Zveme vás na divadelní komedie na Fidlovačku

Divadlo Kultura / 19.4.2013

Vyberte si z repertoáru jednoho pražského divadla a bavte se!

Máme pro vás tip, jak můžete příjemně strávit stále chladné jarní večery. Vyberte si z lákavé nabídky komedií Divadla Na Fidlovačce. Stačí se jen usadit do hlediště tohoto pražského divadla a nechat se pohltit dobrým humorem. Tak jaká je nabídka? Zajímavá! Divadlo Na Fidlovačce se chlubí pestrým repertoárem a společně si vás dovolujeme pozvat na tři úspěšné komedie. Tak tady jsou!

Dům čtyř letor

N. Horáková a M. Doležal ve hře Dům čtyř letor Zdroj: fidlovacka.cz

Scéna z inscenace Dům čtyř letor. Zdroj: fidlovacka.cz

Tato bláznivá komedie slibuje, že se v ní najde opravdu každý. Člověk každé chuti, názoru a především temperamentu. Autor Johann Nepomuk Nestroy totiž svým hlavním čtyřem hrdinům přisoudil všechny hlavní lidské temperamenty. Takže se setkáváme s veselým, optimistickým a přizpůsobivým sangvinikem, výbušným cholerikem, který rozčiluje nejen sebe, ale hlavně okolí, smutným a pesimistickým melancholikem a konečně i s flegmatikem, kterému je všechno jedno.

Hlavní zápletka slibuje opravdovou zábavu. Jsme totiž svědky situace, kdy se každý syn chce oženit s jednou ze svých sousedek a zároveň se sestrou nápadníka své sestry. Při námluvách se navíc každý chová výhradně jen podle své předepsané povahy, tedy letory. Zajímavostí navíc je, že diváci nahlíží do všech domácností současně.

Smíškové, kliďasové, trpitelé i křiklouni – ti všichni v bláznivé komedii, ve které se každý najde.

Nejbližší představení: 14. 5., 6. 6.

Režie: Pavel Šimák

Hrají: Iva Pazderková, Václav Svoboda, Ondřej Brousek, Pavel Nečas, Ladislav Trojan, Barbora Mošnová, Zdeněk Maryška, Miloš Vávra, Matěj Kužel, Lukáš Pečenka, Lukáš Rous, Nina Horáková, Vít Rohr, Dalimil Klapka, Marie Doležalová, Břetislav Slováček, Ctirad Götz, Vanda Chaloupková, Denny Ratajský

Proutník pod pantoflem

Sandra Pogodová a Marek Holý v inscenaci Proutník pod pantoflem. Zdroj: fidlovacka.cz

Sandra Pogodová a Marek Holý v inscenaci Proutník pod pantoflem. Zdroj: fidlovacka.cz

I další komedie slibuje setkání s různorodými postavami. Nechybí nenapravitelný záletník Ferdinand, žárlivá a temperamentní milenka, mladinká nevěsta, zamilovaný generál ani písař a rádoby poeta. Z této kombinace charakterů stvořil autor Georges Feydeau frašku se vším všudy, která je „veselá až za hrob a kdo tohle čeká, bude spokojen!“ Hru můžete znát pod známějším titulem Taková ženská na krku v překladu E. Bezděkové z 60. let. Divadlo Na Fidlovačce ji uvádí v novém překladu H. Šimáčkové pod novým názvem.

Bláznivá komedie o tom, co všechno se může stát, když se notorický záletník rozhodne oženit… a přitom nemá odvahu to říct žárlivé milence.

Nejbližší představení: 2. 5., 7. 6

Režie: Tomáš Töpfer

Hrají: Marek Holý, Sandra Pogodová, Vanda Chaloupková, Petr Rychlý, Václav Svoboda, Milan Kačmarčík, Daniel Rous, David Hák, Vít Rohr, Matěj Kužel, Martina Randová, Lilian Malkina a další

Nejlepší kamarádky

Sandra Pogodová a Pavel Nečas v inscenaci Nejlepší kamarádky. Zdroj: fidlovacka.cz

Sandra Pogodová a Pavel Nečas v inscenaci Nejlepší kamarádky. Zdroj: fidlovacka.cz

Tato inscenace je divadelní prvotinou slovenského autora Pavola Weisse a u našich východních sousedů se titul zařadil mezi divácké hity. Hra otevřeně, vtipně a velmi upřímně líčí svět zklamaných žen bojující se světem mužů. Inscenace se hraje na Komorní scéně a začátkem dubna oslavila již stou reprízu.

„Mohou být ženy vůbec přítelkyněmi, když o to hlavní, o co jde, je chlap?“

Nejbližší představení: 10. 5., 15. 5., 20. 5., 5. 6., 20. 6.

Režie: Juraj Deák

Hrají: Sandra Pogodová, Martina Randová, Pavel Nečas

Zdroj perexové fotografie: fidlovacka.cz

Petra Boltíková

Petra Boltíková

Mým královstvím je divadlo! Děkuji za Vaši přízeň!

Zanechte komentář