Jak vybrat ten správný korektor?

Krása a móda / 10.4.2013

Nemusíte být nutně kosmetička, abyste si mohla vyčarovat dokonalou pleť.

Každou z nás trápí nějaký ten kosmetický problém. Někomu dělají starosti kruhy pod očima, jiným akné, těm zase červené flíčky. Jak ale vybrat ten správný korektor a jak ho nanést, aby byl výsledek dokonalý a hlavně dlouhotrvající? Čtěte dál.

Co je vlastně korektor?

Korektor je kosmetický výrobek, který má za úkol zakrýt nedostatky pleti. Můžete ho pořídit ve formě tyčinky připomínající rtěnku, v tubičce se štětečkem (připomíná lesk na rty), v tubě jako mastičku nebo třeba v paletce. Při výběru odstínu je dobré pamatovat na to, že korektor by měl být o tón světlejší než make-up, aby proti světlu nebyl znatelný. Konzistenci zase přizpůsobte věku. Čím starší jste, tím lehčí korektor byste měla používat. Při líčení naneste nejprve krém či bázi, poté make-up a nakonec právě zmiňovaný korektor. V úplném závěru pak dílo jemně přepudrujte.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Pět tipů pro dokonalý make-up

Korektory jsou dostupné v různých baleních. Zdroj: polyvore.com

Korektory jsou dostupné v různých baleních. Zdroj: polyvore.com

Barevné korektory?

V dnešní době mnoho firem nabízí růžové, žluté, ale dokonce i zelené a modré korektory. Budí ve vás tyto odstíny zmatek? Pak je načase malá osvěta. Zelený korektor skvěle zamaskuje červená místa na pleti, modrá barva neutralizuje naoranžovělá místa, růžová si poradí se šedými místy, žlutá pak rozjasňuje. Paletky se 4 odstíny korektorů nabízí například firma E.l.f., v jejímž internetovém obchodě ji pořídíte za 97 korun.

Jak nanášet?

Korektory v tyčince nebo ty se štětečkem jakoby samy nabádaly k tomu, abyste je nanášely přímo. Na to ale rychle zapomeňte! Zbytečně by se do výrobku nanesly bakterie, které by pak způsobily na pleti neplechu. Korektor je nejlepší nanášet umytýma (!) rukama nebo speciálním štětečkem, který není problém vyprat po každém použití. A jak už bylo zmiňováno výše, nedostatky pleti zakrývejte až po nanesení make-upu. Má to hned dvě výhody. Zaprvé si korektor při nanášení make-upu nerozmažete a zadruhé ho spotřebujete méně.

U firmy E.l.f. si vybere každý. Zdroj: elfkosmetika.cz (upraveno).

U firmy E.l.f. si vybere každý. Zdroj: elfkosmetika.cz (upraveno).

Jaký koupit a kterému se vyhnout?

„Já jsem konečně dopotřebovala všechny korektory, které jsem měla, a mohla si tak pořídit všemi oslavovaný Dermacol Make-up Cover. Dost mi svou krycí schopností připomíná Vichy Dermablend, který jsem svého času také občas použila jako korektor. Zatím velká spokojenost, splnil má očekávání. Používám ho na kruhy pod očima i zarudlá místa a musím říct, že ho stačí opravdu jen trošilinku! Takže mi bude společníkem asi hodně dlouho,“ míní naše šéfredaktorka, Silvie Trebatická.

V redakci jsme se jednoznačně shodly, že jedničkou mezi korektory je Make-up Cover od firmy Dermacol, který byl vyroben jako vysoce krycí make-up pro filmový průmysl. Stačí ho nanést opravdu kapičku, takže balení vám vydrží věčnost. Celý výběr odstínů mají například ve Studiu Dermacol v Praze Na Příkopech či v kosmetických salonech. Balení stojí kolem 130 korun a z nabízené škály si vyberou Sněhurky i jižanské typy.

Zajímavé řešení nabízí také firma E.l.f., u které pořídíte minerální korektor. Balení je velice podobné sypkému pudru a snadno s ním zamaskujete všechny nedokonalosti pleti. Svou pozornost si zaslouží také paletky čtyř odstínů korektoru, které mezi sebou můžete libovolně míchat.

Dalším výrobkem, který stojí za vyzkoušení, je Affinitone korektor od Maybelline, který díky výtažkům z Aloe vera zklidňuje podrážděná místa. Navíc obsahuje také vitamíny A a E, takže pleť zároveň vyživuje. Jedinou nevýhodou je malý výběr odstínů.

Miláček naší redakce - nesmrtelný Make-up Cover od Dermacolu. Zdroj: dermacol.cz

Miláček naší redakce – nesmrtelný Make-up Cover od Dermacolu. Zdroj: dermacol.cz

Naopak nás vůbec nezaujaly korektory od značky Essence. Prvním problémem je malá výdrž. Další výtku máme vůči odstínům. Velká část korektorů této značky mívá pouze dva nebo tři odstíny, které jsou poměrně tmavé, většinou navíc s oranžovým nádechem.

Zdroj perexového obrázku: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář