Sport pro charitu – sportujte a konejte dobro

Sport / 22.4.2013

Sportujete rádi? To je dobře! A co takhle spojit příjemné s užitečným a pomoci tím, co milujete, lidem, kteří sportovat nemohou?

Projekt Sport pro charitu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové si vzal za cíl finančně pomoci potřebným. Ať už běháte, hrajete volejbal či se věnujete jakémukoli jinému sportu, máte možnost se zapojit a udělat tak dobrou věc.

Iniciujte svou akci

Prostřednictvím portálu Sport pro charitu si sportovci s dobrou vůlí mohou utvořit vlastní profil a poté se již zaregistrovat na jednotlivé akce, které jsou nabízeny. Máte-li ale chuť iniciovat vlastní sportovní akci, do které se pak budou moci zapojit ostatní, není problém. Portál umožňuje vložit vlastní sportovní akci a vybrat způsob, jak podpořit dobrou věc.

Sportovci dobré vůle. Zdroj: Karolina Granja

Sportovci dobré vůle. Zdroj: Karolina Granja

Vyberte si, koho podpoříte

A jak sportem pomůžeme? Z každého startovného je část odváděna na charitativní činnost. Koho budete podporovat, je na vás. Při zakládání profilu si sami z několika nabízených variant vyberete tu, jež vás oslovila nejvíce. Mezi nabízenými jsou sportovní kluby i jednotlivci. Nicméně v nabídce závodů najdete i takové, které mají přesně stanoveno, na jaký účel startovné poputuje a komu tak svým výkonem pomůže.

Běžci dobré vůle běží za ty, kteří běhat nemohou

Projekt Sport pro charitu běží již více než tři roky. Původně byl orientován na běžce dobré vůle na závodech Prague International Marathon. Za tyto roky se závodů zúčastnilo téměř tisíc neprofesionálních běžců a „vyběhali“ tak více než milion korun pro potřebné. Postupně se projekt rozšířil i do jiných sportovních disciplín.

Běžci dobré vůle. Zdroj: Karolina Granja

Běžci dobré vůle. Zdroj: Karolina Granja

Pokud rádi běháte, zkuste to letos jinak. Půlmaraton jste již třeba absolvovali běžným způsobem, ale co třeba maraton či jiné závody propojit s dobrým skutkem a stát se tak běžcem dobré vůle? Výtěžek získaný díky vám, běžcům, bude použit na nákup zdravotnických a kompenzačních pomůcek pro děti a dospělé s handicapem.

Podíváte-li se kolem sebe, najdete spoustu lidí, kteří potřebují naši pomoc. A není jednoduššího způsobu, jak konat dobro, než tím, co nás baví, co nás naplňuje a co milujeme. Sportujte tentokrát jinak. Zapojte se do projektu Sport pro charitu, staňte se sportovcem dobré vůle a konejte dobro.

Zdroj perexové fotografie: Karolina Granja

Eliška Marková

Eliška Marková

Cestování, fotografování, běh a politika, to je moje!

Zanechte komentář