Candice Accola, Michael Trevino, Zach Roerig, Kat Graham, Steven R. McQueen,

Příběh seriálu The Vampire Diaries začíná spolu s příjezdem tajemného Stefana Salvatora, který se zde seznamuje s Elenou Gilbertovou, ale má to jeden háček: Elena jakoby Katherine, Stefanově dávné lásce, z oka vypadla. A aby toho nebylo málo, ve městě se objeví Stefanův zlý bratr Damon. Ale oba brzy zjišťují, že sourozenecká rivalita jde stranou, pokud mají zachránit jejich rodné město před blížícím se zlem.

Kniha versus seriál: co je lepší?

Seriál je natáčen na motivy knih L. J. Smithové a podstatně se od knihy liší. Elena je v knížkách popisována jako blondýnka a má mladší sestru, zatímco v seriálu je Elena brunetkou a má dospívajícího bratra. V knize se tolik nesetkáváme se všemi Původními upíry, ale naopak jsou zde malachové, liškodlaci a další nadpřirozené potvůrky. Dle mého názoru je rozhodně lepší seriál. Proč? Má lepší zápletku, objevují se zde již zmínění Původní, kteří dávají seriálu jako takovému šťávu, protože přiznejme si to, řešit neustále milostný trojúhelník Elena/Stefan/Damon je poněkud nudné. Na rozdíl od knih mi přijde, že seriál je víc promyšlenější, má hlavu a patu, kdežto knihy vypadají, jako by se autorka snažila neúprosně napsat hit za každou cenu.

Série a její epizody

The Vampire Diaries vysílá stanice The CW už od roku 2009 vždy v sezóně září-květen. Celkem jsou prozatím 4 série, každá z nich má 22 epizod, ale výjimkou je poslední, která jich má 23. Na další pokračování Upířích deníků se můžeme těšit zase v září stejně jako na spin-off s názvem The Originals.

Mají The Originals šanci na úspěch?

Spin-off

je televizní, počítačové nebo literární dílo odvozené z už existujícího díla, na které je i nadále zaměřeno.

S takzvaným pilotem k spin-off The Originals, který je vsazený do samotného seriálu, se setkáme 18. dubna. Pro nás to znamená jediné – původní upíři opouštějí Mystic Falls a vracejí se do svých starých životů. Ve spin-off uvidíme kromě Původních i vlčici Haley, která v jejich historii také hraje jistou roli. O tomto dodatku k Upířím deníkům ještě moc nevíme, takže nám nezbývá nic jiného než čekatčekat.

Joseph Morgan v The Originals | zdroj: justjaredjr.com

Joseph Morgan v The Originals | zdroj: justjaredjr.com

Z filmového plátna do reality

Jak už to tak bývá, občas se stane, že se při natáčení jakéhokoli filmu či seriálu do sebe hlavní hrdinové zamilují i v reálném životě a The Vampire Diaries nejsou výjimkou. Po dlouhém utajování se nakonec představitelé Damona a Eleny, Ian Somerhalder a Nina Dobrev, rozhodli svůj vztah veřejně přiznat. Pár měl pochopitelně několik krizí, včetně té, kdy Ian Ninu údajně požádal o ruku a ona odmítla, ale jsou dodnes spolu. Druhým takovým párem je Paul Wesley a Torrey DeVito (známá ze seriálu The Little Pretty Liars). Paul a Torrey spolu randili už předtím, než se jeho drahá polovička stala součástí The Vampire Diaries, ale během jeho natáčení se tajně vzali.

Hodnocení ČSFD: 70 %, 29. nejoblíbenější seriál

Zdroj perexové fotografie: 1ms.net

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

18tiletá studující slečna na gastronomické škole Adolpha Kolpinga se svými zájmy řadí mezi nadšeného sledovatele filmů, nenapravitelnou čtenářku a věčně píšící dívku, jejíž hlavní zaměření zde na webu je rubrika "Film".

Zanechte komentář